Kişisel Bakım Alanında En Önde Gelen Kozmetik Markaları

5 dk okuma süresi


61
12 Paylaşım, 61 puan

Son yıllarda büyük bir ivmeyle yükselen kişisel bakım ve kozmetik sektörü, müşteri istekleri ve ihtiyaçlarını dikkate alarak büyümeye devam ediyor. Kişisel bakım alanında en önde gelen kozmetik markaları, yenilenebilir enerji kullanımına ve hayvan dostu olmaya özellikle dikkat ediyor. Kullandığımız kozmetik ürünleri, kimi zaman istenmeyen sağlık sorunlarına da yol açabiliyor. Yanlış bilginin hızla yayıldığı bu çağda, kalitesiz ürünleri kullanmamanız için sizlere kişisel bakım alanında en önde gelen kozmetik markaları listesi hazırladık. Keyifli okumalar ve sağlıklı bakımlar dileriz.

1. Sürdürülebilir Marka L’oréal

Kişisel Bakım Alanında En Önde Gelen Kozmetik Markaları

Kişisel bakım alanında en önde gelen kozmetik markaları içinde ikinci sırada yer alan L’oréal, saç boyası üreten genç bir kimyager tarafından kurulmuştur. Dünyanın en büyük güzellik ve kozmetik şirketidir. Şu an Paris’teki ofisinden hizmet veren marka, nanoteknolojiyle çalışmayı sevmekte ve bu alana büyük yatırımlar yapmaktadır. Makyaj, saç ve bakım ürünlerinde kaliteli üretimi ön koşul olarak saymaktadır. Kadınlar ve erkekler için, yenilikçi kozmetik ürünleri üretmektedir. Sürdürülebilirlik alanında ciddi çalışmalar yapan L’oréal, çevre ve hayvan dostu politikalar izlemektedir. Yüzde yüz yenilenebilir enerji kullanmakta ve karbon oranını ciddi bir biçimde azaltmaktadır.

2. Çevre Dostu Simple

“İyilik” mottosuyla yola çıkan Simple, dünyaya, canlılara ve insanlara karşı iyi kalpli olursak cildimizin de iyileşeceğine inanmaktadır. Cildi tazeleyen ve yenileyen ürünleriyle, İngiltere’nin en çok tercih edilen kozmetik markası unvanına sahiptir. İyi bir cilt bakımını herkesin hak ettiği düşünen marka, ürünlerinde kimyasal madde olmamasına özen göstermektedir. Yapay boyalara ve renklendirici bazlara ürünlerinde yer vermemektedir. Alkol içeren, cildi kurutmaya neden olacak hiçbir kimyasalı üretimine dâhil etmemektedir. Ambalajında da yeşil rengi öne çıkaran Simple, doğa ve hayvan dostu politikalarını gittikçe daha ileri seviyeye taşımaktadır.

3. Oje Alanında Öncü Marka Golden Rose

Kişisel Bakım Alanında En Önde Gelen Kozmetik Markaları

Erkul Kozmetik bünyesinde kurulan marka, Türk sermayeli bir şirket olup otuz yedi yıllık bir tecrübeye sahiptir. Fiyatlarının uygunluğu yanı sıra ürünleri de oldukça kalitelidir. Dünya kozmetik şirketleri arasında kayda değer bir ünü olan Golden Rose, makyaj ürünleri alanında üretim yapmaktadır. Kişisel bakım alanında en önde gelen kozmetik markaları sıralamasında, geniş ihracat kapasitesiyle dünyada oje üreten firmaların arasında ilk beşe girmeyi başarmıştır. Türkiye’de ise dokuz yıldır ihracat alanında liderliğini korumaktadır. Gelişen teknoloji ve ARGE sistemi sayesinde yenilikçi, kaliteli ve farklı üretimlere imza atmaktadır. Kendini sürekli yenileyen marka, ürünlerini kullanıcılara ulaştırmadan önce mikrobiyolojik testlerden geçirmektedir.

4. Hassas Ciltler İçin La Roche Posay

Kozmetiği adeta bir bilim dalı olarak gören La Roche, düzenlediği toplantılarla “Asistan Doktorlar Sınıfı” oluşturmuştur. Hassas ciltlere iyi bir yaşam sağlamak amacıyla, dermatologlar ve asistan doktorlar sınıfı tarafından, problemli ciltlere çözüm sağlayacak ürünler tasarlamıştır. İnternet sitesinde de pek çok makalesi bulunan La Roche markası, termal suyun faydalarıyla uzmanların tecrübelerini bir araya getirmiştir. Kullanılan ürünler sonrası ciltte oluşan yan etkileri en aza indirmek amacıyla, kendine özgü laboratuvarlarında çalışmalarını devam ettirmektedir. Özel olarak güneşten korunma alanında, çalışmalar yapmakta ve toplamda on sekiz ülkede aktif olarak ürünlerini pazarlamaktadır.

