Sevgililer İçin İstanbul’un Romantik Havasıyla Harmanlanan Mekânları

5 dk okuma süresi


2
13 Paylaşım, 2 puan

Eşsiz güzellikleriyle dikkat çeken kimi yerler, özellikle sevgililer için bir çekim merkezi konumundadır. İstanbul’un en çok tercih edilen lüks mekânları, sıcak dokunuşlarıyla gelen misafirlerinin adeta içlerine işlemiştir. Bu tür mekanlara günün herhangi bir zamanında gelebileceğiniz gibi, akşam saatlerinde de buraları tercih edebilirsiniz. Böylece akşam yemeğinde, göz kamaştıran ışıklar arasında sizi karşılayan bu atmosfer, ilişkinize renk katacaktır. Sevgilinizle beraber gideceğiniz bu tür yerler, günün yorgunluğunu ve stresini atmanızda da yardımcı olur. İstanbul’un en çok tercih edilen bölgelerinde bulunan ve romantik havasıyla harmanlanan mekânları, sevgililer için birebir. Şimdiden tatlı vakitler!

1. BigChefs Moda Teras-Kadıköy

Sevgililer İçin İstanbul’un Romantik Havasıyla Harmanlanan Mekânları

Kadıköy’de bulunan Moda Teras, Brunch’larıyla ünlü romantik bir mekândır. Dünya mutfağındaki lezzetleri görebileceğiniz bu deniz manzaralı restoranda anın tadını doyasıya çıkarmanız mümkün. Bu yer, sizi şehrin gürültüsünden uzaklaştırarak eşsiz manzarasıyla baş başa bırakacaktır. Güne kahvaltıyla başlayabileceğiniz bu yer size birçok fırsat sunmaktadır. Kahvaltı sonrası, Kalamış koyunda süzülen yelkenleri izleyerek kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Aynı zamanda akşamları mum ışığı altında sevgilinizle birlikte anın tadını çıkarabilirsiniz. BigChefs Moda Teras, sevgililer için tercih edilen, İstanbul’un romantik havasıyla harmanlanan mekânları arasında yer almaktadır.

2. Cezayir-Beyoğlu

Tarihi bir bina içerisinde yer alan ve özgün tasarımıyla dikkat çeken Cezayir, kent içerisine yayılmış bir yerdir. Bu mekân geçmiş yıllarda, İstanbul İtalyan İşçi Cemiyeti üyelerinin çocukları için kullanılmıştır. Uzun bir aranın ardından 2005 yılında restore edilerek iyi bir konumda yer almıştır. Üç ayrı katı olan mekân, günün her saatinde vakit geçirmenizi mümkün kılıyor. Cezayir’in giriş katında yer alan etkinlikler tercih edilmektedir. Binanın yanı sıra özel ve konforlu bahçesi de tarihi yapıyla birleşmiştir. Modern tatları bir araya getiren Cezayir, geniş bir kültürü mutfağına taşımıştır. Böylece müşterilerin de çekim merkezi olan bu sebepler Cezayir’i her zaman ön planda tutmuştur.

3. Vogue Restaurant-Beşiktaş

Sevgililer İçin İstanbul’un Romantik Havasıyla Harmanlanan Mekânları

Vogue, sevgililer için tercih edilen ve İstanbul’un romantik havasıyla harmanlanan mekânları arasındadır. Dünya mutfağının lezzetlerini sunan bu mekân, farklı deneyimler için birebirdir. Boğaz manzaralı Vogue Restaurant, dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. Sade ve şık bir ortama sahip Value, gelenleri büyülemektedir. Mekânın çalışanları müşterilere karşı oldukça ilgilidir. Her masanın bir görevlisi olmakla beraber, ihtiyaç doğrultusunda size yardımcı olabilmektedir. İş için ya da özel günlerde tercih edilen Vogue Restaurant, pek çok lezzeti içerisinde barındırmaktadır. Akdeniz mutfağının seçkin lezzetlerini de müşterilere sunan Vogue Restaurant, buraya gelenleri hayran bırakıyor.

4. Spago İstanbul-Şişli

Dünyaca ünlü Hollywood’un şefi olarak tanınan Wolfgang Puck, Spago markasının Amerika’da açmıştır. Oradan sonra ilk şubesini İstanbul’da açmıştır. Fransız mutfağını Uzak Doğu mutfağı ile birleştiren ve yeni bir lezzeti ortaya sunan ünlü Şef, büyük adımlara imza atmıştır. Onun tarladan mutfağa felsefesi, geleneği modern dokunuşlarla birleştirmektedir. İstanbul’a geldiğinde Mısır Çarşısı’nı gezen Şef, buranın baharatlarıyla menüdeki tatların nasıl birleştireceği üzerinde durmuştur. Yeniliğe de önem veren Spago İstanbul, klasik menüler dışında değişikliğe gitmektedir. Her dönem menüye, dört ayda bir mevsimsel tazeliğe önem vererek yeni yemekler eklenmektedir.

