Hangi Diziye Başlasam Diyenlere 10 Yabancı Dizi Önerisi

5 dk okuma süresi


6
16 Paylaşım, 6 puan

Sonbaharın da gelmesiyle yorgan altında dizi izleme sezonu başlamıştır. Bu harika aktivite için de sıkılmadan izlenebilecek bir dizi gerekmektedir. Eğlenceli, macera dolu, gizemli ve yer yer gerilimli bir dizi ise tam aranandır. Bir hafta sonu tatilinizde bitirebileceğiniz bir diziye başlayarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Ancak yeni bir diziye başlamak, yaşanılan kararsızlıktan dolayı çoğu zaman bir kabusa dönüşmektedir. Siz de bu kararsızlıktan muzdaripseniz bu liste tam da imdadınıza yetişecektir. Yeni bir diziye başlamak isteyenlere ilaç gibi gelecek bu 10 yabancı dizi önerisi, hangi diziye başlasam diyenlere birbirinden güzel seçenekler sunmaktadır. Şimdiden iyi seyirler dileriz!

1. Mr. Robot

Hangi Diziye Başlasam Diyenlere 10 Yabancı Dizi Önerisi

Hangi diziye başlasam diyenlere ve karar veremeyenlere 10 yabancı dizi önerisi olarak Mr. Robot verilebilir. Dünyaca bilinen İngiliz rock grubu Queen’in hikayesini anlatan Bohemian Rhapsody filminde Freddie Mercury’i canlandırarak Oscar kazanan Rami Malek’in başrolünde olduğu dizi oldukça beğenildi. Psikolojik, dram ve gerilim türlerini barındıran dizi siber güvenlik uzmanı olarak çalışan Elliot’ın etrafında döner. Elliot geceleri siber korsanlık yaparak illegal bir hacker grubunun dikkatini çeker böylece hep beraber bir maceraya atılırlar. En prestijli ödüllerden biri olan Altın Küre‘de En İyi Drama dalında ödül kazanan dizinin aynı zamanda altı dalda Emmy adaylığı da bulunuyor.

2. Doctor Who

1963 yılından beri BBC’de yayınlanan Doctor Who, Guiness Rekor Kitabı’na da “Dünyanın En Uzun Süren Bilimkurgu Televizyon Dizisi” olarak adını yazdırmış bir yapım. Dizi kendini “Doktor” olarak tanıtan bir Zaman Lordu’nun maceraları üzerine kuruludur. Yapımın bu denli uzun sürmesinin sırrıysa Doktor karakterinin sürekli rejenerasyona uğramasından kaynaklanmaktadır. Doktor karakterinin sürekli farklılaşması diziye yeni bir soluk getirmektedir. Doktorun maceralarına eşlik eden yardımcıların da ilginç ve eğlenceli karakterleri diziyi izlenebilir kılmaktadır. Hangi diziye başlasam diyenlere bugüne dek 1000’e yakın bölümü yayınlanan Doctor Who 10 yabancı dizi önerisi içinde ilk sırada yer almaktadır.

3. The Big Bang Theory

Hangi Diziye Başlasam Diyenlere 10 Yabancı Dizi Önerisi

Bilim tutkunlarının hem sevip hem eğleneceği The Big Bang Theory, hangi diziye başlasam diyenler için hazırlanan bu içerikteki en öğretici yapım. 2019 yılı itibariyle final yapan dizi tam 12 sezondan oluşmaktadır. Aynı evde yaşayan birbirinden zeki dört erkek ve oyuncu olmak isteyen komşuları etrafında dönen dizi Friends dizisi gibi sitcom türünde. Özellikle Jim Parsons’ın hayat verdiği teorik fizikçi “Sheldon Cooper” dizide en çok sevilen karakterlerden biri. Öyle ki Jim Parsons bu dizi ile komedi dalında Bireysel Başarı Ödülü’nün sahibi olmuştur. Bunun yanında The Big Bang Theory “En İyi Komedi Dizisi“ ödülüne de sahip bir yapımdır.

4. House of the Dragon

House of the Dragon, çok ses getirmiş televizyon serisi Game of Thrones’un devam dizisidir. Dizi, Targaryen ailesine odaklanmaktadır. Dizi, Game of Thrones dizisinde çokça sevilen bir karakter olan Daenerys Targaryen’in doğumundan 172 yıl önceyi odak noktası almaktadır. House of the Dragon hanedanlığın içindeki gücünün zirvesinde yer alan iç veraset savaşı etrafında dönmektedir. Targaryen Hanesi’nin sonunun başlangıcını yani “Ejderhaların Dansı” olarak bilinen Targaryen İç Savaşı olaylarını resmetmektedir. 2022 yılında yayın hayatına başlayan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşmaktadır. Dizinin baş rollerinde ise Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke ve Emma D’Arcy yer almaktadır.

5. The Rings of Power

Hangi Diziye Başlasam Diyenlere 10 Yabancı Dizi Önerisi

J. R. R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi romanından uyarlanan The Rings of Power, hangi diziye başlasam diyenlere önerilen 10 yabancı yeni dizi önerisi arasındadır. Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nden binlerce yıl öncesinde geçmektedir. Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nı konu alan dizi, yapılmış en pahalı yapımlarından biridir. Dizi düşünülenin aksine Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit film üçlemelerinin devamı niteliğinde değildir. Buna rağmen, dizi benzer yapım tasarımlarını kullanarak ve filmlerdeki karakterlerin daha genç versiyonlarını konu alarak oluşturulmuştur. Ayrıca her iki üçlemenin müziğini yapan Howard Shore’un ana teması kullanılarak filmlere yakın bir doku amaçlanmıştır.

