Hafızalardan Silinmeyen Eski Teknolojik Aletler

1 dk okuma süresi


10
16 Paylaşım, 10 puan

Nostalji severler buraya! Yıllar önce her yerde görmeye alıştığımız eski teknolojik aletler, şimdilerde sadece hatıralarda yer edinen birer antika olarak görüyoruz… Aslında şu anda kullandığımız teknolojik aletler, eskilerin daha gelişmiş halleri değil mi? Hepimizde tatlı anılar bırakan antika teknolojik aletlerden birkaçına birlikte göz atalım.

1. Walkman

Walkman

80’li yıllara bir anda damgasını vurmuş teknolojik aletlerin en başında gelen Walkman o kadar popülerdi ki hemen hemen herkesin belinde takılı görebilirdiniz. Tabi ki de walkmanler de kasetler olmadan düşünülemez.

2. Tetris

Tetris

Video oyun tarihine ismini büyük harflerle yazdıran oyunlardan biri olan Tetris 90’lı yılların bağımlılık yapan teknolojik aletlerdendi. Çocukların ve hatta yetişkinlerin ellerinden bırakmadığı Tetris’i oynamayanımız yoktur.

3. Commodore64

Bilgisayar kullanmak hiçbir zaman Commodore64 devrindeki kadar zevkli olmamıştır. Tüm zamanların gelmiş geçmiş en çok satan bilgisayarı ünvanına sahip Commodore64, 80 kuşağının gözlerini dolduracak.

4. Disket

Sadece 1.4 MB‘lık olan boyutuyla içine dünyaları sığdırabildiğimiz disket hayal gücümüz kadar genişti.

5. Antenli Telefon

Antenli Telefon

Peki ya Ericsson’ın antenli telefonunu unutmak mümkün mü? Kapaklı olanı da cabası… Ah bir de kapağını kırmadan kullanabilseydik?!

6. Atari

80’lerin başında popüler olan Atari binlerce oyunu ile bizlere farklı dünyaların kapısını açmıştı.

7. VCD Player

VCD Player

Cd’lerini değiştirmekten telef olduğumuz ve yerleştirdiğimiz Cd’yi okumamakta direnen, bir o kadar da hemen her televizyonun bağlı gördüğümüz VCD player’lar sinemayı evimize getirmişti.

8. Mp3 Çalar

90’lı yılların sonuna doğru piyasaya çıkan bu cihazların bütün müzik dünyasına yeni bir soluk getireceğini kimse tahmin edemezdi herhalde. O zamanlar neredeyse hepimizde bulunan ve uzun seyahatleri katlanılabilir kılan bu cihazların bizde bıraktığı hatıraları bir başkadır.

9. Boombox

Eski Teknolojik Aletler

Walkmandan önce gençlerin gönlünü kazanmış, omuzlardan inmeyen bangır bangır funk veya old school hip-hop çaldıkları devasa kasetçalarlar; 70’li ve 80’li yıllara renk katan eski teknolojik aletler idi.

10. Sanal Bebek

Sadece birkaç inçlik ekranına ve piksel piksel grafiklerine nazaran, insanlara verdiği sahiplenme duygusuyla ön plana çıkan sanal bebekler özellikle 90’lı yıllarda popüler olmuştu.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
16
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!