Her Kadının Makyaj Çantasında Bulunması Gerekenler

5 dk okuma süresi


13
20 Paylaşım, 13 puan

Makyaj vazgeçilmezdir, bu nedenle bir kadının en önemli aksesuarlarından biri kozmetik çantasıdır. Makyaj çantası, gündüz ve gece boyunca taze görünümlü görünmek için ihtiyaç duyduğu her aleti tutan küçük kese gibidir. Bazı kadınlar için o küçük makyaj çantası artık o kadar da küçük değil. Sadece makyaj çantanızı yerleştirmek için daha büyük bir çanta almanız gerektiğinde, çok fazla şey taşıyorsunuz demektir. Peki, gerçek olmazsa olmazlar nelerdir? Elbette herkes için biraz farklıdır, ancak görünümünüzü rötuşlamak için her zaman kullanabileceğiniz bazı demirbaşlar vardır. Her kadının makyaj çantasında mutlaka bulunması gerekenler temel şeylerdir ve herhangi bir görünümü yaratabilirler.

1. Eyeliner

Her Kadının Makyaj Çantasında Bulunması Gerekenler

Eyeliner, gözlerinizin şeklini tanımlar ve vurgular. Günlük makyaj paletine çekici bir dokunuş katabilir. Eyeliner için alışveriş yaptığınızda, birkaç farklı seçeneğiniz olduğunu fark edeceksiniz. Sıvı eyeliner, gözlere dramatik bir görünüm verir ancak bunu bulaştırmadan uygulamanız gerekir. Jel eyelinerlar sıvılara benzer ancak istediğiniz görünümü elde etmek için birkaç kat uygulamanız gerekebilir. Toz eyeliner, alt kirpik çizgisini yumuşak bir şekilde doldurur ve üst kirpikleriniz boyunca sıvı bir eyeliner kullanıyorsanız iyi bir eklenti olabilir. İnce, sert bir fırça kullanarak, lekeleri önlemek için fazlalığı sallayarak uygulayın.

2. Ruj

Cilt tonunuz veya stiliniz ne olursa olsun, dudaklarınız her makyajla parlayabilir. Cilalı dudaklar, genel bir makyaj görünümünü tamamlayabilir veya dikkatleri üzerine çekebilir. Ruj renginiz giydiğiniz parlak mavi gömleğe değil ten renginize uygun olmalıdır. Kahverengimsi pembeler, yumuşak pembeler, açık kırmızı ve bej rujlar açık ten için en iyi vurgulardır; koyu kırmızılar, bordolar ve kahveler ise koyu tenlerde daha iyi durur. Farklı ruj dokularından da seçim yapabilirsiniz. Kremsi ve nemlendirici rujlar, ilk sürdüğünüzde güzel görünür, ancak birkaç saat içinde rujunuzu tazelemeniz gerekecek. Uzun süre kalıcı rujlar günde sekiz saat boyunca renkli kalır, ancak bu esneklik onları geceleri çıkarmayı zorlaştırır.

3. Parlatıcı

Her Kadının Makyaj Çantasında Bulunması Gerekenler

Ruj, makyajınızı tamamlamak için harikadır. Ancak parlatıcılar da en az rujlar kadar önemlidir. Bazen görünümüz için çok dramatik değişiklikler yapmak istemeyebilirsiniz. Daha doğal görünmek istediğiniz günlerde ruj yerine parlatıcıyı seçebilirsiniz. Ruj daha opaktır ve parlatıcıdan daha fazla öne çıkma eğilimindedir. Ancak parlatıcı daha ince bir görünüm sağlayarak dudakların daha dolgun görünmesini sağlayabilir. Trenleri git gide yükselen parlatıcılar mini paketlerde de geldiği için, makyaj çantanızda taşımak çok daha kolay olacaktır. Parlatıcılar da rujlar gibi çok çeşitli renklerde gelir. Şeffaf parlatıcılar olduğu gibi pembe ve kırmızıya çalanları da vardır.

4. Allık

Bir allık size o pembe yanaklı görünümü verebilir. Allık renginizi ten renginizle eşleştirmeniz yeterlidir. Cildiniz ne kadar açıksa, allıklarınız da o kadar soluk olmalıdır. Açık tenli kadınlar genellikle en iyi pembe veya mercan tonlarında görünürler. Şarap veya bordo, koyu teni iyi vurgular. Allıklar toz ve kremler halinde gelir. Pudranın uygulanması daha hızlı ve daha kolaydır, ancak kremler kuru, kavrulmuş yanaklara daha yumuşak bir şekilde oturur. Yine de allık sürmenin bazı kuralları var. Eğer doğru görünümü yakalamak istiyorsanız allığınızı yanaklarınızın ortasını değil, elmacık kemiklerinizin çizgisini takip etmelisiniz.

5. Rimel

Her Kadının Makyaj Çantasında Bulunması Gerekenler

Kalın, uzun kirpikler bir güzelliğin olmazsa olmazıdır. Bazı kadınlar, boğucu, dramatik bir görünüm elde etmek için takma kirpik takar. Çoğu kadın daha az bakım gerektiren yaklaşımı benimser: bir rimel. Rimel, hangisini kullandığınıza ve nasıl uyguladığınıza bağlı olarak kirpikleri uzatabilir, kalınlaştırabilir ve ayırabilir. Daha ince fırçalara sahip daha ince maskaralar daha doğal görünen kirpikler yaratırken, kalın fırçalara sahip daha kalın versiyonlar ince kirpiklerin daha geniş ve daha cesur görünmesini sağlar. Güne sadece üst kirpiklerle (daha doğal bir görünüm) başlayabilir, ardından geceye geçiş için alt kirpikleri ve bir veya iki ekstra kat uygulayabilirsiniz. Her kattan sonra maskarayı kurumaya bırakın.