6. The Sandman

Neil Gaiman’ın çizgi romanına dayanan The Sandman, çizgi romana oldukça bağlı kalmış bir televizyon dizisi. Çizgi roman gibi, The Sandman de Sandman adına sahip olan Morpheus’un hikayesini anlatmaktadır. Başrolde Tom Sturridge, yardımcı rollerde ise Boyd Holbrook, Vivienne Acheampong ve Patton Oswalt yer almaktadır. 2022 yılında ilk gösterimini yapan dizi, kısa sürede geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Yedi Sonsuz’dan biri olan Morpheus, rüyaların kişileşmesi anlamına gelir. Mopheus, ölümlü bir büyücü tarafından onlarca yıl hapsedilmiştir. Ardından 1916’da okült bir ritüelden kaçar ve Dreaming’e gider. Kendi diyarı olan bu yere düzeni geri getirmek amacıyla yola çıkmıştır.

7. The Umbrella Academy

Hangi Diziye Başlasam Diyenlere 10 Yabancı Dizi Önerisi

Aynı isimli çizgi romandan uyarlanan televizyon serisi The Umbrella Academy, Amerikan süper kahraman dizisidir. Her biri süper kahraman olan kardeşler evlat edinilerek birbirlerinden ayrılmışlardır. Onları tekrar bir araya getiren olay ise babalarının ölümüdür. Babalarının ölümünün gizemini çözmek için bir araya gelen kardeşleri yakın zamanda gerçekleşecek olan kıyamet de tehdit etmektedir. İlk olarak 2019’da yayınlanmaya başlanan The Umbrella Academy, yayınlandığı ilk ayda 45 milyon hane tarafından izlendiği açıklanmıştır. Böylece 2019 yılının en çok izlenen dizilerinden biri olduğu bildirildi. Altı Emmy adaylığı bulunan dizi, hangi diziyi izleyeceğine karar veremeyenler için iyi bir seçenek.

8. Emily in Paris

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle değişen alışkanlıklarımızı iyi bir şekilde gözler önüne seren Emily in Paris, izleyicilerin yabancı kalmayacağı bir yapım. Çekimlerinin Paris’te gerçekleştiği dizide, Amerikalı bir pazarlama yöneticisi olan Emily Cooper’ın Paris anıları anlatılıyor. Fransız pazarlama firması olan Savoir’e Amerikan bakış açısı sağlamak için Fransa’ya gelen Emily, burada yaşadığı olayları sık sık takipçileriyle paylaşmaktadır. Gittiği yerde aşkı da arayan Emily, aynı zamanda geleneksel ABD kültürüyle bir çatışma yaşarken işyerinde başarılı olmak için mücadele etmektedir. Emily; kariyeriyle, yeni arkadaşlıklarıyla ve aktif aşk hayatıyla uğraşırken Paris’teki yaşamın zorluklarına uyum sağlamaya çalışır.

9. Obi-Wan Kenobi

Star Wars serisinin bir parçası olan Obi-Wan Kenobi, jedi ustası Obi Wan’ı konu almaktadır. Dizi, Star Wars: Bölüm III – Sith’in İntikamı olaylarından on yıl sonra geçmektedir. Jedilar Order 66 tarafından yok edildikten sonra Kenobi’nin çırağı Anakin Skywalker kötülüğün tarafına geçmiştir. Bu olayların ardından Obi Wan yaklaşık 10 yıldır Tatooine gezegeninde saklanmaktadır. Aynı zamanda Anakin’in oğlu Luke’u da uzaktan izleyerek koruyan Obi Wan, Anakin’in kızını kurtarmak için çağrılır. Kenobi, kaçırılan Prenses Leia’yı Galaktik İmparatorluk’tan kurtarmak için yola çıkar. Bu süreçte eski çırağı olan Darth Vader ile bir yüzleşme yapmak zorunda kalır.

10. The Boys

Hangi Diziye Başlasam Diyenlere 10 Yabancı Dizi Önerisi

The Boys, Amerikan süper kahraman televizyon dizisidir. Aynı adlı çizgi romandan uyarlanan televizyon dizisi, yeteneklerini kötüye kullanan süper güçlü kahramanlarla onları durdurmaya çalışan iyi bir ekibi takip ediyor. Başlangıçta uzun metrajlı bir film olarak uyarlanması planlanan çizgi roman, 2016 yılında televizyon dizisi olarak çekilmeye başlanmıştır. İlk gösterimini 2019 yılında yapan The Boys, Supes adı verilen süper güçlü bireylerin dünyaya verdiği zararları anlatır. Halk tarafından kahraman kabul edilen Supesler, Vought International için çalışırlar. Farklı süper güçlere sahip olan Supesler, kibirli ve bencildir. Dizinin bir diğer kahramanları ise bu yozlaşmış Supesleri devirmeyi planlayan the Boys ekibidir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!