Müptezel Karakter Behzat Ç’nin Kulaklarımıza Küpe Olacak Sözleri

5 dk okuma süresi


119
29 Paylaşım, 119 puan

Behzat Ç. dizisi, eskimiş zamanımızın en güzel köşesinde yer alan muhteşem diziler arasındadır. Gerek mutlu gerekse kederli anlarda, durmadan başa dönüp tekrar tekrar izlenilen bu dizi, hayatımıza birçok güzel hatıra ve hayat deneyimi bırakmıştır. İnsanlığımıza geri dönüp bakma fırsatı elde ettiğimiz, çeşitli yaşam dersleriyle hayatımızı şekillendirdiğimiz olmuştur. Aradığınız mutluluk, bir tek dizide saklanmış birkaç aforizmada yer alıyor olabilir. Behzat Ç. isimli karakterimizin hayat deneyimlerini, naçizane bir şekilde, onun birkaç sözüyle sizlere sunmak istedik. Müptezel karakter Behzat Ç’nin, kulaklarımıza küpe olacak sözleri listesini, aldığımız her nefeste saklı olan hayatın bulmacasını sizlere onurla sunuyoruz. Bu gizemi çözmek için sizleri de bu yolculuğa davet ediyoruz. Keyifli okumalar!

1. Benzer Acılar

Müptezel Karakter Behzat Ç'nin Kulaklarımıza Küpe Olacak Sözleri

Kalbinize atılan çentikler, her seferinde daha da derine inerler. Benzer acılar, canınızı en çok yakan yarada ortaya çıkacaklar. Unutmayın ki; sizsel acılardır, benzer acılar. Her seferinde, kendinize ne kadar üzülürseniz o kadar parçalar siluetinizi, işte tam da bu yüzden, hep kendinizden bir parça kopartıp eksiltmiştir sizleri… Karakterinizi oluşturanlar, kopan parçalardan arda kalanlardır. İnsanoğluna eksilerek var olur diyebiliyorsak, acı çekerek de var olur demekte bir sakınca var mıdır? Benliğimizi oluşturan her çentik, eşsiz bir iz bırakıyor arda kalan her şeye. Behzat Ç’yse elindeki fenerini karanlığa tutarak bizlere yol gösteriyor.

2. Sessizce Gidenler

Yalnızca kendi sesini duyabildiğin, kuvvetlice tesiri olan büyük sessizlik… Kapının sertçe değil, usulca kapandığı türden. Oysa yaşanan her şey olağan ve kimsesizdir. Eskisi gibi yalnız ve kimsesizsinizdir. Peki ya bu sessizlik kimin artığı, kimin sesidir? Belki de sizin sadece izlemekle yetindiğiniz o sessizce gidenlerindir. Bu kez bağırıp çağırmadan, bavullarını usulca toplarlar. Yüreğinize çarpacak en büyük darbedir ağır adımlar. Omuzlarda en ağır yükler taşınabilir fakat sessizlik sırtımıza yüklenilebilecek bir yük değildir. Müptezel karakter Behzat Ç’nin, kulaklarımıza küpe olacak sözleri, yalnızlığınıza unutulmayacak bir kadeh kaldırıyor!

3. Karşılıksız Sevenler

Müptezel Karakter Behzat Ç'nin Kulaklarımıza Küpe Olacak Sözleri

Bir çift gözü suretinizin her hücresinde hissetmek, son nefesinizi en ücra huzurun koynunda vermek. Ne güzel şeydir parmak uçlarına kadar, hiçbir beklenti olmadan sevmek. Azrail kapına dayansa, son duyduğun şey onun efsunlu sesi olsun istersin. Tüm dünyayı karşına alışını asla inkar etmezsin. Yüreğinden verdiğini geri istemiyorsan, kendinden verdiğin en büyük ödünse onun yanında kendin olmak, işte bunlar tam anlamıdır karşılıksız sevmenin. Behzat Ç. de sevmenin tam bu halini yaşamış olacak ki gönlünde yaktığı ateş asla sönmesin diye sevdiğine son bir söz bırakmış. Sizler de bu sözlere ortak olarak ateşlerinize odun uzatabilirsiniz.

4. İçerideki Sesler

Her türlü yalnızlığı yaşa da insan, en sonunda yine kalabalıklaşır. Her ne kadar kalabalıklaşsa da insan her daim yalnızlaşır. Yine de hiçbir zaman yalnız kalmadığımız bir yer vardır, her çıkmaza düştüğümüzde sığındığımız. İşte bu yer tam anlamıyla kendimiz, kafamızın içerisidir. Çıkmaza düştüğümüzde kendi kendimize münakaşaya gireriz ve ortaya sürülen fikirlerin en haklısını, en uygununu kendimize seçeriz. Kafamızın içerisindeki bu parlamenter sistemde her ne olursa olsun, yine bizim istediğimiz olacaktır. Behzat Ç. de kafamızın içerisindeki tartışmaların gerçekliğine ayna tutarak sizleri yine kafanızın içindekilerle baş başa bırakıyor.

5. Parçalayarak Unutanlar

 Müptezel Karakter Behzat Ç'nin Kulaklarımıza Küpe Olacak Sözleri

Unutulmak bu denli kolayken unutmanın akıl almaz derecede zor olması, hayatın bize oynadığı oyunlardan biridir. Unutmak insan doğasına aykırı deniliyor. Peki ya unutulmak yine insanın becerdiği iş değil midir? Ne yapar ne eder de başarır insanoğlu unutmayı, sorusunun yanıtını tam olarak öğrenebileceğiniz yerdesiniz! Parçalayarak unutur insanoğlu… Un ufak eder tüm hatıraları, geriye hiçbir şey kalmayıncaya dek. Bunu yaparken türlü acılar çeksek dahi, yalpalanarak doğan insan, yine yalpalanarak insan gibi yaşamayı öğrenecektir. Dünya bir nefeste dönerken, sanatçılarımız en bedbaht acıları sizlere sunmayı ihmal etmeyecektir.

6. Yıkılarak Uyananlar

Hayatın kirlerine isyan etmeyi asla bırakmaz insan. O kirler ne kadar temizlenirse temizlensin, izi içerimizde yaşamaya devam ederler. Yalanlarla yaşamanın yerine gerçeklerle acı çekmeyi, anne karnında ciğeri yakan ilk havada çoktan kabul etmişizdir. Bu sebeple minnet duymaya devam eder insan, yaşadıklarının onu güçlü kıldığını düşünüp avunarak. Güçsüz kalmayı göze alarak mutlu olmak ve acımasızlıklarla mutlu kalmayı öğrenmek arasında bir seçim şansı bırakmamıştır yaşam bizlere. İşte tam da bu yüzden sarsılarak öğrenmekten asla yığılmayın sevgili okurlar, inanıyoruz ki güzel günler yakında, kucağını açmış bir şekilde sizleri bekliyor.

7. Anlaşılamayan Tepkiler

Müptezel Karakter Behzat Ç'nin Kulaklarımıza Küpe Olacak Sözleri

İnsanoğlunun en önemli özellikleri arasındadır anlamamak. Ne hayvanın halinden anlamıştır insan ne doğanın ne dünyanın halinden. Anlaşılamayan ve alışılamayan tepkiler arasında bocalayıp durmuştur bunca zaman. Ne erkek kadını anlamıştır şu dipsiz kuyuda, ne kadın erkeği… Sevmese sevmiyorum demezmiş kadınlar, severken de sevmiyorum dediği olmuştur, karakterimize göre. İçinizde bu anlatılanlardan çok daha farklı deneyimler yaşamış olanlar da vardır. Tek bir insan, keşfedilmeyi bekleyen uçsuz bucaksız bir nehir demektir. En iyisi siz, Behzat Ç’yi dinleyin, takmayın, anlamak için boşa çabalamayın.

8.Yaşadıkça Tanınanlar

Sert bakışların altında yatan yüreğe dokunmayı başardıysanız onun en içten yumuşaklığını hissetmişsinizdir. Cesaretiniz varsa bu gizemli sırrı çözmek için merakınıza yenilmişsinizdir. Kötülüklerden zarar görmemek için iyiliğini olabildiğince saklayan sert bakışlı insanlar, bir karıncanın bile canını yakamayacak kadar naiftirler. Sevdiklerini korumak için en sert kayanın altına ellerini koysalar da sebepsizce kimselere kıyamazlar. İlk bakışta pek de tanınamazlar çünkü onlar tam anlamıyla yaşadıkça tanınanlardandırlar. Müptezel karakter Behzat Ç’nin kulaklarımıza küpe olacak sözleriyle iyileri en yakından tanımanız dileğiyle…

9. Hatalarla Büyüyenler

Yanlış yolda beklerken deneyimledikleriniz, doğruyu elde ettiğinizde yaşamayı öğretecektir. Dünyanın nimetlerine debelenmeden kavuştuysanız eğer, hatalarla büyümemişsiniz demektir. Ruhunuzu zorlamadan farkına varamazsınız en içten duygularınızın. Bataklığa girmeden tanıyamazsınız temizliği… Siyahı bilmeden asla bulamayacaksınız beyazı! Bu yüzden zorlayın kendinizi, gerekirse bir çölün ortasında mahsur bıraksınlar sizleri. Hangi sınavda edinecekseniz insanlığınızı, orada bulacaksınız tüm güzellikleri. Gelin Behzat Ç’yi dinleyin, yanlış yollara saparak doğruyu elde edin!

10. Kanmadan İnananlar

Müptezel Karakter Behzat Ç'nin Kulaklarımıza Küpe Olacak Sözleri

Geceleri çıplak ayaklarınızla mermerlere basarak geceleyin. Düşünecek ne kadar çok derdiniz varsa bu vakitler ortaya çıkacaktır. Gerçekler gökyüzü siyahken canınızı yakacak, gün ışığıyla yalanlara kanmaya devam edeceksiniz. Zaman yavaş akarken kavuşur insan benliğine, geceler uzarken ulaşacaksınız zihninize. Bir gün bakacaksınız ki kanmadan inanmışsınız her şeye… İşte tam da bu zaman anlayacaksınız ki dünyanın büyük aptallığın bir tohumu da siz olmuşsunuz. Yaşamın yaşanmışlıklarını biz daha tatmaya fırsat bulamadan gerçekliğe ayna kaldıran Behzat Ç. ile tanışmak isterseniz, sizler de bu unutulmaz diziyi, hemen izlemeye başlamalısınız.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
15
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
15
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
11
Üzgün
Olamaz Olamaz
8
Olamaz
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Komik Komik
11
Komik
İlginç İlginç
8
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!