Hemen Kaydolabileceğiniz Ücretsiz Online Eğitim Siteleri

2 dk okuma süresi


7
14 Paylaşım, 7 puan

Bilindiği gibi eğitim, sürekli gelişen ve değişen bir olgudur. Günümüzde online eğitim ve kurslar yavaş yavaş okullardaki eğitimin yerini almaya başladı. Üniversitelerin sağladığı uzaktan eğitimin dışında bilgi birikiminizi arttırabileceğiniz ücretsiz ve sertifika sahibi olabileceğiniz online eğitim siteleri bulunmaktadır. Bizde sizler için bu yazımızı okuduktan sonra hemen kaydolabileceğiniz ücretsiz online eğitim siteleri nelermiş, en iyilerini sıraladık. Gelin hep birlikte göz gezdirelim!

1. iienstitu.com

Ücretsiz Online Eğitim Siteleri

İstanbul İşletme Enstitüsü size, kişisel gelişimden, Finans-Muhasebe eğitimlerine kadar geniş bir yelpazede eğitim sunuyor. Eğitimlerin sonunda size digital sertifika olarak kod veriliyor ve bu kodu iş başvurularınızda kullanabiliyorsunuz. Resmi sertifika almak isterseniz, belli bir ücret karşılığında evinize teslim ediliyor (isteğe bağlı).

2. KhanAcademy.org

Ücretsiz Online Eğitim Siteleri

İlkokuldan üniversiteye, derslerinizde anlamadıklarınızı öğrenebileceğiniz, öğrendiklerinizi kolayca pekiştirebileceğiniz bir site. Üstelik her konu ve ünite sonunda ne kadar öğrendiğinizi anlamanız için size testler de sunuyor. Ücretsiz olan bu proje adeta üniversite okuyan arkadaşlarımız için biçilmiş bir kaftan!

3. Alison.com

Sertifikalı Eğitimler

Bu ücretsiz online eğitim sitesi, size MIT gibi dünyadaki çeşitli üniversitelerden sertifika alabileceğiniz kurslar sunuyor. Fakat maalesef şöyle bir olumsuz yanı var ki ücretsiz olması sebebi ile sertifikanın üzerine üniversitenin adını yazamıyorlar, yalnızca alison.com yazıyor. Ama önceliğiniz öğrenmek ise, kesinlikle kursları incelemenizi öneririz.

4. CourseBuffet.com

Sertifikalı Eğitimler

Standford, Harvard gibi Sarmaşık Birliği içinde bulunan üniversitelerin yanında diğer bazı üniversitelerin oluşturduğu ücretsiz çevrimiçi kursları size sunan bir site. Burada da Khan Academy gibi kurslardaki her seviye sonunda ne kadar öğrendiğinizi anlayabileceğiniz değerlendirmeler mevcut.

5. GoHighBrow.com

Sertifikalı Eğitimler

Bu sitede edebiyat, felsefe, bilim, tarih, sanat ve sağlık gibi hangi konuda bilgi edinmek istiyorsanız bulabilirsiniz. Bu başlıklar altından bir konuya mail adresinizi bırakıyorsunuz ve 10 günlük ücretsiz eğitiminiz başlıyor. 10 gün boyunca size 5 dakikalık dersleri elektronik posta yoluyla ulaştırıyorlar.

6. AcademicEarth.org

Sertifikalı Eğitimler

Yine üniversitelerin dahil olduğu online akademik ve muhteşem bir eğitim sitesi. Princeton, Yale ve Oxford gibi üniversitelerin ders videolarını bulabileceğiniz ücretsiz bir platform. Muhtemelen hepiniz bir göz atmak isteyeceksiniz.

7. Codecademy.com

Ücretsiz Online Eğitim Siteleri

Günümüzde kodlama bilmenin öneminin hepimiz farkındayızdır, ayrıca evde kendi kendimize basit kısmını kolayca öğrenebileceğimizin de. İşte Python, Java ve HTML gibi program kodlarını kendi kendimize öğrenebileceğimiz platform. Tamam ücretsiz olan bu site, aynı zamanda yazdığınız kodların önizlemesini sizlere gösteriyor.

8. Code.org

Sertifikalı Eğitimler

Ücretsiz online kod eğitiminde okul çağındakileri de unutmayalım. Bu site, okul öncesi, ilk ve orta okul öğreniminde iken çocukların kodlamayı erken yaşta öğrenmeleri için hazırlanmış, giriş seviyelerinden oluşan bir kodlama dersleri veren sitedir.

9. Datacamp.com

Ücretsiz Online Eğitim Siteleri

Bu sitenin Python, R gibi data analizinde kullanılan programların dilini öğrenmek için hem kendi kursları mevcut, hem de Coursera ile eşzamanlı ilerletebileceğiniz dersleri bulunmakta. Yalnız sorun şu ki, sadece programların giriş seviyesindeki dersleri ücretsiz. İleri seviyeler için para ödemeniz gerekmektedir.

10. Bilgeis.net

Ücretsiz Online Eğitim Siteleri

Sarmaşık Birliği’nin kamuya açık ücretsiz online dersleri olsun da ODTÜ’nün olmasın mı? İşte ODTÜ seviseyinde bir çok konuda ücretsiz online eğitim alabileceğiniz bilgeis.net. Bu siteden aldığınız derslerden başarılı olmanız durumunda ODTÜ’den sertifika alabiliyorsunuz.

Boş vakitlerinizi daha verimli geçirmeniz için sizlere hemen kaydolabileceğiniz ücretsiz online eğitim siteleri listesini paylaştık. Umarız bilgi seviyenizi arttırmanıza yardımcı olabilmişizdir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!