Kişilik Analizi: 12 Burcu Temsil Eden Tarot Kartları

8 dk okuma süresi


9
11 Paylaşım, 9 puan

Herkes doğum yılı ve aylarına göre Zodyak’ta bir yere sahiptir. Buna karşılık bizi temsil eden burçlarımız kişiliklerimizi de yansıtır. Yıldız haritasında yer alan 12 burcu ve onları temsil eden tarot kartları ile kişilik analizi yapma imkanı bulabiliriz. Kendimiz ve çevremizdekilerin, burçlarına ve onlara eş değer tarot kartlarına göre kişiliklerine ve davranış biçimlerine kartları okuyarak bakabiliriz.

1. Koç – İmparator

Kişilik Analizi: 12 Burcu Temsil Eden Tarot Kartları

Zodyak’ın başında yer alan Koç burcu, hareketli, eğlenceli ve sosyal hayatına düşkün bir insandır. Biraz benmerkezci olmasıyla birlikte başkalarından laflarını esirgemez ve eleştirilerini çevresinde nasıl bir etki olacağını düşünmeden söyler. Buna rağmen eleştiri kabul etmez. Kendisini başrol olarak görüp isteklerinin hemen olmasını bekler. Yapacakları konusunda her zaman sabırsızdır. İmparator tarot kartı Koç’un hem ilk burç olmasıyla hem de kişiliği ile uyumlu bir karttır. Başta olmayı seven otoriter kontrolcü bir kişiliğe sahiptir. Özgüven sahibi ve hayatını kendi yönetmeye heveslidir. Kaosu ve karmaşayı sona erdiren kuralları belirleyen bir karttır. İmparator kartı patron, müdür gibi yaşam içinde emir veren mevkileri temsil eder. İmparator emir almaz sadece emir verir.

2. Boğa – Aziz

Boğa burcu, hayatında sahip olma duygusuna çok fazla yer ayırır. Parayı istediklerini elde etmek için araç olarak kullanır. Maddeci ve daha çok dünyevi olgularla ilgilidir. Risk almaz, güvenli alanları tercih eder ve karar verirken kendi rahatlığını gözetir. Hayatını kendi istekleri yönetir. Çoğunlukla kendi belirlediği ve inandığı sabit fikirleri olan yaşam biçimini benimsemiştir. Düşüncelerini ortaya koymaktan asla çekinmez. Kararlarında ise kaya gibi sağlamdır ve kendi mantığına uymadığı sürece bu kararlardan onu kimse döndüremez. Boğa’yı temsilen Aziz tarot kartı, genel olarak vicdanı ve eskiye bağlılığı simgeler. Boğa burcunun kararından dönmemesi ve kendi koyduğu kurallarına bağlı kalmasını burada da görebiliriz. Aziz kartı, eskiye bağlı ve aynı zamanda yüksek rütbeli biridir. Bir yandan da yeniliklere izin verilmesi gerektiğini ve değişimin kaçınılmaz olduğunu da hatırlatır. Aşırı eskiye bağlılık karşımıza çıkan yeni fırsatları da tepmek olur.

3. İkizler – Aşıklar

Kişilik Analizi: 12 Burcu Temsil Eden Tarot Kartları

İkizler burcu; adından da anlaşılacağı gibi değişken bir karaktere sahiptir. Birden çok işe odaklanabilme yeteneğiyle de liderlik vasfına sahiptir. Endişe ya da belirsizlik gibi negatif duygularda bile olsa bunu gizleyerek durumu yönetmesini bilir. Çok çabuk duygu değişimleri yaşayabilir. Kolayca fikir değiştirebilir ve bilmediği konuları da o işin ustasıymış gibi anlatabilir. Sosyalliğe ve iletişime önem verir. Hareketli, öğrenmeye açık, değişkenliği seven, devamlı hayatında farklılıklar arayan bir burçtur. İkizler burcuna eş olan tarot kartı Aşıklar, içerisinde aşkı simgeliyor gibi gözükse de aslında sevilen iki durum arasında kalmayı simgelemektedir. Bu kart yol ayrımına gelindiğini ve seçim yapılması gerektiğini söyler. İkizler burcu farklı duygu durumlarının birlikte uyumunu barındırırlar. Bu kart ise iki farklı olgunun birleşip bir bütünü oluşturmasını da simgeleyerek İkizler burcunu anlatır. Aşıklar kartı, mantık ve duygular arasında kalınmış zor bir kararı ve kalbimizle sonuca ulaşılabileceğini anlatır.

