Göz Çevresi ve Göz Altı Kırışıklıkları İçin Doğal Maskeler

1 dk okuma süresi


4
15 Paylaşım, 4 puan

Göz altı kırışıklıkları yaş almanın ilk belirtilerinden biri olarak kabul edilir. Bu kırışıklıklar genelde genetik etkenler, uzun süre güneş ışınlarına maruz kalma, sigara ve alkol tüketimi nedeniyle daha erken yaşlarda ortaya çıkabilir. Göz altı kırışıklıkları ve göz çevresi için evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal bakım maskeler, kırışıklıkların oluşumunu geciktirebilir, görünümlerini azaltabilirsiniz. Göz çevresinde kullanmak için güvenli bu maskeler arasında ilk sıralarda muz, havuç ve yumurta akı maskesini sıralayabiliriz.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Havuç Maskesi

Havuç Maskesi

Havuçlu göz maskesini hazırlamak için 1 orta boy havucun suyunu çıkartın, 1 çay kaşığı badem yağı ekleyin 2 saat buzdolabında soğutun. Daha sonra göz altları ve çevresine pamuk yardımıyla sürüp yarım saat kadar bekletin. Ilık suyla durulayın.

En fazla karoten içeren besinler arasında yer alan havuç bu özelliği sayesinde cildin görünümünü gençleştirir ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Karoten cildi koruyan, serbest radikallerle savaşan yeni hücre oluşumunda etkilidir. Ayrıca antioksidan etkisi bulunmaktadır.

Göz Altı ve Çevresi İçin Yumurta Akı Maskesi

Yumurta Akı Maskesi

Saydığımız tüm malzemeleri uygun bir kase içerisinde karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı göz çevresine sürün. Özellikle kırışıklıkların ve kaz ayaklarının bulunduğu bölgeler varsa birkaç tekrarla sürün. Maskeyi uygularken nazikçe dairesel masaj yapmayı lütfen unutmayın. 20-30 dakika kadar beklettikten sonra önce ılık su ile sonra soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

Yumurta akı içerisinde bol protein bulunur. Cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Not olarak yaptığınız bu maske aynı zamanda tüm yüze ve boyun bölgesine uygulanabilir.

Göz Altı İçin Muz Maskesi

Muz Maskesi

Muzu iyice ezin ve 1-2 çay kaşığı gül suyu ile karıştırın. Karışımı göz çevresine ve kazayağı olan kısımlara sürün. 30 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Ayrıca tüm yüz bölgesine uygulayabilirsiniz.

C ve A vitamini bakımından zengin olan muz, yaşlanmanın etkilerini yavaşlatır ve cildi korur. Cildin yenilenmesini sağlar ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkların görünümünü azaltır.


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
9
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!