5. Bir Sanat Klasiği The Balm

Kişisel Bakım Alanında En Önde Gelen Kozmetik Markaları

Tam bir kozmetik aşığı olan Marissa Shipman, kendi işini bırakarak 2004 yılında The Balm’ı kurmuştur. Kendi kendine malzemeleri karıştırarak ve ilham verici ürünler yaratarak markasını büyütmüş ve küreselleştirmiştir. Ürünlerin görünümlerine de son derece önem veren Shipman, güzel sanatlara olan ilgisini her yerde kullanmaya özen göstermiştir. Zamansız çizimlerini, ürünlerin hem içinde hem de dışında kullanarak tüketicilere eğlenceli bir ortam hazırlamıştır. Çok yönlü resimler, özellikle markanın aktif kullanıcıları tarafından oldukça sevilmektedir. Yumuşak ve kadifemsi dokusuyla müşteri memnuniyetini yüksek tutan The Balm, ürünlerini ortalama fiyatlarla satışa sunmaktadır. Kurulduğundan beri hayvan dostu olan markanın ürünleri, paraben içermemektedir.

6. Uygun Fiyatlı Marka Note

Doğadaki notalardan ve ahenkten ilham aldığını vurgulayan marka, altı yıl önce ilk ürünlerini piyasaya sürmüştür. Tüm inanç sistemlerine saygı duyarak üretim yapan Note, hayvanlar üzerinde hiçbir zaman test işlemi gerçekleştirmemiştir. Güven ve heyecan yaratan ürünlerini çok uygun fiyatlarla kullanıcılara sunmuştur. Doğanın ve teknolojinin gücünü birleştiren marka, evrenselliğinden hiçbir zaman ödün vermemiştir. İnternet sitesinde, kozmetik ve bakımla alakalı onlarca içerik ve eğitici video paylaşmıştır. Kişisel bakım alanında en önde gelen kozmetik markaları içerisinde yer alan Note, BB kremlerde ise oldukça başarılıdır.

7. Hayvan Dostu Mac

Kişisel Bakım Alanında En Önde Gelen Kozmetik Markaları

Cinsiyet, ırk ve yaş gözetmeksizin özgün anlamda kendi alanında çalışan Mac, bir bakıma profesyonel sanat topluluğudur. Makyajı bir sanat olarak görür ve firmasında da makyaj sanatçılarını çalıştırır. Evrensel trendi yakalayan marka, aynı zamanda dünyanın farklı yerlerinde kendi trendini yaratır. İki anahtar sözcüğü “kullanışlı ve şık” olan Mac, ünlülerin ilgisini çekerek moda sektörüne de dâhil olmuştur. Özellikle Madonna’nın bir çekimde, markanın “ünlü kırmızı mat rujunu” sürmesiyle Mac, büyük bir ilerleme kaydetmiştir. Mac aynı zamanda, HIV ve AIDS ile mücadele edenlere destek olmak amacıyla bir fon kurmuştur. Hiçbir zaman hayvanlar üzerinde deney yapmayan marka, deney yapan rakip firmalarla da savaşan bir kozmetik öncüsü olarak üretmeye devam etmektedir.

8. Girişimcilere Destek Olan Marka Farmasi

Sağlık ve kozmetik sektöründe Dr.Cevdet Tuna bünyesinde kurulan marka, bilimsel alanlarda yoğunlaşarak ilerlemeye devam etmektedir. İhracat pazarında ilk sıralarda yer alan Farmasi, ilaç ve tıp alanında da hatrı sayılır ürünlere imza atmaktadır. Kullanıcılara ulaştırdığı katalogların yarısında kozmetik diğer yarısında ise tıbbi ürünler bulunmaktadır. Doğrudan satış alanında, Türk piyasasında ilk sırada yer almaktadır. Girişimcilere verdiği olanaklar sayesinde birçok kişiye iş imkânı sağlamakta ve kazanırken kazandırmaktadır. Hem hayallere hem de hayatın kendisine dokunan marka, Mr. Wipes adlı ürünleri ile de temizlik malzemeleri alanında faaliyet göstermektedir.

 9. En İyi Nemlendirici Clinique

Dünyanın bir numaralı nemlendirici markası Clinique, her ne kadar fiyatlarıyla göz doldursa da doğa dostu olması nedeniyle insanların sevgisini kazanmaktadır. Elli yıllık tecrübesiyle ilerleyen marka, bu yıl sıfır karbon limitine ulaşmış durumdadır. Ürünlerini birçok dermatolog testinden geçirerek cilt bakımında liderliğini korumaktadır. Alerjik ürünleri kullanmamaya özen gösteren Clinique, etkili, basit ve güvenli üretimi amaçlamaktadır. Ürünlerinde parfüme yer vermemekte ve ürünlerini alerji testlerinden geçirmektedir. Hepimizin sevdiği dizi oyuncusu Emilia Clarke’ın da favori markası olan Clinique, aynı zamanda Clark’ı, markanın küresel elçisi yapmıştır.

10. Tıbbi Kozmetik Markası Dermoskin

Kişisel Bakım Alanında En Önde Gelen Kozmetik Markaları

Cilt sağlığına ve bakımına oldukça önem veren Dermoskin, 1970’li yıllarda eczacılık faaliyetleri ile sektöre adımını atmıştır. Dermatolojik ürünlerini ithal ederek satış ve pazarlamasıyla sınırlarını aşmıştır. Son teknoloji ve tıbbi bilgileri birleştirerek ürün üreten firma, GMP koşullarına oldukça önem vermektedir. Her cilt için ayrı ve özenli formüllerle oluşturulan ürünler son derece güvenilirdir. Kişisel bakım alanında en önde gelen kozmetik markaları içerisinde yer alan Dermoskin, çevre konusuna da oldukça duyarlı bir yaklaşım sergilemektedir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
23
Beğen
Mutlu Mutlu
12
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
10
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!