Sahip Olanlara Kötü Şans Getirdiği Söylenen Lanetli Eşyalar

2 dk okuma süresi


3
12 Paylaşım, 3 puan

Bazı eşyaların sahibine uğurdan çok şanssızlık getirdiği düşünülmektedir. Hatta bu eşyaların paranormal olaylara sebep olduğu bile söylenmektedir. Filmlere ve kitaplara dahi konu olan lanetli eşyalar; çoğu zaman şehir efsanesi olarak görülse de, belki de gerçektir. Bizlerde dergiCE olarak sizlere gerçek hayatta sahiplerine uğursuzluk getirmiş lanetli eşyalar hakkında bir içerik hazırladık! İşte yaşanmış ve sahiplerine kötü şans getirdiği düşünülen lanetli eşyalardan bazıları…

1. Tutakhamon’un Mezarı

Tutankhamon'un Mezarı

Tutankhamon’un mezarı, bilindiği gibi ele geçiren herkesi felakete sürüklemektedir. Bu serüvenin en başında ise mezarı bulan kişi Howard Carter etkilenmiştir. Uzun yıllar aranan Tutankhamon’un mezarını bulmayı başaran ve dünyaca üne kavuşan Howard Carter, ne yazık ki bu mutluluğu çok yaşayamamıştır. Zira Carter ve ekibi, mezarı bulmalarından sonra çeşitli sorunlar ile mücadele ettiler. Carter’ın kendisi hastalıklar ile mücadele edip ölürken, muhasebecisi bir sineğin ısırığı sonucunda hayatını kaybetmiştir. Bunun yanı sıra yalnızca 1935 yılı içerisinde mezar ile ilgilenen 20 kişi daha vefat etmiştir.

2. Little Bastard

Little Bastard

Ünlü aktör James Dean’in arabası olan “Little Bastard” adlı Porsche 55 Spyder, 1955 yılında James Dean’ın ölümüne sebep olarak lanetine başlıyor. Little Bastard ile kaza yaptıktan sonra ölen James Dean’ın arabasının parçaları satışa çıkarılmış. Fakat arabanın parçalarını alan herkes tek tek ölmüş. Hatta arabanın parçalarını taşıyan kamyon devrilmiş ve şoförde hayatını kaybetmiştir.

3. Black Orlov Elması

Black Orlov Elması

Eski bir Hindu tapınağından çalınarak elden ele satılan Black Orlov, sahiplerine kötü şans getirmesi ile ünlüdür. Her sahibi kısa sürede ölmüş ya da intihar etmiş. En son sahibi Charles F. Wilson ise laneti ortadan kaldırmak için elması parçalara ayırmış. Doğrusu bu işe yaramış olacak ki, başka kimsenin başına bir şey gelmemiş.

4. Annabelle Bebeği

Sahip Olanlara Kötü Şans Getirdiği Söylenen Lanetli Eşyalar

Filmlere konu olan en popüler paranormal eşya Annabelle bebeğidir. Ed ve Lorraine Warren adlı ruh bilimciler tarafından etkisiz hale getirilen Annabelle, 1970 yılında bir kadın tarafından kızına hediye olarak alınmıştır. Daha sonra evde hareket eden ve çeşitli notlar bırakan bebek, sahiplerini rahatsız etmiştir. Neyse ki sahipleri çok geçmeden Ed ve Lorraine Warren’a başvurmuş ve olası kötülüklerden uzak kalmıştır.

5. Blarney Taşı

Blarney Taşı

Blarney taşı, aslında kişiye sağlık ve huzur getirdiğine inanılan bir taşmış. Fakat eğer doğru biçimde davranırsanız! Eğer bu taşı ters bir şekilde öperseniz, hayatınız refah ve huzur içinde geçermiş. Fakat taştan bir parça alıp yanınızda götürürseniz, hastalık ve fakirlik gibi çeşitli dertler de sizinle beraber geliyormuş.

6. Ağlayan Çocuk Tablosu

Ağlayan Çocuk Tablosu

Dünyanın en ünlü tablolarından birisi olan Ağlayan Çocuk Tablosu, ressam Bruno Amadio tarafından yapılmıştır. Kopyası çok satan ve neredeyse her evde bulunabilen resim, sahiplerine kötü şans getirmekteymiş. Öyle ki, bu tabloya sahip ailelerin evlerinde tek tek yangın çıkmış ve tablo hariç tüm ev yerle bir olmuş. İtfaiyecilerin bu tablodan özellikle korktukları söylenmektedir.

7. Umut Elması

Umut Elması

Umut Elması, değeri tam 200 milyon dolar olan değerli bir mücevherdir. Bu taşın 1.1 milyar yıllık bir geçmişe sahip olduğu söylenmekteymiş. Şuan Smithsonian Doğal Tarih Müzesinde sergilenen elmas, önceki sahiplerine türlü lanetler getirmiştir. Bunların en bilineni ise Fransız bir kadının köpekler tarafından parçalanmasıymış.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
5
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!