5. 1924 İstanbul-Beyoğlu

Sevgililer İçin İstanbul’un Romantik Havasıyla Harmanlanan Mekânları

Çok derin bir geçmişi olan ve yıllarca ayakta kalan bir mekândan bahsedeceğiz sizlere. Rus İhtilali’nde Kızıl Ordu’dan kaçıp İstanbul’a gelen Ruslar, belli bir zaman sonunda burayı açmışlardır. Rus yemekleri ve buzlu limonlu votkalarıyla o dönemin ünlü yeri olan bu mekân, büyük ilgi görmüştür. Döneminin en popüler mekânının ismi, bir süre sonra 1924 İstanbul olarak değişmiştir. 1924 İstanbul, Mustafa Kemal Atatürk, Mata Hari, Agatha Christie gibi tanınmış kişilerin de müdavimi olduğu bir mekândır. 1924 İstanbul’un mutfağı, Doğu Avrupa’nın lezzetleriyle günümüz lezzetlerini buluşturan bu popüler mekân, yeme alışkanlıklarını da değiştirmiştir. Burada ayrıca, eşsiz kokteyller eşliğinde otantik Rus müziği de yer almaktadır.

6. Kız Kulesi Restaurant-Üsküdar

Boğazın ortasında, romantik bir akşam yemeği için tercih edebileceğiniz bir diğer mekân, Kız Kulesi Restaurant ’tır. Asya ile Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan denizin ortasında yer alan Kız Kulesi, önemli bir konumdadır. 2500 yıllık gizemli tarihi ile ilgiyi üstüne toplayan bu mekânda güzel bir akşam yemeği tercih edilmektedir. Kız Kulesi’nin restoranında, belli bir saatten sonra size eşlik eden canlı müziklerle gecenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ambiyansa göre klasikleşmiş yerli yabancı müzikleri eşliğinde, mekânın gizemine kapılmanız mümkün. Dünya mutfağının da seçme lezzetlerini bir arada görebileceğiniz bu restoranda birçok farklı menüye denk gelebilirsiniz.

7. 360 İstanbul-Beyoğlu

Sevgililer İçin İstanbul’un Romantik Havasıyla Harmanlanan Mekânları

Beyoğlu’nda bulunan ve tarihi Mısır Apartmanı’nın en üst katında yer alan 360 İstanbul, birçok ödülün sahibi olmuştur. İstanbul’un nefes kesen manzarası eşliğinde zengin mutfağa sahip bu mekânda romantik bir akşam yemeği fena sayılmaz. Sadece yemek değil eğlencenin de adresi olan bu mekân, ünlü sanatçılarla hafta sonu eğlence merkezine dönüşmektedir. 360 İstanbul; yemek, eğlence, atmosfer ve ambiyans gibi dört faktörü içerisinde barındırmaktadır. Türk ve Dünya mutfağından görebileceğiniz lezzetlerin yanı sıra birbirinden farklı alkol koleksiyonuna sahip bir mekândır. Nefes kesici manzarasıyla tercih edilen bu mekân, Sevgililer Günü gibi özel günlerde baş konumdadır.

8. Frankie İstanbul-Şişli

Şişli’de bulunan Frankie İstanbul, sevgililer için tercih edilebilecek mekanlar arasına girebilir. Geleneksel mutfağı modern mutfakla birleştiren bu mekân, özgün bir tat bırakmaktadır. Aynı zamanda Frankie İstanbul, kişiye özel servisler ile yenilikçi ve gerçekçi olmayı başarmaktadır. Mevsimle birlikte değişiklik gösteren bu mekân, müşterilerini yeniliklerle karşı karşıya bırakır. Sofistike kalıplarla dikkat çeken Frankie İstanbul, modern sanatı da içerisinde barındırır. Ruh hallerine uygun hareket eden Frankie İstanbul, her geceye bir müzik diyerek farklı bir tat katmıştır. Özgün yemeğin yanında zengin şarap, mevsime göre hazırlanmış kokteyller ile Frankie İstanbul, tercih edilen yerler arasındadır.

9. Peninsula Restaurant-Beyoğlu

İstanbul’un romantik havasıyla harmanlanan mekânları arasında yer alan Peninsula Restaurant, sevgililer için tercih merkezidir. Aynı zamanda Peninsula Restaurant’ın terasından Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya gibi güzellikleri bir arada görmeniz mümkün. Bununla birlikte eşsiz manzarasıyla dikkat çeken bu mekân, özel mimarisiyle müşterilerine sıcak bir tebessüm göndermektedir. Güzel lezzetleri de buluşturan Peninsula Restaurant, Türk ve Dünya mutfağını içerisinde barındırmaktadır. İş yemeklerinde veya özel günlerde tercih edebileceğiniz bir mekân olan Peninsula Restaurant, müşterilerine yeterli ilgiyi vermektedir. Dolayısıyla bu nezih ortam sizlere, güzel bir akşam yemeğinin yanında sıcak bir atmosfer oluşturacaktır.

10. Banyan Restaurant-Beşiktaş

Sevgililer İçin İstanbul’un Romantik Havasıyla Harmanlanan Mekânları

‘Ruhun gıdası’ sloganıyla bilinen Banyan Restaurant, farklı kültürlerin lezzetlerini bir araya getirdiği bir mekândır. İsmini Hint inciri ağacından alan bu restoran, Asya ve özellikle Thai baharatlarını harmanlayarak özgün bir tat yaratmaktadır. Trip Advisor’dan en iyi müşteri yorumu almayı başaran bu mekân, bulunduğu konumu itibariyle dikkat çekmektedir. Sevgilinizle beraber romantik bir akşam yemeği için tercih edebileceğiniz Banyan, eşsiz manzarasıyla sizi büyülemeyi başaracaktır. Burada bir yandan Topkapı ve Sultan Ahmet’i, diğer taraftan da Ortaköy Camisi’ni görebileceksiniz. Ayrıca buraya gittiğinizde, Banyan’a has özel sunumlar eşliğinde, damak zevkine uygun mutfağına hayran kalacaksınız.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!