İçinizi Isıtacak 10 Romantik Film Önerisi

4 dk okuma süresi


9
13 Paylaşım, 9 puan

Her güzel film mutlaka kalplerimizde bir iz bırakır. Hele ki içinde aşk, romantizm ve sevgi barındırıyorsa… Sizin için içinizi ısıtacak 10 romantik film listesi derledik. Bu filmleri izlerken zaman zaman hüzünden zaman zaman ise mutluluktan göz yaşlarına boğulacaksınız. Şimdiden hepinize iyi seyirler. Mendilinizi yanınıza almayı unutmayın!

1. Amelie

İçinizi Isıtacak 10 Romantik Film Önerisi

Amelie, Paris’te yaşayan kendine özgü bir dünyası olan çekingen ve saf bir kızdır. Babasının soğuk ve sert tavırları onda travmalara sebep olmuş ve annesinin beklenmedik ölümü de durumu daha kötüleştirmiştir. Hayatı eğlenerek yaşamaya çalışsa da yalnızlığı ona eşlik etmektedir ve gün geçtikçe bunu daha fazla hisseder. Bir gün Amelie, evde bir kutu bulur ve bu kutu aracılığıyla sahibini keşfeder. İşte her şey bu noktada değişir. Amelie aşık olur. Bu tatlı aşk hikayesi içinizi ısıtacak.

2. Sil Baştan

Clemente, iki yıldır beraber olduğu sevgilisinden ayrılır ve onunla olan hatıralarını zihninden sildirmek ister. Teknolojik bir deneye katılır. Eski sevgili Joel Barish bunu duyar ve Clemente’ye aralarındaki ilişkiyi, tamamen kafasından silinmeden önce hatırlatmaya çalışır. Clemente ise Barish’in kim olduğunu bile hatırlamaz. Barish duruma sinirlenir aynı prosedürü kendi üzerinde de denemek ister. Film, adamın hafızaları silinirken yaşanılan ilişkiyi göz önüne alır. Zamanla iki eski sevgilinin ilişkisi iyileşmeye başlar. Barish bu noktada müdahaleyi durdurmak ister. Pişman olmuştur, belki de çok geç kalmıştır.

3. Casablanca

İçinizi Isıtacak 10 Romantik Film Önerisi

Casablanca filmi 1943 yılında savaş ortamında gösterime girdi. Casablanca, eski bir aşk hikayesinin yeniden alevlenmesini anlatır. Rick Blaine adlı karakter ülkesinden sürülür. Casablanca’da gece kulübü açar. Oraya eski aşkı Ilsa’nın geldiğini görür. Bir anda eski günleri anımsar. Ilsa’nın eşi tutsak olduğu Nazi kampından kaçmayı başararak Casablanca’ya gelir. Savaş ortamında kendini tarafsız gösteren Rick büyük bir fedakarlıkta bulunur. Tarafsızlığını bırakır, kendini de tehlikeye atar. Tüm yapacakları kalbinde iz bırakmış olan Ilsa içindir.

4. Kırmızı Değirmen

Christian bir şairdir. Sık sık ziyaret ettiği gece kulübü Moulin Rouge’de bir dansçıya deli gibi aşık olur. Ama ortada başka bir sorun vardır. Kıskanç bir karakter olan Dük de aynı dansçı kıza aşık olmuştur ve düello başlar. Fakat kesin olan tek bir şey vardır. İyi olan kazanacaktır. İçinizi ısıtacak romantik bir film önerisi isterseniz, kırmızı değirmen sizin için tam 10 numara olacaktır!

5. Not Defteri

İçinizi Isıtacak 10 Romantik Film Önerisi

1940’lı yıllarda ABD’de bir sahil kasabasına genç bir kız gelir. Allie, ailesiyle geçireceği sakin bir yaz hayal eder fakat işler hiç de öyle olmaz. Bir karnavalda Noah ile tanışır ve kısa sürede yakınlaşırlar. Noah ilk görüşte aşık olmuştur. Allie zengin bir ailedendir; Noah ise değirmende çalışan bir işçidir. Buna aldırmadan rüya gibi bir yaz geçirir ve birbirine daha çok bağlanırlar. İkinci Dünya Savaşı gelir çatar. Savaş aşıkları ayırır. Noah, savaştan döner fakat Allie çalıştığı askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir. İşler arap saçına döner.

6. Kelebeğin Rüyası

Bu film 1940’lı yıllardaki iki genç şairin hikayesini anlatıyor. Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu bir yandan memuriyet hayatlarına devam ederken bir yandan da edebiyatla ilgilenir. Suzan adlı liseli bir genç kız Zonguldak’a gelir. Rüştü ve Muzaffer’in şiire olan inancı gitgide artar. Suzan ve iki şair arkadaş olur. Fakat kapıda verem hastalığı bekliyordur; bu hastalık iki genci öldürmeye başlar. Zaman zaman içinizi ısıtacak zaman zaman ise sizi göz yaşlarına boğacak film Kelebeğin Rüyası kesinlikle izlemeye değecektir.

7. İlk Aşk İlk Dans

İçinizi Isıtacak 10 Romantik Film Önerisi

Baby, ailesiyle tatile çıkar. Tatil köyündeki dans hocası Johnny Castle’ye ilk gördüğü anda tutulur. Johnny’nin arkadaşına önemli bir konuda yardım etmek ister. Böylece dans etmeye de başlar. Zengin kızı Baby ile fakir ama yakışıklı Johnny büyük bir aşk yaşamaya başlar. Çevresindekiler onları çok kıskanır. Çifte iftiralar atılır. Fakat kötü niyetli insanları yenen masumiyetleri ve aşkları olacak mıdır?

8. Özel Bir Kadın

Edward, yakışıklı ve zengin bir iş adamıdır. Etrafındaki kadınlardan ve hayatın klasik ilerleyişinden sıkılmıştır. New York’ta güzel bir kadın olan Vivian ile tanışır. Beraber büyülü bir gece geçirirler ve ardından bir anlaşma yaparlar. Sadece bir hafta sevgili olacak ve hafta bitince herkes kendi yoluna devam edecektir. Vivian kendini iyice kaptırmaya başlar ve Edward’dan uzaklaşma kararı alır. Çünkü hayat standartları çok farklıdır. Fakat aşk, gücünü elbet gösterecektir.

9. Melekler Şehri

Maggie Rice… Başarılı bir kardiyolog cerrahı. Bir ameliyata girer ve hastası nedensiz yere ölür. Elinden geleni yapar fakat kurtaramaz. Bu olaydan sonra Rice, kendine olan güvenini kaybeder. Hayata karşı daha mutsuz ve daha huzursuzdur. Melek Seth, Rice’nin çabalarını görür ve üzülmesine dayanamaz. Seth, Rice’ye aşık olmuştur ve fedakarlıklar yapmaya da hazırdır. Melekliğinden vazgeçer. Ancak insan olmak ona bir hayli zor gelir, Seth aşkı için bu zorlukları aşabilecek midir?

10. Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi

İçinizi Isıtacak 10 Romantik Film Önerisi

Katrina Kasırgası, New Orleans’ı vurur. Daisy Williams hastane odasında ölüm döşeğindedir. Daisy’nin kızından bir isteği vardır. Ömürlük dostu Benjamin Button’ın günlüğünü kendisine okumasını ister. Benjamin, sıradışı ve tuhaf bir hikayeye sahiptir. Birinci Dünya Savaşı sırasında saatçi bir adam oğlunu savaşta kaybeder. Saatçi kör baba tren istasyonu için bir saat yapmıştır. Bu saatin geriye doğru işlemesini sağlar ve saat mucizelere yol açar. Button savaşın sona erdiği gün dünyaya gelmiştir ve hayatını tersten yaşamaya başlar. Yıllar geçtikçe gençleşir. Bebek olacağı zaman da hayatı sona erecektir. Aşk zamanı da gelip çatmıştır. Her şey karmakarışık olur ama yine de iki sevgili bir yolunu bulmaya çalışır. Bu aşk hikayesi hepinizi göz yaşlarına boğacak.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
7
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!