Kesin Başarı İçin Verimli Plan Yapma Rehberi

2 dk okuma süresi


4
12 Paylaşım, 4 puan

Hayatta başarılı olmak, başarı sağlamak çok zor. Özellikle yakalanan bir başarı varsa bunu sürdürebilmek daha da zor. Başarılı olmak, yakaladığınız başarıyı daimi kılmak için verimli plan rehberi listemizi sizler için oluşturduk. dergiCE’nin sizler için oluşturduğu, başarıya ulaşmanızda oldukça etkili olacak verimli plan yapma rehberi karşınızda. Başarınız daim olsun!

1. Yapılacaklar Takvim Oluşturun

verimli plan yapma rehberi

Öyle bir takvim oluşturun ki içinde her şey olsun. Öğrenci iseniz sınav tarihleriniz, çalışıyorsanız toplantı ya da rapor sunma günleriniz. Bu takvimi daha da ilgi çekici kılmanız da gerekiyor elbette. Ay içinde belirlediğiniz bir gün, farklı bir yemek tadabilir, hiç gitmediğiniz bir etkinliğe dahil olabilir ya da kısa bir şehir turuna çıkabilirsiniz. Karar size kalmış.

2. Disiplini Elden Bırakmayın!

verimli plan yapma rehberi

Her şeyin başı disiplin. Eğer başarıya ulaşmak ya da yakaladığınız başarıyı sürekli kılmak istiyorsanız asla ertelemeyin ya da vazgeçmeyin. Verimli plan yapma rehberi her şeyden önce disiplin ister! Oluşturduğunuz takvimi bağlı kalan, verdiğiniz sözleri tutun ve kendiniz için çabalamayı unutmayın!

3. Yazmak En Büyük Yardımcı

verimli plan yapma rehberi

İşler bir anda karışabilir, yapmanız gereken şeyleri unutabilir ya da gitmeniz gereken hedefi şaşırabilirsiniz. Bu yüzden yazmaktan, not almaktan çekinmeyin. Yazı yazmanın faydalarını tattıkça bunu yapmaktan vazgeçmeyeceksiniz. İster kişisel notlar alın isterseniz de yapacağınız işlerle alakalı, bu kısım size kalmış. Hangisinin iyi geldiğini düşünüyorsanız, bu yoldan devam edin.

4. Günlük Plan ile Günü Kurtarın

Hepimizin zaafları, umutsuz olduğumuz anlar, vazgeçtiğimiz zamanlar olacak. Yazdığımız, hazırladığımız planları bir köşeye dahi atacağımız günleri yaşayacağız! İnsanız, elbet olacak. Bu gibi durumlarda günlük hatta saatlik planlar yaparak günü kurtarabiliriz. Kendimizi ruhen iyi hissettiğimizde, yeniden başlayacağımız o anda eski planımıza dönme vakti gelmiş demektir. Kendinizi yormayın, zorlamayın. Günü kurtarmak da işe yarayabilir.

5. Zamanlama Çok Önemli!

Yazımızın ilk maddesinde takvim oluşturmaktan bahsetmiştik. Bu takvimi nasıl oluşturacağımız da verimlilik açısından çok önemli. Örneğin yoğun bir iş ya da okul gününden sonrasına bir iş, bir çalışma yükü daha eklemek verimimizi düşürecektir. Bu noktada kendinizi rahatlatacak bir şeyler yapmaya özen gösterin. Yorulmuş bir ruh ilerlediğiniz yolu karartırken, yorulmuş bir beden yanlış sokağa sapmanıza neden olur.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!