Hollywood’un En Uzun Boylu Kadın Sanatçıları

2 dk okuma süresi


2
11 Paylaşım, 2 puan

Hollywood denince aklımıza; kırmızı halılar, usta oyuncular, yönetmenler, şarkıcılar, galalar yani gösteriş ve gücün ta kendisi geliyor. Bu hafta siz değerli okuyucularımız için Hollywood’un en uzun boylu kadın sanatçıları listesinden top 10 hazırladık. Gelin hep beraber listemizdeki dev sanatçılara bir göz atalım…

1. Amazon Ashley

En Uzun Boylu Kadın Sanatçıları

Şarkıcı Miley Cyrus’un dansçısı olarak ünlenmiştir, aslında onu parlatan en büyük özelliği büyük olmasıdır. Devasal boyuttaki bu kızımızın boyu tam olarak 2 metre 6 santim. 2.06 cm boyu ile Amazon Ashley, Hollywood’un en uzun boylu kadın sanatçıları listemize ilk sıradan girdi. Ayrıca hatırlarsınız, birçok dizi projesinde oynayan Türk oyuncu Özgür Teke ile beraber hatıra fotoğrafı çektirmişlerdi.

2. Gwendoline Christie

En Uzun Boylu Kadın Sanatçıları

Listemizin 2. sırasında hepimizin Game of Thrones’tan tandığı Gwendoline Christie var. Game Of Thrones dışında Star Wars serisindeki Captain Phasma rolüyle de bilinmektedir. Bu koca kızımızın boyuysa 1.91 cm.

3. Brigitte Nielsen

En Uzun Boylu Kadın Sanatçıları

Şuan 56 yaşında olan Danimarkalı ünlü model, aktris ve şarkıcının boyuysa 1.85 cm. Bir dönem güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakmayı başardı.

4. Uma Thurman

Quentin Tarantino’nun yönetmenliğini yaptığı Ucuz Roman ve Kill Bill isimli filmlerde aldığı rollerle tanınmıştır. Amerikalı model ve oyuncu 1.83 cm boyundadır.

5. Nicole Kidman

En Uzun Boylu Kadın Sanatçıları

1990 senesinde Tom Cruise’la evlenip, 2006’da boşanan 52 yaşındaki Oscar Ödüllü sinema oyuncumuzun boyuysa 1.80 cm. ABD ve Avustralya çifte vatandaşıdır. Yaşıtlarından uzun boylu ve sevimli bir yüze sahip olması, kendisini diğerlerinden ayırıp Hollywood’a kadar yükselmesini sağladı.

6. Khloe Kardashian

Hollywood'un En Uzun Boylu Kadın Sanatçıları

Kim Kardashian’ın kız kardeşidir ve Keeping Up with the Kardashians adlı reality show’a çıkmasıyla dünya kendisini tanıdı. 1.59’luk kardeşi Kim’in aksine boyunun uzun olması (1.77 cm) kendisini ünlüler dünyasında öne çıkarttı.

7. Brooke Shields

Hollywood'un En Uzun Boylu Kadın Sanatçıları

Daha 11 aylık bir bebekken model olarak kariyerine ilk adımı atan Brooke Shields, 14 yaşında Vogue dergisinin kapağında yer almıştı. 1.83 cm boya sahip olması ve güzelliği ise onu yaşıtlarından bir tık daha üste çıkarmıştı.

8. Taylor Swift

Boyu 1.78 cm boya sahip olan Taylor Swift, kariyerine 14 yaşında country müzikle başladı. Amerika’da şarkı ve söz yazarlığı yaparak halen kariyerine devam etmektedir.

9. Charlize Theron

En Uzun Boylu Kadın Sanatçıları

2003 yılında en iyi kadın oyuncu dalında Oscar ödülüne layık görülen kızımızın boyuysa 1.77 cm.

10. Christina Hendricks

Hollywood'un En Uzun Boylu Kadın Sanatçıları

Listemizin en kısası 1.71 cm boyuyla Christina Hendricks. Kendisi Amerikan film, televizyon ve tiyatro oyuncusu olan Geoffrey Arend ile evlendi. 2010 senesinde Esquire dergisi tarafından “dünyanın en seksi kadını” seçilmişti.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak