Minik Öğrencilerimizden Muhteşem 23 Nisan Gösterileri

4 dk okuma süresi


6
11 Paylaşım, 6 puan

Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl okullarda etkinlikler ve şenlikler halinde kutlanıyordu. Ancak 2020 yılında dünyayı sarsan korona virüsü olayı 23 Nisan’ı da vurdu. 100. yılının kutlanacağı 23 Nisan, bu yıl evlerden dijital ortamlarda etkinlikler halinde gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin de desteğiyle bayrama özel öğrencilerin katılımıyla renkli videolar ve gösteriler hazırladı. dergiCE ekibi olarak biz de sizler için, minik öğrencilerimizden günümüze kadar çıkmış en muhteşem 23 Nisan gösterileri ve şenliklerini derledik. Tüm Türkiye’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun! Keyifli okumalar ve seyirler!

1. İçdaş İlkokulu – 1. Sınıflar

Minik öğrencilerden sizler için hazırlanmış muhteşem 23 Nisan gösterileri, İstanbul Bağcılar İlçesinin İçdaş İlköğretim okulundan geliyor. Birinci sınıfların birlikte ortaya koyduğu bu gösteri izleyenlerin tüylerini diken diken ediyor. Sanatçı Işın Karaca’nın “Yeni Türkiye” şarkısı eşliğinde dans performansı sergileyen minikler görenleri şaşırtıyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizi gösteriyle baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler!

Türkiye için vatanımız için,
Hep beraber çalışacağız,
Bayrağımız için geleceğimiz için,
Hep beraber başaracağız…

2. Doğankent İlkokulu – 2-3. Sınıflar

Minik öğrencilerimizden gelen 23 Nisan gösterileri listemizin bir diğer grubunda ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerinin muhteşem performansları yer alıyor. Barış Manço’nun “Müsaadenizle Çocuklar” eserini bir de Doğankent İlköğretim Okulunun öğrencilerinden izleyin. Minik öğrencilerin temiz duygularıyla ortaya çıkardıkları gösteri şarkıyla birleşince izleyenleri duygulandırıyor. Keyifli seyirler!

El salla el salla,
Kol salla kol salla,
Sağ gösterip sol salla,
Bir omuz at sağdan solla…

3. Zübeyde Hanım İlkokulu – 2. Sınıflar

Öğrencilerden gelen içtenlikle hazırlanan muhteşem 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı gösterileri arasında minik ikinci sınıfların maharetleri yer alıyor. İkinci sınıf öğrencileri hiç eskimeyen “Neler Oluyor Hayatta” şarkısı eşliğinde danslarını sergiliyorlar. Zübeyde Hanım İlkokulu öğrencileri danslarıyla bu özel günde aileler dâhil tüm izleyenleri kendilerine hayran bırakıyor. İyi seyirler!

Sabah olup uyanınca, her şey yine aynı kalsa
Beni unuttun sanmıştım
Bir de baktım ki işte orda orda
Anladım ki çok yanılmışım, beni seviyormuş oysa…

4. Süleyman Uyar İlkokulu – 2. Sınıflar

Minik öğrencilerimizden izleyenler için hazırlanmış muhteşem 23 Nisan gösterileri arasındaki eğlenceli bir diğer gösteri ise Süleyman Uyar İlkokulu’ndan geliyor. İkinci sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan bu gösteri oynayan çocukları da fazlaca eğlendirmişe benziyor. “Palyaço Şarkısı” eşliğinde hazırlanan öğrencilerin başarılı performansları, çocuklarımızın nasıl güzel işler çıkardığını ve çıkarabileceğini kanıtlıyor. Keyifli seyirler!

Düşe kalka, düşe kalka koşuşuruz
Şaka yolu, şaka yolu konuşuruz
Pinpon topu burnumuzla
Biz sevimli palyaçoyuz…

5. Mehmet Akif İnan İlkokulu – 3. Sınıflar

Minik öğrencilerimizden sizlere gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlanan bu muhteşem etkinlik gösterileri okulun üçüncü sınıflarından geliyor. Haluk Levent’in “İzmir Marşı” şarkısının eşliğinde harika bir gösteri ortaya çıkıyor. Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde ki Mehmet Akif İnan İlkokulu öğrencilerinin severek hazırlandığı bu güzel gösteri dergiCE ile sizlerle buluşuyor. İyi seyirler!

