Son Zamanların En Popüler 10 Netflix Dizisi

5 dk okuma süresi


7
11 Paylaşım, 7 puan

Netflix, her ay birbirinden farklı, eğlenceli ve heyecan verici diziler ile seyircilerini mutlu etmektedir. Son zamanların en popüler dizilerinin sıralamasında 10 Netflix dizisi listemizde yer almaktadır. Bahsi geçen bu diziler, yüzlerce bilim kurgu, romantik, dram, gerilim, komedi ve korku dizileri arasından en çok izlenen dizilerdir. Binlerce yabancı dizi arasından en iyi olanlarını seçmek çok zor olsa da bu listedeki dizilerin hepsi ilgi çekici konusu ve yapımı ile kendisini izlettirmektedir. Son yıllara damgasını vurmuş bu diziler zamanınızı daha keyifli bir hale getirebilir. Kendinizi kaptırıp günlerce etkisinde kalacağınız dizileri listemizde bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!

1. Squid Game

Son Zamanların En Popüler 10 Netflix Dizisi

Son zamanların en popüler dizisi olan Squid Game, 10 en popüler Netflix dizisi arasında yer alır ve dünya genelinde çok fazla konuşulan dizilerden biridir. Güney Kore yapımı bu Netflix dizisi çok konuşulmuş ve fazlaca da izlenmiştir. Anlatılanlara göre senaryosu daha önceden hazırlanmıştır fakat oyuncular ve yatırımcılar tarafından sıcak bakılmadığından kabul edilmemiştir. Dizi, çeşitli nedenlerden dolayı çok fazla borca batan ve çaresizlik içerisinde olan 456 kişinin bir yarışma daveti kabul etmesi ile başlamaktadır. Fakat yarışmanın içeriği veya ödülün ne olduğu söylenmez. Diziyi ilgi çekici kılan başka bir unsur ise gerçekçi karakterleridir. Hepsi toplumun kaybetmiş olduğu bireylerdir.

2. Bridgerton

Çekimlerinin Birleşik Krallık’ta yapıldığı Bridgerton dizisi Julia Quinn’in çok satan aynı isimli roman serisinden uyarlanmıştır. Londra’nın en elit ailelerinden olan Bridgerton ailesinden Daphne Bridgerton sosyeteye takdim edilmesinin ardından Kraliçe Charlotte’un ilgisini çeker. Ailenin en büyük kızı olan Daphne Bridgerton, sonsuz aşkı bulabileceği bir adamla evlenmek ister. Önünde çok fazla seçenek olmasına rağmen ağabeylerinin onayladığı kişiyi bulmak güçtür. Daphne, entrikalarla dolu bu evlilik yolculuğunda umudunu kaybetmeden hep iyimser kalabilmiştir. En popüler Netflix dizileri listesinde son zamanların sevilen dizisi olarak Bridgerton’da müzikler modern pop şarkıları ile harmanlanmıştır.

3. Love, Death & Robots

Son Zamanların En Popüler 10 Netflix Dizisi

Love, Death & Robots, en popüler 10 Netflix dizisi arasında son zamanların en sevilen dizisidir. David Fincher’ın da aralarında bulunduğu sağlam bir yapımcı kadrosuna sahip olan Love, Death & Robots dizisi bilim kurgudan fantastiğe, dramdan komediye pek çok farklı türde bölüm içerir. Robotların başrolde olduğu bu bölümler animasyon ve bilimkurgu sevenlere hitap eder. Bir antoloji dizisidir yani her bölüm birbirinden bağımsız senaryolardan ve konulardan oluşur. İzleyenler bu dizide yaratıkları, uzay gemilerini, korkuyu, aşkı, arkadaşlığı, aksiyonu ve bilim kurguyu bulmaktadır. İlk sezonu 18 kısa bölümden oluşan dizi farklı bir deneyim yaşamak isteyenlere eşsiz bir fırsat sunar.

4. The Queen’s Gambit

Walter Tevis’in aynı isimli romanında uyarlanma bir Amerikan dram mini dizisidir. En İyi Mini Dizi ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında Altın Küre kazanmasıyla da başarısını kanıtlamıştır. Dizinin popüler olmasıyla Dünya’da satranca karşı olan ilgi de bir anda artış göstermiştir. Dizi başrolü Elizabeth Harmon’ın hayali dünyanın en büyük satranç oyuncusu olmaktır. Dizide bu satranç dâhisinin sekiz ve yirmi iki yaşları arasındaki yaşam mücadelesi seyircilere sunulmaktadır. O yıllarda yaşanan ataerkil sorunlarına da gönderme yapan dizide Beth’in erkeğin egemen olduğu bir alanda kazandığı başarılar ustalıkla işlenmiştir. Yaşadığı travmalar sonucunda içe kapanık bir çocuk olan Beth, tutkusunu keşfettiğinde bambaşka birine dönüşür.

