İnternet Üzerinden Satılan En Pahalı Eşyalar

2 dk okuma süresi


3
9 Paylaşım, 3 puan

Alışveriş tutkunları, bu fiyatları görünce gözleriniz fal taşına dönebilir. Ve bu fiyatlar ile neler satın alınmış, neler yapılmış bunları görünce daha çok şaşırabilirsiniz. Doğrusu bu yazıyı okurken yüzünüzde oluşan ifadeyi merak etmiyor değiliz! Gelin şimdi internet üzerinden satılan en pahalı eşyalar nelermiş, beraber inceleyelim.

1. Barry Bond’un 715. Sayısını Attığı Top

internet üzerinden satılan en pahalı eşyalar

Beyzbol hayranları için önemli bir şey olabilir, ama bu fiyata değecek kadar önemli olması açıkçası çok ilginç. Barry Bond’un 715. sayısını attığı bu nadide top, tam 220 bin dolara satıldı.

2. Honus Wagner’in Beyzbol Kartı

internet üzerinden satılan en pahalı eşyalar

Beyzbol hayranları sanırım hiç durmak bilmemiş! Beyzbolun efsanelerinden olan Honus Wagner’in beyzbol kartı tamı tamına 1,26 milyon dolara satıldı. Bunu duyunca insanın beyzbola hayran kalmaması elde değil.

3. James Dean ve Elvis Presley’in Oyması

en yüksek internet alışverişi

Bu yapılan esere tabii saygı duymak gereklidir, bu oyma James Dean ve Elvis Presley’in bir hayranı tarafından yapılmıştır. Satıldığı fiyat ise 1,5 milyon dolardır.

4. Et Şeklinde Kaya

en yüksek internet alışverişi

Şimdilik herkes rahat olabilir, çünkü bu parça hala satılmadı. Ama sıkı durun, özellikle mangal severler bu habere sevinecek. Mangal için ideal ölçülerde olan bu kaya parçası için istenilen fiyat 1,25 milyon dolar. Bu kadar para ile bu eşyayı satın alsanız, mangal yapar mısınız?

5. Bridgeville Kasabası

internet üzerinden satılan en pahalı eşyalar

Evet yanlış okumadınız, satılığa çıkartılan bir kasaba. Her ne kadar bir ürün olmasa da internette satışa çıkarılan ilk şehir olarak geçmekte. Ve işin şaşırtıcı tarafı bu kasabanın 1,77 milyon dolara satılması. Devlet bu sırada nerede gerçekten bizde bilmiyoruz. (!)

6. Albert Kasabası

en yüksek internet alışverişi

Kasaba satışlarından ikincisi olan Albert Kasabasının hikayesi biraz daha farklı. Bobby Cave, eBay adlı internet sitesi üzerinden tam 216 bin dolara Texsas’ın yakınlarında bulunan Albert Kasabasını satın alıyor. Daha sonra ise 500 bin dolar civarında bir miktarda yatırımda bulunuyor. Ve işin en güzel tarafı, bu kasabayı bir alıcıya tamı tamına 2,5 milyon dolara satıyor.

7. Warren Buffett İle Öğle Yemeği

internet üzerinden satılan en pahalı eşyalar

Bu aslında bir satış değil, daha çok deneyim. Biraz şaşırtıcı, Berkshire Hathaway şirketler grubunun CEO’su olan Warren Buffett ile öğle yemeği yemenin bedeli sadece 2,6 milyon dolar. Bu miktarı veren kişi sanıyoruz, yemekten sonra deneyim kelimesini unutur. (!)

8. Rafael Tablosu

en yüksek internet alışverişi

Bir çok tablo bizlere farklı şeyler anlatır. Ama bu tabloda ne anlatılmak isteniyor biz de bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey var, o da bu tablonun Amazon.com’da 25 milyon dolara hala satışta olması. Tabloyu yapan ressam Rafael olması nedeniyle olacak ki, bu kadar yüksek miktar satışa sunulmuş?!

9.  Gulfstream

internet üzerinden satılan en pahalı eşyalar

Şunu rahatlık ile söyleyebiliriz ki; internet üzerinden satılan en pahalı eşyalar listesinde arasında yer alan bu şey fiyatıyla dudak uçuklatıyor. İnternet üzerinden 40 milyon dolara satılan Gulfstream markalı jet, yeni sahibini “tek seferde yapılan en yüksek tutarlı e-ticaret” ile Guinness Rekorlar Kitabı’na soktu.

10. Giga Yat

internet üzerinden satılan en pahalı eşyalar

Burada ki miktar dudaklarınızı uçuklatabilir, ama endişelenmeyin çünkü hala satılmadı. Megayattan daha büyük olan bu “gigayat” için biçilen fiyat 168 milyon dolar. Eğer hemen almak istiyorsanız, 85 milyon dolarlık bir kapora yatırmanız bekleniyor.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!