4. Yengeç – Savaş Arabası

Yengeç burcunun ayrıntılara dikkat eden sorumluluk sahibi bir kişiliği vardır. Duygusal yönden çok duyarlı olan Yengeç burcu, mükemmeliyetçidir. Çok küçük nedenlerden dolayı alıngan olabilir. Çevresine karşı neşeli ve yardımseverdir fakat karşısındaki için önemli olmayan bir ayrıntıya takılıp bir anda enerjisi düşebilir. Yapılan davranışları unutmaz ve zor affetmelerine rağmen tartışmaktan kaçınıp duygularını saklamayı tercih eder. Aile konusunda çok daha hassas ve koruyucudur. Yengeç burcunu işaret eden Savaş Arabası tarot kartı, artık kontrol sahibi olunduğunu ve kendi kararlarını verecek güce ve olgunluğa erişildiğini gösterir. Sorumluluk sahibi Yengeçler için kararlı, kontrollü ve harekete geçmeye hazır olduğu bir dönemdir. Anlık olarak hislerine kapılarak morali düşen Yengeç burcu, bu karta göre mantık ve duygularını kontrol altına almaya başlayabilir. Bu uyum içerisinde cesaret ve ilerleme ile hedefine varacaktır.

5. Aslan – Güç

Kişilik Analizi: 12 Burcu Temsil Eden Tarot Kartları

Yıldız haritasının organize etme yeteneği yüksek olan burcudur. Aslan burcu kendi hayatını yönetmek istediği gibi başkalarının hayatını da yönetmek ister. Bu nedenle başkalarının işlerine de karışabilir ama asla iyimserlik ve sevecenliğini kaybetmez. Aslan burcunu temsilen Güç tarot kartı, yüksek bir özgüvene sahip olunduğunu ve risk almaktan korkulmayacağı anlamına gelir. Başlamak için cesaret bulamadığı konularda artık başlamak için özgüveni kendinde bulur. Ayrıca şans açısından sıkıntısı olmayan Aslan, bu kartla da şansının yine onun yanında olacağını görecektir. Bu kart daha barışçıl ve iyimser düşünerek, oluşabilecek karmaşaları da engellememizi söyler. İçimizdeki güç ile sorunların üstesinden gelebileceğimizi hatırlatır. Daha önceden ertelenmiş sorunların şimdi daha sakinlikle ve sabırla çözülebileceğini söyler. Güç kartı da tıpkı Aslan burcu gibi kendini her konudan ve her sorundan üstün ve güçlü görür. Aslan, aklı ile hareket ettiğinden kontrollü güce sahiptir. Savaşa değil orta yolu bulmaya odaklıdır. Güç tarot kartının da anlattığı gibi Aslan burcu, özgüven ve cesareti bir arada bulundurma yeteneğine sahiptir.

6. Başak – Ermiş

12 burcu temsil eden tarot kartları arasında en farklı kişilik analizi olarak başak’lar önde gelir. Başak burcunun en önemli özelliği ise çalışkan olmasıdır. Hatta tembel olarak gördüğü kişilerden de uzak durur. Dinlenirken bile bir şeylerle meşgul olmalıdır. Çalışmayı çok sever ve yaptığı işlerde ayrıntılara önem verir. Hayatında tutumlu, pratik ve düzenli bir insandır. Fakat düzenli olmasına rağmen çok nadir de olsa karmaşanın kaynağı olabilir. Ermiş kartı, 12 burcu temsil eden, onları okuyarak kişilik analizi yapan tarot kartları arasında, iç dünyamıza dönüşü simgeleyerek Başak burcunu anlatır. Sorunun ve çözümün kaynağını bilinçaltımızda bulabileceğimizi söyler. Bu kart bilgi ve tecrübeyi simgelerken aynı zamanda bu bilgiyi çevresindekilere dağıtmayı da temsil eder. Ermiş tarot kartı, dünyevi olgulardan uzaklaşıp maneviyata yönelerek, çevresindekilere bilgisini ve tecrübesini aktarmayı anlatır.

