Her Yerde Kolayca Yapabileceğiniz Sihirbazlık Numaraları

5 dk okuma süresi


3
16 Paylaşım, 3 puan

Sihirbazlık gösterileri, eğer çocuk değilseniz, sizi bir yanıltmaca olduğunu bilmenize rağmen şaşırtacaktır. Aslında bütün sihirbazların herkes tarafından bilinen iki sırrı vardır; el çabukluğu ve seyircinin dikkatini başka yöne çekmek. Numaranıza ne kadar göz alıcı süslemeler ekleyebilirseniz, meraklı dostlarınızın sihrinizi bozmasını o kadar uzakta tutabilirsiniz. Her yerde kolayca yapabileceğiniz sihirbazlık numaraları listemize göz gezdirirken asıl önemli olanın bu iki sır olduğunu unutmamanızı öneririz. Keyifli okumalar!

1. Parmak Değiştiren Yüzük

Her Yerde Kolayca Yapabileceğiniz Sihirbazlık Numaraları

Parmak değiştiren yüzük, eğer bir yüzüğünüz varsa, en kolay numaralardan biridir. Her şeyin bu kadar sade olması seyircinizdeki şaşkınlığı daha da arttıracaktır. Bu numara aslında çok basit bir dikkat eksikliğine dayanmaktadır. Orta parmağınızın ucuna bir yüzük takın. Yüzük takılı olan orta parmağınızla beraber işaret parmağınızı diğer elinizin üzerine koyun. Yüzüğün olduğu elinizi saniyelik hareketlerle çekip geri koyduğunuzda yüzük diğer parmağınıza geçmiş olacak. Nasıl mı? Çünkü aslında yüzüğü değil, gösterdiğiniz parmaklarınızı değiştireceksiniz. Elinizi geri koyarken işaret parmağınızı değil, orta parmağınızla beraber yüzük parmağınızı geri koyun. Arkadaşlarınız yüzüğe odaklandığı için orta parmağınızı işaret parmağınız sanacaktır.

2. Kaybolan Yüzük

En az parmak değiştiren yüzük kadar kolay bir numara olan kaybolan yüzük numarasında yapılan izleyicinizin odağını yanlış yöne doğru manipüle etmekten ibarettir. Tıpkı ilk numaramızda olduğu gibi, parmağınızın ucuna bir yüzük takın. Parmağınızı ve dolayısıyla yüzüğü, yumruk şeklinde sıkılı olan diğer elinizin içine sokun. Gösterinizi takip edenler doğal olarak yüzüğü diğer elinizle alacağınız fikrine yönelecektir. Siz de bunu diğer elinize odaklanmaları için bir fırsat olarak kullanın. O sırada yumruğunuzun altından, yüzüğün takılı olduğu elinizin işaret parmağıyla yüzüğü aynı elinizin içine alın. Sonrasında yavaş yavaş yumruğunuzu gevşetin ve parmaklarınızı kaldırmaya başlayın. Yüzük aslında diğer elinizden hiç ayrılmadı.

3. Doğuran Külah

Her Yerde Kolayca Yapabileceğiniz Sihirbazlık Numaraları

Yanınızda bir kağıt olduğu sürece her yerde kolayca yapabileceğiniz sihirbazlık numaraları arasında olan bu gösterinin amacı, külah şeklinde katladığınız kağıttan, daha önce içinde olmayan bir nesne çıkarmaktır. Burada, kağıt para gibi daha kolay gizleyebileceğiniz bir nesneyi seçmeniz mantıklı olabilir. Aslında bu sihirbazlık numarasındaki hile, seyircinizin bilgi ve farkındalık eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Kağıdı külah şeklinde katladığınızda, ortada yalnızca bir çıkış var gibi gözükür. O çıkıştan da külahın doğuracağı nesne çıkacaktır. Halbuki kağıt, iki taraftan da külah haline getirilebilecek şekilde katlanmıştır. Dolayısıyla dostlarınız külahın ön tarafına odaklanmışken siz de diğer taraftan kağıt parayı külahın içine yerleştirebilirsiniz.

4. Kendiliğinden Bağlanan Ayakkabı

Bu numaramızın her yerde kolayca yapılabilecek hale gelmesi için fazladan bir ayakkabı bağcığına ve bu ayakkabı bağcığını pantolonunuzun kemeri üzerinden kontrol edebileceğiniz fazladan bir alete ihtiyacınız olacak. Gerisiyse diğer tüm sihirbazlık numaraları gibi sizin şovunuzun etkileyiciliğine bağlı. Fazladan bağcığı pantolonunuzun içinden geçecek şekilde ayakkabınızın üzerine bırakın. Daha sonra ayağınızı sallayarak adeta sihirli süreci gizliyormuş gibi gösterinizi yapın. Ama bu sırada da kemerinize bağlı olan alet sayesinde fazladan bağcığı yukarıya doğru çekin. Arkadaşlarınız bağcıkların nasıl bağlandığını düşünedursun, aslında ayakkabınızın bağcığı hiçbir zaman çözülmüş durumda değildi.

5. Kaybolan Mendil

Her Yerde Kolayca Yapabileceğiniz Sihirbazlık Numaraları

Sihirbazlık numarası denince akla gelen nesnelerden biri de kaybolan mendildir. Mendili, yumruk şeklinde sıkılı olan avucunuzun için sokun. Avucunuzu açtığınızda mendil yok olmuş olacak. Bu numaranın sırrı, başlangıçta yumruk şeklinde sıkılı olan elinizin baş parmağına takmış olduğunuz cilt renginde ve içi boş bir dolgudur. Elinizi yumruk haline getirdiğinizde bu dolguyu baş parmağınızdan çıkartır ve elinizin içine alırsınız, mendili de diğer elinizin baş parmağıyla dolgunun içine sokarsınız. Bu sırada da dolguyu diğer elinizin baş parmağına takmış olursunuz. Ellerinizi açtığınızda mendil, baş parmağınızla dolgu arasında sıkışık bir biçimde durmaktadır. Şimdi de yumruğunuzu tekrar sıkın ve mendili geri getirin, eminiz daha etkileyici olacaktır.

