Hayatınızı Kolaylaştıracak Google Translate Özellikleri

1 dk okuma süresi


2
13 Paylaşım, 2 puan

Google, geliştirdiği farklı uygulamalarla hayatlarımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Google Translate, çeşitli platformlarda dünya çapında kullanıcılarına çeviri hizmeti sunuyor. Anlık olarak bir web siteyi çevirebiliyorsunuz ve yabancı dilde makaleleri ana dilinizde okuyabiliyorsunuz. Hatta dilini hiç bilmediğiniz bir ülkede günlük konuşmalara katılabiliyorsunuz. Google Translate’in bildiğimiz özelliklerinin yanı sıra çoğu kişi tarafından henüz bilinmeyen noktalarını hayatınızı kolaylaştıracak Google Translate özellikleri listemizde bir araya getirdik. Keyifli okumalar!

1. Çevrimdışı Kullanım

Hayatınızı Kolaylaştıracak Google Translate Özellikleri

Google Translate kullanmak için internete ihtiyacınız yok. Ancak bunun için cihazınıza Google Translate uygulamasını ve çevirmek istediğiniz dil paketlerini önceden indirmeniz gerekiyor. Sonrasında dil dosyalarının içinde bulunan verilerle çeviri yapabilmeniz mümkün hale geliyor.

2. Dosya Yükleyebilme

Eğer çeviri yapmak istediğiniz metin bir dosya formatındaysa Google Translate, dosyasınızı yükleyerek çeviri yapmanıza imkan veriyor. Metnin uzunluğuna bağlı olarak çeviri süresi değişebiliyor. Google Translate için desteklenen dosya türlerinin docx, doc, xls, xlsx, ppt, pptx, pdf, ps, rtf, txt, odf olduğunu belirtelim.

3. Mobil Kullanımda Kolaylık

Hayatınızı Kolaylaştıracak Google Translate Özellikleri

Google Translate’in en büyük kolaylıklarından biri de her türlü akıllı cihazda kullanılabiliyor olması. Bunun yanı sıra telefonunuzda bir web siteye girdiğinizde Google Translate uygulamasını açmadan da kolayca metin çevirisi yapma imkanınız var. Bunun için mobil cihazınıza yüklediğiniz Google Translate uygulamasını açarak Ayarlar’a tıklayın. Tap to Translate butonunu etkinleştirin. Böylelikle çevirmek istediğiniz kelimeyi seçip basılı tuttuğunuzda çeviri seçeneği çıkacak ve anlık olarak çeviri yapabileceksiniz.

4. Fotoğrafla Çeviri

Google Translate klavye kullanmadan da çeviri yapmanıza olanak sağlıyor. Çevirisini yapmak istediğiniz metni net bir biçimde fotoğrafladığınızda, üzerinde anlık olarak kelimelerin çevrildiğini göreceksiniz. Hatta cihazınızın kamerasını metin üzerinde tuttuğunuzda da kelimeleri kolay ve hızlı şekilde çevirebilirsiniz.

5. Sesli Çeviri

Hayatınızı Kolaylaştıracak Google Translate Özellikleri

Hayatınızı kolaylaştıracak Google Translate özellikleri listemizin sonuncusu olan sesli çeviri sayesinde yine klavye kullanmadan anlık çeviri yapabiliyorsunuz. Bunun için Google Translate uygulamasının mikrofonunuza erişim izni olması gerekir. Sesli çeviri sayesinde konuştuğunuz dilin, çevirmek istediğiniz dile kolaylıkla yazılı olarak çevrildiğini görebilirsiniz. Dilini hiç bilmediğiniz biriyle sohbet edebilir, alışveriş yapabilir ve kelimeleri doğru telaffuz ederek iletişim aksaklıklarının önüne geçebilirsiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!