7. Terazi – Adalet

Uyum ve dengenin burcu olan Terazi, her zaman neşelidir. Ayrıntılara önem veren ve mantığıyla hareket eden biridir. Olumsuz eleştirilere çok açık değildir ve yaptıkları karşısında onaylanmayı bekler. Etrafında daima pozitifliği barındırmaya çalışarak tartışmalardan kaçınır. Tüm enerjisini kendisi için önemli olan soyutluğa, daha mistik ve duygusal konulara yönlendirir. Herkesle çok iyi anlaşır ve ortama uyum sağlar gibi gözükse de kafasında tüm ayrıntılarıyla olayları tartıyordur. Kararsızlığı, hemen karar vermemesi ayrıntılara çok fazla takılmasından kaynaklıdır. Eşitlikçi, uyumlu ve sabırlıdır. Terazi burcunu simgeleyen Adalet tarot kartı, geçmişte yapılan iyilik veya kötülüklere göre karşılığının alınacağını gösterir. Bu karta göre çalışmaların ödülünü ya da yapılan haksızlıkların sonucunu göreceğinizi söyler. Terazi burcu gibi Adalet kartı da verdiği kararlarda adildir ve iyi veya kötü bir şekilde adaletli olarak sonuca bağlar. Mantık ve duygularıyla orta yolu bularak doğru kararı verir. Dürüst olmayı ve empati yapmayı hatırlatan bir karttır.

8. Akrep – Ölüm

Akrep burcu her yaptığını ciddiye alan keskin sınırları olan biridir. Duygularını asla gizlemez ve kendisine yapılan iyilikleri ve kötülükleri unutmaz. Yanında yeri olan dostlarını ve hayatından çıkaracaklarını ona göre seçer. Sert ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Hayatında daima amaçları doğrultusunda hırsla ilerler. Kendi duygu ve düşüncelerini daha ön planda tuttuğu gibi kendisine karşı kibirli davranan insanları sevmez ve onlara karşı tepkisini sert biçimde gösterir. Olaylara karşı şüphecidir ve duygularının kontrolü altında kalmamak için mantığına güvenir. Bu burcu temsilen Ölüm tarot kartı da Akrep burcu kadar ciddidir ve dikkate alınması gereken bir karttır. Adı ölüm olsa bile bu kart aslında önemli bir olayın bitip yeni başlangıçların olacağını temsil eder. Önümüzdeki büyük değişiklikleri simgeler. Her şeyin bir sonu olduğunu, ne yaşanılanların ne de insan ömrünün sonsuza kadar var olmayacağını bize söyler. Değişimlere uyum sağlaması zor olabilir ama hayatımızda yenilikleri görebilmek için eskilere veda etmeliyiz. Ölüm kartı, acıların da hayatımızda yeri olduğunu ama bu karanlıkların sonunda, aydınlıkların da olduğunu hatırlatır.

9. Yay – Denge

Kişilik Analizi: 12 Burcu Temsil Eden Tarot Kartları

Yay burcu iyimser ve neşeli bir insandır ve bir o kadar da felsefi düşünceye yatkındır. Yaşamında olaylara daima pozitif bakış açısıyla bakar. Özgürlüğüne düşkün olan Yay burcu, düşüncelerini söyleme konusunda da kendini özgür hisseder ve fikirlerini aklına geldiği anda söyler. Karşısındaki hakkında hissettiğini söylemek onu aynı zamanda dürüst biri yapar. Kısıtlamalardan ve özgürlüğünü sınırlandıran kurallardan hoşlanmaz. Araştırmayı ve keşfetmeyi sever. Bu nedenle risk almaktan kaçınmaz. Bir durumu kavrama ve daha önceden yaşadığı bir olay hakkında pratiklik kazanma yeteneğine sahiptir. Yay burcunun simgesi olan Denge tarot kartı, yaşamımızdaki değişimlere alışma ve farklı duygu durumlarını kontrol altına almayı temsil eder. Durumu kabullenip duyguları ortaya dökme ve rahatlamayı öğütler. Farklı olanların, zıtlıkların uyumunu belirtir. İçimizdeki potansiyel enerjiyi, yetenekleri ve yola çıkılmamış amaçları da hatırlatır. Tıpkı Yay burcu gibi ölçülü olunmasını da söyleyen kart, orta yol bulunarak sorunların halledilmesi gerektiğini hatırlatır.