6. Seyircinin Seçtiği Kart

Sihirbazlık numaralarının en klasiği olan seyircinin seçtiği kartı bulma numarasının çeşitli versiyonları vardır. Destenizi karıştırın ve destenizde bir hile olmadığını göstermek için açarak seyircinizin önüne koyun. Burada asıl maksat seyirciye hile olmadığını kanıtlamak değil destenin sonundaki kartı öğrenmektir. Sonra desteyi elinize alın ve izleyicinizden bir kart seçmesini isteyin. Destenizi ikiye bölün ve izleyicinin seçtiği kartı bir yarısının üzerine koyun. Diğer yarıda sizin ölçü olarak belirlediğiniz son kart olacak ve desteyi birleştirdiğinizde sizin kartınızdan sonra gelen kartın izleyicinizin seçtiği kart olduğunu biliyor hale geleceksiniz. Kartları tek tek açarken yanlış kartı seçecek gibi davranmak gösterinizin etkileyiciliğini güçlendirecektir.

7. Üçkağıtçı İskambil Kartları

Her Yerde Kolayca Yapabileceğiniz Sihirbazlık Numaraları

Bir diğer iskambil destesi numarasıyla devam edelim. İkisi kupa biri maça ası olduğu sanılan üç iskambil kağıdınız olsun. Kartları önce arkadaşınıza gösterin. Arkadaşınızın amacı maça asını bulmak olacak. Kartları tanıttıktan sonra maça asını kartların en altına alın. Maça ası nerede diye sorduğunuzda karşınızdaki doğal olarak en alttaki kart diyecek. Çevirdiniz ama hayır kupa ası. En üsttekine bakalım; onu da çevirdiniz hayır yine kupa ası. Son olarak ortadaki kağıda bakmaya verdiniz ama o da kupa ası. Hatta gösterinizin sonunda iskambil kağıtlarını tek tek masaya koymaya karar verdiniz. Bir kupa ası, bir maça ası ve bir de inanılmaz ama joker. Tüm şaşırtıcılığına rağmen buradaki hile, kağıtları gösterirken sadece bir arada tutarak çevirmekten ibaret.

8. Ters Dönen İskambil Destesi

İzleyicinize bir kart seçtirin. Kartı geri alıp destenizin içine koyun. Parmağınızı şıklattığınızda öndeki kartın seyircinin seçtiği kart olacağını iddia edin. Olmadı mı? Bu sefer olacak diyerek devam edin. Yine mi olmadı? Bu sefer iddianız şu olacak: Parmağınızı şıklattığınızda seyircinin seçtiği kartların dışındaki tüm kartlar ters dönmüş olacak. Buradaki sırrınız, gösteriye başlamadan önce biraz ön hazırlık yapmanızla ilgili. Üç kartı ters bir biçimde destenize arkasına koyun ve seyirciye kart seçtirirken buradan seçmemesini, hatta burayı görmemesini sağlayın. Seyirci seçtiği karta bakarken fark ettirmeden elinizdeki desteyi ters çevirin. Böylece seyircinin seçtiği kartı desteye yerleştirdiğinizde o kart zaten ters olarak yerleştirilmiş olacaktır.

9. On Birinci Kart

Yirmi bir kartlık rastgele bir deste oluşturun. Karşınızdaki kişiye bu desteden bir kart seçmesini söyleyin. Seçtiği kartı destenize koyun ve destenizdeki kartları teker teker üç gruba numaraları açık olacak bir biçimde ayırın. Seyircinize seçtiği kartın hangi grupta olduğunu sorun. O grup ortaya gelecek şekilde destenizi tekrar bir araya getirin. Bu ayırıp bir araya getirme işlemini iki kez daha tekrar edin ve seyircinize kartın hangi grupta olduğunu her seferinde sorun. Gösterinizin sonunda destenizdeki on birinci kart seyircinizin seçtiği kartı olacaktır. Aslında bu numara sadece matematiğin en temel konularından olan en büyük ve en küçük ortak kat konusuna dayanmaktadır.

10. Patlamayan Balon

Her Yerde Kolayca Yapabileceğiniz Sihirbazlık Numaraları

Elinizdeki balona bir iğne soktuğunuzda patlamaması arkadaşlarınızı oldukça şaşırtacaktır. Hatta gösterinizin sonunda onların da denemelerini isteyebilirsiniz. Ama iğneyi çıkardıktan sonra balon yavaşça inmeye başlayacağı için bunu hızlı bir biçimde yapmalısınız. Tabii ki arkadaşlarınız denediğinde, eğer sırrınızı belli etmeyecek kadar usta bir sihirbazsanız balon patlayacaktır. Sizin elinizde patlamamasının sebebi ise balonun arkadaşlarınızın gözünden uzak kalacak tarafına bir seloteyp bant yapıştırmanız sayesindedir. İğneyi bu seloteyp bandın içinden geçirirseniz balon patlamayacaktır. Hatta gösterinizin daha etkileyici olması açısından uzun bir iğne kullanabilir, iğneyi balonun diğer tarafından da çıkarabilirsiniz. Tabii o tarafına da önceden bir seloteyp bant yapıştırmış olmak kaydıyla.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
6
Üzgün
Olamaz Olamaz
5
Olamaz
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
10
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!