Meraklılarının Yaptırmak İsteyeceği 10 Minimal Dövme

4 dk okuma süresi


4
12 Paylaşım, 4 puan

Günümüzde dövme yaptırma işlemi gittikçe popüler hale gelmeye başlamıştır. Kişisel süslenme veya moda olarak tanımlansa da aslında dövmenin insanlık tarihine girişi çok da kolay olmamıştır. İnsanlar korkularını, isteklerini, beğenilerini, inançlarını, statülerini çizgi ve işaretler ile bir başka insana göstermek amacıyla ilk dövme uygulamasını yapmıştır. İlkel yöntemler ile yapılan bu süslemeler günümüze kadar gelmiştir. Her ne kadar deri üzerine iğne vb. sivri bir araçla çizilmesi korku uyandırsa da dövme sanatına olan ilgi tartışılamaz! Kişisel zevklere göre farklı boyutlarda yapılsa da genellikle daha küçük dövmeler başlangıçta ilgi odağı olmaktadır. Bizde sizler için en çok tercih edilen dövmeleri derledik. İşte meraklılarının yaptırmak isteyeceği 10 minimal dövme.

1. Yıldız Dövmesi

Meraklılarının Yaptırmak İsteyeceği 10 Minimal Dövme

Yıldız dövmesi, dövme severlerin her zaman en çok tercih ettiği tasarım olmuştur. Karmaşık şekiller yerine bu minimal dövmenin sadeliği ve etkileyiciliğine sahip olmak isteyen çok fazla dövme meraklısı bulunmaktadır. Boyutları değişkenlik gösterse de genellikle küçük olanları tercih ediliyor. Kimisi tekli yıldız seçerken kimisi de birkaç tane yıldızı bir arada tercih ediyor. Genellikle küçükten büyüğe doğru olan tasarımlar daha fazla ilgi görüyor. Sırt, boyun, ense, el bileği ve ayak bileği gibi vücut bölgeleri en favori olanlarıdır.

2. Kalp Dövmesi

İşte aşk ve tutkunun simgesi olan kalp sembolü… Karmaşık geometrik tasarımlardan sıkılıp daha klasik modellere yönelmek isteyenlerin tercihidir. Popülerliğini asla yitirmeyen bu dövmeleri birçok insanda görebilmeniz mümkündür. Model bakımından sınırı olmayan bir dövmedir ve özellikle bayanların tercihidir. Kanatlı olanı, sade olanı, içerisinde yazılı olanı gibi birçok çeşidi vardır. Bilek, ön kol ve ayaklar en çok tercih edilen vücut bölgeleridir. Renkli olarak yapılması daha çok tercih edilse de siyah olanları da popülerliğini korumaya devam ediyor.

3. Çiçek Dövmesi

Meraklılarının Yaptırmak İsteyeceği 10 Minimal Dövme

Bedeninizde çiçekler açtıran bir dövme! Çiçekseverlerin bir numaralı tercihi olan bu dövmenin pembe, kırmızı renkli olanları gibi rengârenk çiçekleri en çok tercih edilenleridir. Oldukça şık ve zarif bir görüntü sergileyen bu dövmelerde de lotus çiçeği şu sıralar en çok gözde olanıdır. Çok daha farklı bir çiçek modeli olsun derseniz lotus çiçeği dövmesini şu sıralar hemen hemen herkeste görebilirsiniz bizden söylemesi!

4. Kelebek Dövmesi

Güzellik, maneviyat ve sevginin karşılığı olan kelebek dövmeleri her dönem tercih edilen dövmeler arasındadır. Sadece anlamı için değil aynı zamanda sade ve sıra dışı görüntüsü ile de dikkatleri üzerine çekmeye başarmıştır. Hayatın sürekli değişim halinde olmasından dolayı kelebek dövmesi figürlerinin anlamını aslında çok şey ifade etmektedir. Yaşamı gereği zorlukları anlamlandıran kelebek aynı zamanda da güzelliğin kalıcı olmadığının simgesidir. Farklı farklı anlamlar içerdiğinden dolayı bu dövmeyi yaptırmak isteyenlerin doğru karar vererek kişiye özgü olarak seçim yapmaları yararına olacaktır diyoruz…

5. Küçük Gezegenler

Meraklılarının Yaptırmak İsteyeceği 10 Minimal Dövme

Farklılık peşinde koşanların tercihi! Galaksideki adresleri bedeninize taşımak isteyeceğiniz muhteşem fikirler… Meraklılarının yaptırmak istediği minimal dövmeler arasındaki en ilgi çekicisi olarak kabul edilmiştir. Göz aşinalığınız el ve bilekte olan dövmelere olsa da aslında gezegenleri minimal şekilde omurgaya yaptırmakta tercihler arasındadır. En zarif şekli ile omurgadaki görüntüsü olduğunu savunan dövme severler, renk renk gezegenler ile dikkatleri çekmeyi başarıyorlar. Kimisine göre omuzda da çokça görebileceğiniz en tarz dövmedir.