10. Oğlak – Şeytan

Oğlak burcu görev bilinci çok yüksek, çalışkan ve işlerinde başarılı insanlardır. Daima geleceği planlamaya odaklıdır. İlk dikkat çeken özelliği ciddi ve iradeli olmasıdır. Daha çok somut konularla ilgilidir. Oğlak burcunu temsil eden Şeytan tarot kartı, yanlış bir karar alındığı ya da olumsuz bir durumun olduğunu söyler. Bu karar ya da durum kişinin kendi isteğinden dolayı oluşmuştur. Bu durumdan kurtulmak isteyen kişi kendisini çaresiz hissedebilir. Aslında bu kart, korkular ve bağımlılıklar gibi zayıf yönlerimiz nedeniyle karanlık bir duruma sürüklendiğimizi söyler. Oğlak, yaşadığı olaylarda zaman zaman kuruntuları nedeniyle umutsuzluğa kapılabilir. Kendini çaresiz hissedebilir. Ama çözümü yine kendi iç dünyasında bulabilir. Zaten ruhunu kötü yönde etkileyen duygulardan kurtulacak güç, Oğlak burcunun içindedir. Bu olumsuzluklardan kurtulan Oğlak burcu kendine parlak bir gelecek kurabilir.

11. Kova – Yıldız

Kova burcu sevecen ve neşelidir. Bilgiye önem vererek yenilikleri keşfetmeyi sever. Bazen inatçı ve kendi bildiğini okuyan bir tavır takınabilir. Maddiyata değil dostluklara önem veren Kova burcu için özgürlüğü çok önemlidir. Tarot kartları; kişilik analizi yaparak 12 burcu temsil eden yol göstericilerdir. Kova’yı temsilen Yıldız tarot kartı da yenilikleri simgeler. Bu kart yeni bir umut ya da ilhamın geleceğini haber verir. Geçmişte yapılan hatalar geride bırakılıp özgüven ile yeniliklere adım atılır. Yıldız tarot kartıyla kişi enerjisini tıkayan olumsuzluklardan temizlenir. Bu kart iç dünyasındaki negatif duygulardan içini dökerek kurtulmayı ve acıları geride bırakarak rahatlamayı simgeler. Yıldız kartı, içimizde aniden parlayan şans, umut ve pozitif enerjinin de simgesidir.

12. Balık – Ay

Kişilik Analizi: 12 Burcu Temsil Eden Tarot Kartları

Zodyak’ın sonunda yer alan Balık burcu en iyimser burçlar arasındadır. Geçmişi ve geleceği üzerine çok fazla irdelemeden yaşadıklarının tadını çıkarır. Kin tutmayan, affedici bir kişiliğe sahiptir. Sabırlı ve sakindir. Hayatında sahip olma ya da bir mevki kazanma gibi maddeci takıntıları, hırsları yoktur. Kendi hissettiklerine önem verirken çevresindeki sevdiği insanlara daha çok değer verir. Tamamen duygu odaklı yaşar. Balık burcunun tarot karşılığındaki Ay kartının anlattığı ilk durum ilerlemenin korkularla yüzleşmek ile yapılabileceğidir. Geçmişe çok fazla takılmayan ve daima pozitif düşünmeyi hedefleyen bir burç olan Balık, bu karta göre bilinçaltına inmeli ve negatif duygularıyla da yüzleşmelidir. Ama Ay kartı bu karanlık sürecin sonunda ışığın olduğunu da hatırlatır. Aşılması gereken zorlukların geçmişte kalacağını söyler. Bu kart aynı zamanda kararsızlığı ve belirsizliği de gösterir ama Balık burcu içgüdülerine, altıncı hissine güvenerek durumun üstesinden gelecek güce sahiptir.


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
9
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç