İlgiyle İzleyeceğiniz En İyi 10 Kore Filmi

3 dk okuma süresi


5
13 Paylaşım, 5 puan

Kore filmleri giderek her türde daha fazla rağbet görmeye devam ediyor. Romantik, komedi, korku ve diğer türler dahil pek çok kore filmi, hayranlarının beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. dergiCE olarak sizlere özel ilgiyle izleyeceğiniz en iyi 10 kore filmi listesi hazırladık. İşte ilgiyle izlenen en kaliteli kore filmleri top 10 listesi…

1. Ayla, 2017, IMDb: 8.6

İlgiyle izleyeceğiniz en iyi 10 kore filmi

Kore Savaşı’nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikayeyi konu ediniyor. 1950’de savaşta görev yapan Süleyman Astsubay, küçük bir kızla karşılaşır. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetim kalır ve nereye gideceğini bilemez. Astsubay kıza Ayla adını verir ve yanına alır. Birliğin adeta neşesi haline gelen Ayla ile astsubay, kısa sürede baba-kız gibi olur. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye’ye geri dönme kararı çıkacaktır. Ayla’yı bırakıp dönmek istemeyen Astsubay, birbirlerine tekrar görüşmek üzere söz verip, ayrılırlar. Bakalım, yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?

2. Parazit, 2019, IMDb: 8.5

Fakir bir ailenin çocuğu, zengin bir aile ile bir şekilde bir araya gelir. Kim ailesi altın bir fırsatın ayağına geldiğini hemen sezer. Kolej çağındaki Kim çocukları, öğretmen ve sanat terapisti görevleriyle kendilerini Park ailesinin arasında bulur. Park ailesi habersizce evlerindeki her şeyi Kim ailesine kaybetmeye başlar ve kısa sürede bu düzen bir tehdide dönüşür. Asalak bir misafir Kim ailesinin yeni kurdukları konforu tehdit eder hale gelerek, vahşi ve zorlayıcı bir üstünlük mücadelesine dönüşecektir.

3. İhtiyar Delikanlı, 2003, IMDb: 8.4

İlgiyle izleyeceğiniz en iyi 10 kore filmi

Film, uzun yıllar hapiste kalan bir adamın serbest kalmasının ardından intikam arayışını anlatıyor. Bu adam bir gün kaçırılır ve hiçbir açıklama yapılmadan 15 yıl boyunca eski bir hücrede tutuklu kalır. Ve bir gün serbest bırakılır. Eline, para, cep telefonu ve pahalı kıyafetler verilir. Bu adam başına gelenlerin neden olduğunu anlamak ve gereken intikamı almak konusunda iddialıdır. Bu sırada Oh Dear-Soo kendisini kaçıranların daha büyük bir planının olduğunu anlar. Ancak bu planın özünde acı dolu bir yoldan geçmek yatar.

4. Umut, 2013, IMDb: 8.3

Orijinal adı So-Won olan bu film, küçük bir kızın şiddet kurbanı olmasını ele alıyor. 8 yaşındaki So-won adında bir kızın cinsel istismar sonrası yaşadığı travmayı işleyen başarılı bir film. Kızın ve ailesinin hayatlarında yeni bir kapıyı açmaya çalıştığı ve yaşadıkları umutsuzluk, acılar içinde çabalarını konu edinen drama yüklü bir film. Umut, ilgiyle izleyeceğiniz en iyi kore filmi listemizde 4. sıradan yerini aldı.

5. Hücre 7 Mucizesi, 2013, IMDb: 8.2

İlgiyle izleyeceğiniz en iyi 10 kore filmi

Zihinsel engelli bir babaya yöneltilen haksız suçlamalar ardından kızı ile arası açılır. Adam cezaevine girerek, çok sevdiği kızından ayrılır. İçerideki 5 mahkuma hikayesini anlatan baba, kızını bir kez daha görebilmek için hapishanedeki mahkumlarla bir kaçış planı yapmaya başlar. Bakalım engelli baba, kızını görebilecek midir?

6. Hizmetçi, 2016, IMDb: 8.1

İlgiyle izleyeceğiniz en iyi 10 kore filmi

Hizmetçi filmi, 1930’larda bir dolandırıcı tarafından kiralanan hizmetçinin duyduğu gizli aşkı anlatıyor. Hikayede ismini Kont olarak söyleyen bir dolandırıcı, saf ve gizemli görünen Leydi Hideko’nun servetini ele geçirmek için kendisine aşık etmeyi planlar. Ona yardım etmesi için Leydi’ye hizmetçi olarak birisini kiralar. Ancak bu hizmetçinin her şeyden habersiz olması ve hanımefendisine delice aşık olması ortalığı karıştıracaktır.

7. Cinayet Günlüğü, 2003, IMDb: 8.1

Güney Kore, 1990’lı yılların sonlarına doğru askeri bir yönetimin baskısına uğramıştır. Ülkede baskı ve sansürler her geçen gün ağırlaşarak devam etmektedir. Bir gün bir tecavüze uğramış bir kadın, korkunç bir cinayete kurban olur. Olayı çözmek üzere işin başına yerel bir dedektif Park Doo-Man gelir. Fakat uyguladığı yöntemler onu cinayetten uzaklaştırır. Sonrasında göreve getirilen Seo, önceki polisten daha başarılı olmak için elinden geleni yapacaktır.

8. Do-ga-ni, 2011, IMDb: 8.1

Kore’de işitme engelliler için henüz yeni atanmış bir öğretmen görevlendirilir. Okulda gizlice uygulanan şiddeti ve başka korkunç şeyleri aydınlığa çıkartmak üzere İnsan Hakları Koruma Merkezi’nde çalışan birisiyle beraber çalışacaktırlar. Gerçek hayat hikayesinden esinlenerek senaryolaştırılmış çok dokunaklı bir drama filmidir.

9. Taegukgi Hwinalrimyeo, 2004, IMDb: 8.1

Filmin başrolünde bir aile Kuzey Kore ve Güney Kore arasında savaş çanları çalarken göç etmek durumunda kalır. İki kardeş yolculukları esnasında askere alınır ve Kore Savaşı’nda savaşmak zorunda kalır. Yaşlılar ve çocukları savaştan korumak amacıyla en zor görevi almaya karar verirler. Bu film sayesinde 1950 ve 1953 yılları arasında gerçekleşen Kore savaşına tanık olacak. Savaştan zaferle çıkarak ailesinin yanına sağ salim dönmek isteyenlerin çabalarına şahit olacaksınız.

10. Kara Büyü, 2016, IMDb: 7.4

İlgiyle izleyeceğiniz en iyi 10 kore filmi

Kasabaya dışarıdan gelen bir yabancıyla beraber gizemli bir hastalık dağ kasabasında hızla yayılmaya başlar. Yerel bir polis memuru olayın içine sürüklenip, kızını kurtarmak üzere olayı çözmek zorunda kalacaktır. Kasaba halkı hastalığın sorumlusu olarak yabancıdan kuşkulansalar da polis, bir yabani mantar yüzünden zehirlendiklerini düşünecek. Soruşturmanın aydınlatılması için gizemli bir çalışma başlatılacaktır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!