6. Yaprak Dövmesi

Sizin için anlamı ne ise onu temsil eden dövme fikirleri ile devam ediyoruz. Tasarım yapraklar ile ilgi çekebilirsiniz. Her ağacın yaprakları farklı biçimde olup size birçok dövme çeşidi sunmaktadır. Yaprağın şekli ve damarları gelişmiş dövme teknikleri ile derinliğe resmedilebilir. Bu sayede de vücudunuzda çok daha sahici bir dövmeyi taşıyabilirsiniz. 3 boyutlu olup, atılan renk pigmentlerinin kalitesi ile de müthiş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ayak bileğinde ve omuzda olan harika yaprak figürleri daha çok tercih edilmektedir.

7. Kuş Dövmesi

Meraklılarının Yaptırmak İsteyeceği 10 Minimal Dövme

Özgürlüğün simgesi! Her dönem sevilen dövme modellerinden bir olmuştur. Dövme severlere göre kişiye en çok yakışan minimal dövmedir. Bilekte, göğüs bölgesinde, bilekte, omuzda veya sırtta yaratıcı şekilde kuşları renkli ya da renksiz olarak görebilmeniz mümkündür. Daha çok bayanların tercih ettiği dövmelerden olsa da erkeklere de kuş dövmesi modelleri tercih edebiliyorlar. Fakat tabiki minimal değil de çok daha abartılı şekilde! Vücutta minimal şekilde tek bir kuşun uçtuğu veya bir dala oturduğu gibi modelleri görmek mümkündür. Eğer sizde meraklısı iseniz dövme galerisindeki birçok çeşit kuş figürlerini inceleyip tercih edebilirsiniz.

8. Sıralı Yazı Dövmesi

Söz uçuyor yazı kalıyor diyenlerin tercihi! Kendisi küçük anlamı büyük olan bu dövmeler tamamen kişiye özeldir. Kimisi hissettiklerini bedenine küçük dokunuşlar ile yazdırırken kimisi de hayat mottoları ile ilgi çekiyor. Pişti olmaya ve klişe dövmeler yaptırmaya son vermenizi sağlayan bu minimal yazılar ile daha orijinal bir dövmeye sahip olabilirsiniz.  Bilek içine, omuza, sırta yapılması daha çok tercih edilse de bazı dövme severler de sadece kendisinin görebileceği vücut bölgelerini tercih ediyorlar.

9. Kedi Dövmesi

Hayvan severlerin tercihi!  Geçmiş zamanlardan beri zarafet ve dengenin simgesi haline gelmiş olan kedileri bedeninize yaptırmak isteyebilirsiniz. Minimal kedi figürleri bedeninizde çok sevimli gözükebilir. Kimisi ise sadece pati dövmesini tercih ediyor. En fazla omuza yapılması tercih edilse de bilek içinde de görmek mümkündür. Renkli veya renksiz olarak tercih edilse de kimi dövme meraklısı da kara kedi dövmesini beğeniyor. Çünkü kara kedi demek şans demek ve bu dövme ile de hayatınıza şansı çektiğinizi simgeleyebilirsiniz!

10. Sembol Dövmeleri

Meraklılarının Yaptırmak İsteyeceği 10 Minimal Dövme

Hayatı ve tüm evreni ifade eden semboller derin ve güçlü anlamlar içermektedirler. Sembollere meraklı olanların tercihi olan bu dövmeler genellikle renksiz olarak tercih ediliyor. Hinduizm’ de esas alınan mantra sembolleri, oklar, ayın evreleri, hayat ağacı veya glifler gibi sembolleri görmek mümkündür.  Daha farklı olmaya niyetiniz var ise zen çemberi, deltalar, Horus’un gözü, Jamsa vb. ilginç sembol modellerine de göz atabilirsiniz. Hayata bakışınızı simgeleyen bu minimal sembolleri de bedeninizde bir ömür taşımak isteyebilirsiniz. Daha çok kol ve omuz bölgesinde tercih edilirler.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
4
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!