5. Anne With An E

Son Zamanların En Popüler 10 Netflix Dizisi

Netflix’in en beğenilen içeriklerinden birisi olan Anne With An E dizisi, klasik çocuk edebiyatında Yeşilin Kızı Anne’den uyarlanan Kanadalı bir televizyon dizisidir. Polyana misali sevgi dolu bir kalbi olan Anne Shirley’nin hikayesi gününüzü keyiflendirecektir. Lucy Maud Montgomery’nin 1908’de yazmış olduğu “Anne of Green Gables” kitabının bir uyarlamasıdır. Anne, anne ve babasının ölümünden sonra amcası ve yengesi ile yaşamaya başlar. Daha sonra amcasını da kaybedince yengesiyle birlikte şehre taşınırlar ve burada çeşitli aileler için hizmetçilik yapmaya başlar. Dizi boyunca Anne, kasabadaki olayların üstesinden zekası ve eşsiz hayal gücü ile baş ederek gelmektedir.

6. You

You dizisinde zeki bir New York’lu olan Joe’nin saplantılı aşk hikayeleri konu alınır. Hayatına giren kadınları cinayet işlemeyi bile göze alacak kadar psikopatça seven Joe, bir kitapçı işletmektedir. Tehlikeli bir cazibeye sahip olan Joe, ileri derece obsesif genç bir adamdır. Takıntı haline getirdiği kişilerin hayatlarına girebilmek için her şeyi yapar. Kitapçıya gelen Beck, Joe’nun ayaklarını yerden keser ve Beck’in artık attığı her adımı takip eden birisi vardır. Sevdiği kadın için her şeyi yapmayı göze alan Joe, teknolojiyi de bu uğurda kullanır. Onu her yerde takip eden Joe, erkek arkadaşı olmayı başarır fakat takıntılı hali artarak devam eder. Caroline Kepnes’in aynı isimli romanından uyarlanan You dizisi tam bir stalker olan Joe’nin hikayesini dram ve gerilim tadında seyircilere sunar.

7. Ozark

Son Zamanların En Popüler 10 Netflix Dizisi

Başrolünde Jason Bateman’ın yer aldığı Ozark dizisi biraz gerilim biraz da gizemli bir dizidir. Marty Byrde adlı bir adam uyuşturucu baronlarının paralarını aklama işine bulaşır ve bu paraları bazı yöntemlerle yasal gibi göstermektedir. Ancak bu kara para aklama işinden bir gün sıkılır. Kendi üzerine geçirdiği paraları uyuşturucu baronlarına vermeyi reddeder. Devamında ise ailesi taşınmak zorunda kalırken hayatları tamamen değişir. Ozark adında ıssız ve kimsenin bilmediği büyük bir ormana yerleşir. Uyuşturucu baronlarından kurtularak bu ormanda yaşamayı isteyen Marty Bride’ın önünde bazı sorunlar olacaktır. Bu sorunlardan ilki uyuşturucu baronlarıyken diğer sorunları ise o ıssız ormandadır.

8. Lupin

Bu dizi hikayesi ve kaliteli kadrosu sayesinde izleyicilerinden olumlu geri dönütler almıştır. Suç, gerilim ve aksiyon türlerinin bir arada bulunduğu son zamanların çok popüler bir dizisidir. Yazarlığını George Kay ve François Uzan isimleri beraber yapmıştır. Senegalli bir göçmenin çocuğu olan Assane Diop, Fransa’nın başkenti Paris’e gelen usta bir hırsızdır. Assane’nin babası ise zengin ve güçlü bir adamın pahalı bir elmas kolyesini çalmakla suçlanır ve hapishane hücresinde utançtan kendisini asar. Yetim kalan Assane yirmi beş yıl sonra babasını suçlayan Pellegrini ailesinden intikam almak için yola çıkar. Karizmasının yanında hırsızlık, hile ve kılık değiştirme ustalığını kullanır.

9. Snowpiercer

Netflix’in izleyicilerine sunduğu en dikkat çekici yapımlardan birisi olan Snowpiercer dizisinin yönetmeni Josh Friedman’dır. Snowpiercer isimli filmden esinlenilerek dizi senaryosuna uyarlanmıştır. Aksiyon ve gerilim dolu bir maceranın anlatıldığı dizi kıyamet sonrasında geçen distopik bir bilim kurgu dizisidir. Dünyanın donmuş bir çorak araziye dönüşmesinden yedi yıl sonrasını konu alan dizi, farklı senaryosu ile de seyircileri kendisine çeker. Yer kürede kalan son bir grup insan, kurtuluşu dünyanın etrafında sürekli dönmekte olan bir trende bulur. Bu trende zenginler ve fakirler farklı muamele görürler. Trenin en arka kısmında yaşayan fakirler ise bu düzene başkaldırır.

10. Sweet Tooth

Son Zamanların En Popüler 10 Netflix Dizisi

Netflix’de izlenmesi gereken diziler denilince akla gelen SweetTooth dizisinin konusu, kıyamet sonrası bir dünyada geçmektedir. İzleyicileri on yıl önce yaşanan Büyük Çöküş’ün dünyanın altını üstüne getirdiği ve melezlerin ortaya çıkmasına sebep olduğu bir evrene davet etmektedir. Baş karakter Gus, yarı insan yarı geyik olan bir çocuktur. Gus’un maceralarının izlendiği bu dizide Jepperd adlı bir gezgin ile çıktığı yolda geçmişini ve yuva denen kavramı aradığı görülmektedir. Ormanın yemyeşil ve tehlikeli dünyasının hayal dahi edemeyeceği kadar karmaşık olduğunu görür. Ayrıca başarılı oyuncu Robert Downey Jr. ve eşi Susan Downey’nin yapım şirketi Team Downey de dizinin yapımcıları arasında yer almaktadır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!