6. Kirpik Kıvırıcı

Bir kirpik kıvırıcı saniyeler içinde gözlerinizi öne çıkarabilir ve en çaresiz kirpikleri bile gözleriniz için güzel bir çerçeveye dönüştürebilir. Kirpik kıvırıcı söz konusu olduğunda üç seçeneğiniz var. Klasik tasarım olan kıvırıcıyı sadece kapatıp ardından kirpiklerinizin uzunluğu boyunca çekmeniz gerekir. Maskara uygulamadan önce her zaman bir kıvrımlı kıvırıcı kullanmayı unutmayın. Hassas kirpik kıvırıcı, kıvrım kıvırıcı ile aynı temel tekniği kullanır. Bununla birlikte, daha dardır, böylece daha fazla etki elde etmek için kirpiklerinizin dibine kadar sığdırabilirsiniz. Isıtmalı kirpik kıvırıcı, kıvrılmadan kıvrılmanızı sağlar ve en inatçı düz kirpikleri bile alabilir.

7. Makyaj Fırçası

Her Kadının Makyaj Çantasında Bulunması Gerekenler

Anaokulunu bitirdiğiniz anda parmaklarınızla resim yapmayı bıraktınız. Makyajınızı neden hala parmaklarınızla yapıyorsunuz? Yüzünüz tuvaldir ve makyaj fırçaları onu bir başyapıt yapmak için ihtiyacınız olan araçlardır. Bir makyaj fırçası kullanmak, ellerinizi sivilcelere neden olabilecek bir kir, yağ ve bakteri tabakası bırakmadan önce yüzünüzden uzak tutacaktır. Hemen hemen her makyaj türü için farklı bir fırça bulacaksınız. Allık fırçası, göz farı fırçası, dudak fırçası, pudra fırçası, kaş ve kirpik fırçası. Bunların her birini satın almanıza gerek yok. Ancak göz kapaklarınıza allık ve yanaklarınıza far sürmek istemiyorsanız, her şey için tek bir fırça kullanmayın.

8. Pudra

Makyaj asla “yapılı” diye bağırmamalıdır. İdeal olarak, doğal ve zahmetsiz görünmelidir. Yarı saydam yüz pudrası size zahmetsiz bir görünüm verebilir. Doğru uygulandığında görünmezdir, ancak kusursuz, mükemmel şekilde harmanlanmış bir görünüm yaratır. Yarı saydam pudra şeffaf, ince ve renksiz bir maddedir. Yüzün her yerine hafif bir tabaka halinde uygulanır ve birkaç farklı faydası vardır. Her makyaj öğesi (fondöten, gözler, yanaklar) arasındaki sınırları yumuşatır, yağı ve parlaklığı kontrol eder, fondöten ve kapatıcıyı “ayarlar”, böylece daha uzun süre dayanırlar ve iz bırakmazlar. Parlamayı azaltmak için göz kapaklarınıza, dudak, burun, alın ve çene çevrenize yarı saydam pudra uygulayabilirsiniz.

9. Far

Göz rengi akşam için dramatik veya gündüz için abartısız olabilir. Göz farı kalem, krem ve toz formlarında gelir ve onu çok yönlü hale getirir. İster sadece göz kapaklarınıza sürün, isterseniz eyeliner yerine kirpiklerinizin hemen üstüne ve altına koyu kahverengi, gri veya siyah ince bir çizgi uygulayın far harika bir görünümdür. Nötr göz farı tonları, gözlerinizi vurgulayan klasik bir görünüm sağlar. Ayrıca göz renginize uyan veya onu tamamlayan renkler de kullanabilirsiniz. Her kadının makyaj çantasında bulunması gerekenler arasında far vardır. Neyse ki, göz farı genellikle küçük bir durumda üç veya daha fazla renk bulacağınız kullanışlı “uzman koordineli” paletlerde gelir.

10. Kapatıcı

Doğa tarafından benzersiz bir şekilde kutsanmadığınız sürece, yüzünüzde koyu lekeler, yaralar veya gözlerinizin altındaki koyu halkalar gibi kusurlar olabilir. Kapatıcı, tamamen kaybolmasa da bu lekelerin solmasına neden olabilir. Kapatıcılar da çeşitli tonlarda gelir ve cilt tonunuza en uygun olanı (veya bir paleti) bulduğunuzdan emin olmak istersiniz. Genel kural, cildinizden bir buçuk ila bir ton daha hafif gitmektir. Her kadının makyaj çantasında kesinlikle bulunması gerekenler arasında gelen kapatıcı uygulamasından sonra sünger kullanmanız gerekir. Daha açık renkli bir kapatıcı, gözlerinizin altındaki halkalar gibi daha koyu alanları en aza indirmek için en iyisidir. Daha koyu kapatıcılar şişkinliği gizlemeye yardımcı olur.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
26
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!