Kolayca Para Transferi Yapmanızı Sağlayan Güvenilir Yöntemler

4 dk okuma süresi


2
13 Paylaşım, 2 puan

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birçok alanda kolaylık sağlandı. Bunlardan biri de yurt içine ve yurt dışına para gönderimi… Para transferi için kullanılan yöntemler son derece güvenilir şekilde ve kolayca para gönderimi yapmanızı sağlayan sistemlerdir. Eskiden çok masraflı olan ve oldukça uzun süren bu işlem günümüzde internet üzerinden ya da cep telefonlarından yapılabilecek kadar kolaylaştı. Biz de sizler için para transfer yöntemlerinden 10 tanesini araştırdık. Keyifli okumalar!

1. Papara

Kolayca Para Transferi Yapmanızı Sağlayan Güvenilir Yöntemler

Papara, 2016 yılında Ahmed Faruk Karslı tarafından kuruldu. Para transferi yapmak için kullanılan Papara bunun dışında fatura ödeme ve internet alışverişleri için de kullanılır. Kullanımı oldukça kolay olan Papara’yı telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Sadece hesap oluşturarak kaydolunan sistem, kullanıcılardan komisyon almaması nedeniyle en çok kullanılan para transfer yöntemlerinden biridir. Her bankada hesabı bulunan Papara sayesinde 7 gün 24 saat, dünyanın her yerine para transferi yapılabilir. Para transferi yapmak için karşı tarafın hesap numarası, telefon numarası ya da e-posta adresinden sadece birinin bilinmesi yeterlidir. Son derece güvenli olan Papara, kimlik ve kredi kartı bilgilerine ulaşılmasını engelleyecek şekilde korunmaktadır.

2. BPN

2012 yılından beri hizmet vermekte olan BPN, yurt içi ve yurt dışı para transferi sağlamaktadır. BPN’in tercih edilme nedenlerinden biri yapılacak işlemler için banka hesabına gerek duyulmamasıdır. Sadece kimlik numarası kullanılarak yapılan para transferi dakikalar içinde dünyanın her yerine iletilebilir. Para gönderirken para birimini seçmenizi de sağlayan BPN ile 7 gün 24 saat işlem yapabilirsiniz. Az miktarda para transfer ücreti alan BPN, yurt dışı para transferlerinde Western Union iş birliği ile paranın daha hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlar. BPN, T.C. Merkez Bankası denetiminde lisanslı bir elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşudur. Bu sayede müşteri hesap bakiyeleri T.C. Merkez Bankası nezdinde açılmış hesaplarda %100 nakit karşılıkla korunur.

3. Wise

Kolayca Para Transferi Yapmanızı Sağlayan Güvenilir Yöntemler

Eski adı Transferwise olan Wise, 2011 yılından beri 71 ülkede kullanılıyor. Ücretsiz olarak hesap açarak kullanılabilen sisteme, aynı zamanda Facebook ve Google hesapları kullanılarak da kaydolunabiliyor. Diğer para transfer sistemlerine göre çok daha düşük komisyonu ve anlık kur üzerinden işlem yapması sayesinde tercih ediliyor. Transfer yapabilmek için IBAN numarasına ihtiyaç duyulan ve tüm bankalarla anlaşmalı olan sistemde, para aktarımınız Fibabank üzerinden gerçekleşiyor. Wise’ın güzel yanlarından biri de size gelen parayı alabilmeniz için Wise hesabına ihtiyaç duymamanız. BDDK tarafından denetlenen ve banka düzeyinde veri güvenliği sağlayan Wise, güvenle kullanılabilir.

4. PeP

PeP sayesinde yurt içi ve yurt dışı para transferi yapabilir, farklı para birimlerinde hesap açabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Banka hesabınız olmadan kullanabileceğiniz PeP sayesinde dünyanın her yerine, günün her saati farklı para birimlerinde para gönderebilirsiniz. Kullanıcılarına birçok kolaylık sağlayan PeP, karşı tarafın PeP hesabı olmaması halinde cep telefonu numarası sayesinde para göndermenizi sağlıyor. Ayrıca para çekerken, çekeceğiniz para belli bir miktarın üzerinde ise ATM işlem ücreti alınmıyor. İnternet sitesi ve mobil uygulamadan gerçekleştireceğiniz işlemler, en yeni güvenlik önlemleriyle korunuyor.

