Kamp Yapılacak Yerler Arayanlar İçin 10 Öneri

2 dk okuma süresi


2
10 Paylaşım, 2 puan

Kamp yapılacak yerler için çoğu aile özellikle yaz aylarında büyük bir arayışa giriyor. Farklı deneyimler kazanmak ve doğayı hissetmek isteyenlerin ortak noktası olan kamp, hem ekonomik hem de çocuklara doğa sevgisi aşılamanın en güzel yoludur. Her ne kadar zor ve zahmetli görünse de tercih edilen kamp alanlarıyla beş yıldızlı otellere taş çıkartan bir tatil yapmak mümkün. Ailecek kamp yapılabilecek yerleri kamp tutkunları için derledik.

1. Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı

Aileler İçin Kamp Yapılacak Yerler

Asıl adı Teke Gölü olan Poyrazlar Gölü Sakaya iline bağlıdır. İstanbul ve Kocaeli’ ye yakın olan Poyrazlar Tabiat Parkı ailecek kamp yapılacak yerler için biçilmiş kaftan. İçerisinde restoran, lunapark ve at binme alanı gibi yerler bulunuyor. Ayrıca piknik için düzenlenen yerlerde piknik masaları, çeşme, tuvalet gibi imkanlar da var. Kamp alanı aksiyon sever aileler için ormanda paintball ve ATV imkanı sunuyor. Gölün keyfini çıkarmak isteyenler için su bisikletleri ile gölü gezmek mümkün.

2. Yedigöller Milli Parkı

Aileler İçin Kamp Yapılacak Yerler

Bolu sınırları içerisindeki yer alan Yedigöller Milli Parkı, en çok tanınan kamp alanlarından biri. İklimiyle ilkbahar, yaz ve sonbaharda kamp yapmaya elverişli olan park eşsiz bir manzaraya sahip. Alanda balık tutabilir, uzun doğa yürüyüşleri yapılabilir. Kamp alanında elektrik, restoran gibi yerler yok hazırlıklı gitmekte fayda var. Yedigöller Milli Parkı, kampçılığa yeni başlayan aileler için kamp yapılacak yerler arasında yer alıyor.

3. Akyaka-Gökova Orman Kampı

Ailece Tatil Yapmak İsteyenler İçin Kamp Yapılacak Yerler

Cennet şehrimiz olan Muğla’nın pek bilinmeyen tatil bölgesi olan Gökova, kamp severler için inanılmaz bir yer. Kamp alanı, diğer bölgelere oranla daha fazla alternatif sunuyor. Alanda elektrik, bulaşıkhane, çamaşırhane, mutfak, sıcak-soğuk su, market hizmetleri mevcut. Ayrıca su sporlarına da elverişli. Kamp alanında 8 koydan dilediğinizde yüzebilir ve ailenizle doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

4. Salda Gölü

Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü Burdur ilinde yer alır. Beyaz kumları ve berrak suyuyla oldukça ilgi çekici olan göl ziyaretçilerine eşsiz manzaralar sunmakta. Ormanlık alana çadırınızı kurabilir. Göl suyunun zengin mineral yapısı şifa kaynağı olarak bilinmekte. Ülkemizin en temiz gölleri arasında olan Salda’da yüzmek oldukça heyecan verici.  Salda Gölü hakkında detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

5. Borçka Karagöl

kamp yapılacak yerler

Artvin’in en meşhur kamp yeri olan Borçka Karagöl aile albümüne eşsiz manzaralarıyla dahil oluyor. Ormanda çadır kurabilir. Belediye’nin tesislerinden yararlanmak kampı kolay hale getiriyor.

6. İğneada Longoz Ormanları

kamp yeri

İstanbul’a yakınlığıyla çokça tercih edilen bölge doğasıyla keyifli bir kamp deneyimi sunuyor. Kırklareli’nin incisi olan İğneada birçok doğa sporuna  elverişli. Daha çok deneyimli kamp sever ailelere hitap eden alanda su sıkıntısı ve sinek problemi yaşamak mümkün.

7. Kapıdağ Yarımadası, Erdek

Kampçılık

Kapıdağ Yarımadası, Balıkesir’in bol gölgeli, ağaçlıklı ve muhteşem deniziyle dikkat çekiyor. Ailecek yapılan kamp için oldukça konforlu olan bölgede duş, kafe gibi olanak bulunuyor.

8. Torkul Gölü

Kamp yerleri

Düzce’nin Torkul Gölü sosyal medyadan uzaklaşmak isteyen aileler için detoks niteliğinde. Bölgede telefonun çekmemesi dezavantaj gibi görünse de aileyle yapılacak olan etkinliklerle avantaja dönüşebilir.  

9. Yazılı Kanyon

Ailece Tatil Yapmak İsteyenler İçin Kamp Yapılacak Yerler

Gülleriyle meşhur Isparta’nın en güzel kamp alanı Yazılı Kanyon konforlu bir hafta sonu sunuyor. Bölgede kamp yapmak oldukça rahat. Kanyon’da balık çiftlikleri ve küçük işletmelerde lezzetli balıklar yiyebilir, şahane fotoğraflar çekebilirsiniz. Tarihi köprülere ve yazıtlara şahit olabilir. Ayrıca yüzmek için de keyifli yerler keşfedebilirsiniz.

10. Aladağlar Camping Bungalow

Aileler İçin Kamp Yapılacak Yerler

Kim demiş İç Anadolu’da kamp yapılmaz diye! Niğde’nin en çok turist çeken yeri olan Aladağlar şahane bir kamp deneyimi sunuyor. Bölge çadır atmaya müsait aynı zamanda duş, yemek gibi olanaklar sunan özel kamp alanı da mevcut. Trekking, dağ tırmanışı gibi olanaklar kamp daha keyifli bir hal alıyor.  Böyle Aladağlar, kamp yapılacak yerler listemizde kendine yer buluyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!