Sonbaharda En Çok Tercih Edilen Renkler

4 dk okuma süresi


10
13 Paylaşım, 10 puan

Sonbahar, özelliğinden dolayı yaprakların renk değiştirip dökülmesi ile ortaya çıkan eşsiz güzellikte bir mevsimdir. Bu aylarda en çok tercih edilen renkler moda, dekorasyon veya farklı alanlarda da olmak üzere sonbaharda bir başka güzeldir. Bu sonbahar renklerinin diğer tonları da kullanılabilir. Sıcak tonlardan parlak renklere kadar değişik renk kombinasyonları elde edilebilir. Yaz aylarında renklerin daha açık tonları tercih edilirken sonbaharda ordu yeşili, çikolata kahverengisi ve nötr gri gibi renkler tercih edilmektedir. Bu yazımızda sonbahar mevsiminde en çok tercih edilen renkleri listeledik. Keyifli okumalar!

1. Klasik Mavi

Denizin fırtınalı dalgalarının rengi mavi ve tonları sonbahar aylarında sık sık kullanılan bir renktir. Konsantrasyonu arttırıcı özelliği de vardır. Sonbahar aylarında koyu mavi tonlarını sergileyen tek renkli kıyafetler bu mavi rengini kullanmak için iyi bir yoldur. Tulum veya deri ceket gibi giyim tarzlarında oldukça rahat bir şekilde kullanılabilir. Mavi tonlarından olan lacivert ise oldukça zarif ve güçlü bir renktir. Özellikle doğru kumaşlarla ve renklerle bir araya gelen lacivert kesinlikle sonbaharda en çok tercih edilenler arasındadır. Farklı desenleri olan parçalarla bir araya getirilerek de kullanılabilir.

2. Kurtarıcı Yeşil

Sonbahar mevsiminin bir diğer favori rengi de yeşildir. Yeşil rengi sonbahar trend renkleri listesinde yer alan bir renktir. Yeşil ve tonlarıyla oluşturduğunuz kombinleriniz ile kolayca şıklığa ulaşabilirsiniz. Özellikle haki renkleri tercih edebilirsiniz. Hemen hemen her şeye yakışan yeşil aynı zamanda kullanması oldukça zor bir renktir. Kabanlarda, kazaklarda, eteklerde veya elbiselerde bu rengi kullanabilirsiniz. Zeytin yeşili de oldukça beğenilen bir renktir. Çeşitli renklerle bu yeşil tonlarını eşleştirip sonbahar aylarında güvenle tercih edebilirsiniz. Ayrıca yılların vazgeçilmezi asker yeşili artık sonbahar aylarının bir parçasıdır. Kirli yeşil ve diğer serin tonlar da öne çıkan yeşil tonları arasındadır.

3. Çarpıcı Fuşya

En çok tercih edilen renkler arasından fuşya, sonbaharda mevsimi canlandıran çarpıcı bir renktir. Fuşya ile eğlenceli bir sonbahar mevsimi geçirebilirsiniz. Herhangi bir kombininizi cesur fuşya rengi ile canlandırabilirsiniz. Oldukça feminen ve çarpıcı bir renk olan fuşya sonbahar aylarında kullanılabilecek sevilen bir renktir. Pembe tonlarının yanında da kullanılabilecek olan fuşya gri veya koyu renklerin yanına da eşlenebilir. Beyaz ve siyah renkleri ile birlikte kullanılan fuşya daha çarpıcı bir hale getirilebilir. Bu tarz renk oyunlarını seviyorsanız çarpıcı fuşya sonbaharda size eşlik edebilir. İddialı renklerle birlikte kullanarak sonbahara imzanızı atabilirsiniz.

4. Çikolata Kahverengi

Çikolata rengi olan kahverengi sonbahar ayında çokça karşımıza çıkan bir renktir. Sonbahar ve kış mevsimleri geldiği zaman gözlerimiz hemen kahve tonlarını arar. Herkes tarafından beğenilerek tercih edilen sıcak bir renktir kahverengi. Sonbahar aylarının vazgeçilmezi olan kahverengi kabanlarda, deri ceketlerde veya kazaklarda kullanılabilir. Bu tempolu sonbahar günleri için ideal bir renk olan kahverengi kot pantolonlarla eşleştirilerek kullanılabilir. Sonbahar atmosferine uyan bu mükemmel renk sonbaharda en çok tercih edilen ve en sevilen renkler içerisindedir. Sonbaharda düşen yapraklar arasından geçerken bu tatlı renkleri görerek gülümsemek mümkündür.