5. Paysend

Kolayca Para Transferi Yapmanızı Sağlayan Güvenilir Yöntemler

Paysend Abdul Abdulkerimov tarafından 2017 yılında kurulan, İngiltere merkezli bir para transfer hizmetidir. Kurulduğu günden beri 3 milyondan fazla kullanıcısı olan Paysend, 90 ülkeye farklı para birimlerinde para göndermenizi sağlar. Telefonunuza indirdiğiniz uygulamaya kaydolarak tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Para transferi yapmak için ihtiyacınız olan tek şey karşı tarafın telefon numarası ancak isterseniz banka hesabına da para gönderebilirsiniz. Uygulamanın en güzel yanlarından biri paranızı göndermeden önce havale ücretini ve karşı tarafın eline geçecek olan net parayı görebiliyor olmanız. Gönderilen miktar dakikalar içerisinde karşı tarafa ulaşır. Ayrıca yapılan tüm işlemler FCA tarafından onaylı ve güvenlidir.

6. Transfergo

Transfergo sayesinde kısa sürede 47 farklı ülkeye para transferi yapılabiliyor. Gönderilen paranın miktarına göre değişmeyen sabit komisyon uygulayan sistemde, seçeceğiniz komisyona göre paranın transfer sürecini belirleyebiliyorsunuz. Az bir ücret karşılığında paranız aynı gün karşı tarafa ulaşabiliyor. Ayrıca karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorunda ulaşabileceğiniz, farklı dilde ve farklı ülkelerde hizmet veren müşteri destek ekibi var. Transfergo, FCA ve Birleşik Krallık Gelir ve Gümrük İdaresi tarafından kontrol edilen lisanslı ve yetkili bir ödeme kuruluşu olduğu için ticari bankayla aynı güvenlik standartlarını sunmaktadır ve güvenlidir.

7. Ecopayz

Kolayca Para Transferi Yapmanızı Sağlayan Güvenilir Yöntemler

Ecopayz, dünya çapında kolayca ve güvenilir şekilde para transferi yapmanızı sağlayan yöntemler arasındadır. Sadece üye olarak kullanabileceğiniz sistem için banka hesabınız olmasına gerek yoktur. Çok sayıda farklı para birimi üzerinde işlem yapmanıza izin veren sistemde gönderilen para anında alıcının hesabına geçer. Az miktarda işlem ücreti alınması da sistemin daha çok tercih edilmesine neden olmaktadır. Ayrıca Ecopayz üyesi kişilere yapacağınız para transferinde sadece alıcının telefon numarasını bilmeniz yeterlidir. Bu sayede daha hızlı ve kolay para gönderimi yapılabilir.

8. Swift

Swift, tüm dünya bankaları arasında elektronik fon transferi sağlayan bir sistemdir ve 1977 yılından beri uygulanmaktadır. Kullanılan banka tanımlama kodu sayesinde bütün bankaları tanımaktadır. 8 ya da 11 haneli olan Swift kodu sayesinde banka hesabına ihtiyaç duymadan şubelerden ya da internetten para transferi yapılabilir. Gönderilen paranın miktarına göre komisyon değişmektedir. İşlemlerinizin saat 17.00’den önce ya da sonra yapılmasına bağlı olarak, paranın karşı tarafa ulaşma süresi de farklılık göstermektedir. Ayrıca gönderilen ülkeyle olan saat farkı ve aracı banka sayısı da paranın gönderim süresini etkilemektedir.

9. Payoneer

Payoneer, uluslararası ödeme sistemidir. Para transfer işlemlerini pratik hale getiren platform, 200’den fazla ülkede kullanılıyor. Çok sayıda para birimi üzerinden işlem yapmaya izin veren platformu kullanabilmek için bir Payoneer hesabı oluşturmanız yeterli. Yurt dışına yapacağınız para transferleri için sadece referans numarası gerekiyor ve bu sayede daha güvenli bir gönderim sağlanıyor. Yurt içi para transferleriniz içinse Payoneer hesabınıza bir banka hesabı tanımlayarak, Türkiye’deki tüm bankalara gönderim yapabilirsiniz. Çok hızlı gönderim sağlayan Payoneer, aynı zamanda çok düşük komisyon alıyor.

10. UPT

Kolayca Para Transferi Yapmanızı Sağlayan Güvenilir Yöntemler

UPT, Türkiye’nin ilk yerli para transfer ve ödeme platformudur. Yurt içindeki ve yurt dışındaki hesaplara, kredi kartına ve isme para gönderimi yapılabilir. Hala büyümeye devam eden UPT, dünya genelinde 200’e yakın ülkede hizmet veriyor. Kullanımı oldukça kolay olan UPT için bir banka hesabınız olmasına gerek yok. Sadece üye olunarak kullanılabilen sistem, para transferinin yapıldığı saate bağlı olarak aynı gün içinde ya da takip eden iş günü alıcıya ulaşır. Paranın alıcıya aynı gün içinde kolayca ulaşması için isme para transferi, güvenilir şekilde gönderim yapmanızı sağlayan yöntemler arasındadır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!