Güneş Enerjisi İle Çalışan Alternatif Teknolojik Aletler

2 dk okuma süresi


7
14 Paylaşım, 7 puan

Günümüzde birçok aletin çalışması için güç kaynağı olarak elektrik enerjisini kullanmaktayız. Fakat üreticiler yavaş yavaş alternatif güç kaynakları arayışı içindedir. Bunlardan biri de güneş ışınıdır. Çatılardaki veya santrallerdeki güneş panellerinin yanında günlük hayatımızda güneş ışınlarından daha kolayca yararlanabileceğimiz aletler bulunmaktadır. Gelin, yaz aylarının olmazsa olmazı güneş ışınları ile çalışan alternatif teknolojik aletler neler, birlikte inceleyelim.

1. Güneş Enerjili Taşınabilir Şarj Aleti

alternatif teknolojik aletler

Gün içinde şarjınızın bitmesinden çok mu sıkıldınız? Elektrik prizlerinden veya elektrik ile şarj edilen taşınabilir şarj aletlerinden fazlasına mı ihtiyacınız var? Güneş enerjisi ile çalışan bu şarj aleti tam da ihtiyacınıza çözüm sunuyor. Ürün fiyatlarına göre şarj etme kapasiteleri değişmektedir. Alırken dikkat edebilirsiniz!

2. Bahçe Aydınlatma Ürünleri

Bahçeli bir eviniz veya işyeriniz varsa, güneş enerjisi ile çalışan projektör, sokak lambası, bahçe aydınlatma armatürleri, dış mekan aydınlatma ürünleri ve dekoratif aydınlatma ürünleri kullanarak hem elektrik faturalarınızdan tasarruf yapabilir hem de doğaya verilen zararı azaltabilirsiniz.

3. Güneş Enerjisi İle Çalışan Çadır

alternatif teknolojik aletler

Bu çadırların yapılmasındaki asıl amaç festival severlere kolaylık sağlamak. Akıllı ev teknolojilerine alternatif olarak üretilen güneş enerjili bir çadırdır. Solar panellerin gün içinde 4-6 saat aralığında güneş ışıklarıyla şarj edilmesine karşın, çadırın içindeki LED ışıklar 2 ile 4 saat arası çalışabiliyor.

4. Solar Pencere Şarj Aleti

Güneş enerjili pencere şarj aleti, cihazlarınızı güneş ışınları ile şarj eden bir solar panel tasarımıdır. Ancak diğer güneş panellerinin aksine, herhangi bir pencereye asılmak için tasarlanmıştır. Böylelikle pencereye vuran güneş ışınları boşa gitmemiş olup, onlardan bir güç kaynağı oluşturabiliyorsunuz. Çatılarına güneş panellerini kuramayanlar için çevre dostu olmanın küçük yollarından biri de bu solar pencere şarj aletidir.

5. Yeraltı Tarım Zararlısı Böcek Kovucu Tuzak

alternatif teknolojik aletler

Tarım zararlılarını kovmak için böcek ilaçlarının ve kimyasal yöntemlerin kullanılması tarım bitkilerini ve tüketicilerini hem sağlık açısından hem de maddi açıdan doğrudan olumsuz olarak etkilemektedir. Tam da bu sebeplerden ötürü araştırmacılar, meyve sebze yetiştiriciliği için yeraltındaki köstebek, tarla faresi, yer sincabı ve böcek gibi tarım zararlılarını rahatsız edici ses titreşimleri gönderen tuzaklar kurup uzaklaştırmayı başarmış. Bu amaçla çevre dostu güneş enerjisi ile çalışan yeraltı tarım zararlısı böcek kovucu cihaz üretilmiş.

Bir nebze olsun, fosil yakıtlar yerine yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmanız için güneş enerjisi ile çalışan alternatif teknolojik aletler listemizi sizlere sunduk. Faydalı olması dileklerimizle!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
4
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!