5. Ateş Kırmızı

Sonbahar mevsimi yeşil renginin gidip yaprakların kırmızı, turuncu tonlarına dönüştüğü bir mevsimdir. Durum böyleyken de kırmızı her zaman karşımıza çıkacak türden bir renk durumuna gelir. Yoğun kırmızı rengi yılın herhangi bir zamanında kullanılabilecek kusursuz bir renktir. Bunun yanında sonbaharın o eşsiz atmosferi ile birleştiğinde kırmızı en çok tercih edilen popüler bir renk haline gelir. Klasik kırmızı rengi de dâhil olmak üzere diğer tonları da bu mevsime sorunsuz bir şekilde uymaktadır. Nar şurubu renginin o parlak kırmızı tonu ise elbiselere damgasını bırakır. Canlı bir renk olmasına rağmen hemen hemen her şeyle eşleştiği düşünülebilir.

6. Nötr Gri

Sonbahar mevsiminde kullanılabilecek bir diğer renk ise gridir. Sonbahar paletinde bu renk yılın yağışlı döneminde en yaygın şekilde kullanılacak bir yansımadır. Seçtiğiniz gri tonları bu mevsimde harika görünecektir. Sonbaha aylarında Dünya’nın her yerinde moda olan nötr gri rengidir. Sonbahar aylarında yapılan kombinleri daha fazla iyileştirmek için ise tasarımcılar gümüş metalik öğelerle kombinasyonlar oluşturmuşturlar. Bu rengi özel günler için saklamaya gerek yok. Boyalarınız tuvalde karışarak oluşturduğu sonbahar manzarasında veya sonbahardan gelen ilhamınızla oluşan resimlerinizde bu renk de aralarında olacaktır.

7. Hareketli Turuncu

Sonbahar yaprakları aslında yazın son çiçeklerinin solup bahçeleri süslediği gibi etrafımızı süslemektedir. Evinize veya kıyafetlerinize ufak dokunuşlarla hareketlendirip turuncunun muhteşem cazibesiyle sonbaharın uyumu kullanmaktadır. Turuncu dışa dönük, heyecan, mutluluk verici, dinamik, dikkat çekici ve iç açıcı bir renktir. Manevi zenginliği temsil eden turuncu sonbaharda ön plandadır. Sonbaharın soğuk günlerinde iç ısıtan bir renktir. Bu iç ısıtıcı olmasının nedeni güneşin tonlarından gelmesinden kaynaklanmaktadır. Turuncunun en çok yanına yakışan toprak tonları ve turuncunun başka tonlarıdır. Bu yumuşak geçişler güzel kombinler oraya çıkaracaktır.

8. Etkileyici Mor

Sonbahar ayı geldiğinde hem şık hem de sıcak tutan kıyafetler tercih edilir. Rahatlığında ön plana çıktığı bu kıyafet seçiminde renklere göre karar almak gerekir. Kazaklar ve kotlarla istenilen bir kombin elde edilebilir fakat şık olmak her zaman kolay olmaz. Etkileyici mor ve tonları ise sonbahar aylarına şıklık katmak için vardır. Mordan elde edilen şarap rengi ise sonbahar sezonunun en zarif ve olağandışı rengidir. Mor, pembe ve kırmızı tonların karışımından ortaya çıkan bir renktir. Bulunduğu ortama lüks bir hava katar. Mor rengi duvarda, halıda ya da daha ihtişamlı olduğu kadife kumaşlarla kaplanmış mobilyalarda tercih edilebilen bir renktir.

9. Aydınlatıcı Sarı

Sonbahar ile birlikte hayatımıza, dökülen renk renk ağaç yaprakları da girer. Dökülen yapraklarda ise sarı rengi hoş bir görüntü oluşturur. Sonbahar ayının getirdikleri ile birlikte sarı rengi ve tonları da hayatımıza güzellikler katar. Sarı rengi ile yapılan kombinler, özellikle kaban veya paltonun sarı tonlarında olması rahatlıkla bu mevsimde kullanılabilecek bir giyim tarzıdır. Sarı renginin yanına yeşil, turuncu ve mor tercih edilebilir. Aynı şekilde atkı ve şallarda bu renkler kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken tek şey renklerin uyumudur. Sarının hardal tonu bu mevsimde oldukça sevilerek tercih edilir.

10. Kusursuz Beyaz

Her mevsim severek tercih edilen bir renktir beyaz. Her kombine uyum sağlayabilir ve bu nedenle sonbahar aylarında da sıklıkla tercih edilen bir renktir. Evrensel olarak gurur verici bir renk olan beyaz aynı zamanda bir derinliğe sahiptir. Kirli beyaz tonlarını veya krem rengini sonbahar aylarında sık sık tercih edebilirsiniz. Sakin krem etkisi uyumlu parçalar ile birlikte kombinlerin yıldızı olmayı sağlar. Krem kumaş pantolonlar veya bu renkteki kombinlere havalı bir kemer eklemek sonbahar şıklığına başka bir anlam katar. Koyu renkli kombinlere beyaz ile farklı bir hava katılabilir. Bu şekilde daha uyumlu bir görüntü elde edilebilir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
14
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!