İzmir’in dağlarında çiçekler açar
Altın güneş orda sırmalar saçar
Bozulmuş düşmanlar yel gibi kaçar
Yaşa Mustafa Kemal Paşa! Yaşa!

6. General İzzettin Çalışlar İlkokulu – Anasınıfı

İzmir Bornova ilçesinde yer alan okul öğrencilerinin 23 Nisan için hazırlandıkları bu özel gösteri, dünyanın en güzel videosu dedirtiyor. Minik kalplerin şiirlerle başlatıp gösterilerle devam ettirdiği eşsiz şov, unutulmayan “Hayat Bayram Olsa” müziğiyle birlikte benzersiz bir gösteriye dönüşmüş diyebiliriz. General İzzettin Çalışlar İlkokulu’nun anasınıfı öğrencilerinin muhteşem şovu sizlerle. Keyifli seyirler!

Bütün dünya buna inansa
Bir inansa hayat bayram olsa
İnsanlar el ele tutuşsa
Birlik olsa, uzansak sonsuza…

7. Şeyhşamil İlkokulu – Anasınıfı

Minik öğrencilerin çabalayarak hazırlandığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gösterileri muhteşem performanslarıyla karşınıza geliyor. Seyirciler için “Hep Seninleyiz Türkiye” şarkısı eşliğinde hazırlanan gösteri izleyicilerden alkış topluyor. Ankara’nın Etimesgut ilçesinde, Şeyhşamil İlkokulu’nun tatlı anasınıfı öğrencilerinin çıkarmış olduğu bu güzel gösteri izleyenleri gururlandırıyor. İyi seyirler!

Yer gök inlesin bu sesi dinlesin
Hep seninleyiz Türkiye
Yer gök inlesin bu sesi dinlesin
Hep seninleyiz Türkiye…

8. Yücel Tonguç Koleji – 1. Sınıflar

Yücel Tonguç Koleji’nden minik öğrencilerin severek hazırlandığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gösterileri sizler için geliyor. İzlerken keyif veren gösteride “Tebessüm Şarkısı” eşliğinde İzmir’in Urla ilçesinde ki birinci sınıf öğrencilerinin sevimli halleri izleyicilerin içini ısıtıyor. İzleyicilerden büyük beğeni toplayan miniklerin heyecanla hazırlandığı bu harika gösteri sizlerle. Keyifli seyirler!

O kapkara bulutları,
Dağıtıp atmalı,
Herkesin yüzünde,
Bir küçük tebessüm olmalı…

9. Karaağaçlı İlkokulu – 4. Sınıflar

İzleyenlere keyifli anlar yaşatan Muş’un Merkez ilçesinde bulunan Karaağaçlı İlkokulu dördüncü sınıf öğrencilerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gösterisi sizlerle. Sevimli öğrenciler “Fil Diyeti” gösterisinde hareketleri, kıyafetleri ve ani durmalarıyla dikkat çekip izleyenleri şaşırtarak eğlenceli anlar yaşatıyor. Şimdi çok emekli bu keyifli videoyla sizleri baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler!

Olmuyor olmuyor bu kilolar gitmiyor.
Bu çile ne zaman biter? Yeter Allah’ım yeter!
Yarım ekmek arası döner ayranla nasıl gider?
Bu diyet burada biter…

10. Alahacı Ortaokulu – 6. Sınıflar

Gaziantep ilimizin Nizip ilçesinde ki ortaokul öğrencilerinin hazırladığı komedi dansı izleyenlerini kahkahalara boğuyor. Öğrencilerin duygu durumlarındaki geçişlerine fazlasıyla emek vererek hazırladığı belli oluyor. Gösteride bulunan çeşitli müzikler ise öğrenciler tarafından ortaya konmuş. İzlerken kendinizi ekrandan alamayacağınız bu güzel gösteri sizlerle, keyifli seyirler!

Şimdi ben buraya neden çıktım?
Niçin çıktım? Nasıl çıktım?
Bunu izaha gerek yok!
Gördünüz yürüdüm çıktım…


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!