Gösterime Girmeden Önce Çarpıcı Fragmanlarıyla Dikkat Çeken Filmler

5 dk okuma süresi


4
14 Paylaşım, 4 puan

Yoğun iş veya okul temposundan uzaklaşmak ve kafa dağıtmak için filmlere başvururuz. Hatta sadece can sıkıntısını gidermek için film izleyerek günümüze farklılık katarız. Filmi, kimi zaman ailecek kimi zaman da arkadaşlarla izleyerek ortak bir duyguda birleşiriz. Evde veya bir sinemada izleyeceğimiz filmler, bazen hayatımızın yönünü bile değiştirebilmektedir. Sinema kapılarının önü, çok sevilen bir filmin yeni sezonunu izlemek için can atan izleyicilerle dolup taşar. Bu gibi durumlarda o heyecanın tadına doyum olmaz! Bu içeriğimizde yer alan çarpıcı fragmanlarıyla dikkat çeken filmler, henüz gösterime bile girmeden önce büyük ilgi topladı. Şimdiden keyifli okumalar!

1. Sessiz Bir Yer 2

Sessiz Bir Yer’in devamı niteliğinde olan, 2018 yapımı gerilim-korku filminin yönetmeni John Krasinski’dir. Filmde, hayatı boyunca sessiz olmak için çabalayan ailenin canavarlardan kaçış sürecine tanık oluruz. Filmin ikinci serisinde ise, diğer karakterlerin yanı sıra Cillian Murphy ve Djimon Hounsou da yer alacak. Oldukça gerilimli ve maceralı bu ikinci filmin, izleyicileri şaşkınlığa uğratacağı aşikâr. Çarpıcı fragmanlarıyla dikkat çeken bu film, gösterime girmeden önce izleyicilerin ilgisini çeken filmler arasında yer aldı. Ülkemizde 4 Haziran’da vizyona girmesi beklenen bu film, izleyiciler tarafından merakla beklenmektedir. Şimdiden keyifli izlemeler!

2. Venom: Zehirli Öfke 2

Marvel ve Tencent Pictures ortak yapımı Venom, ilk yayınlandığı andan itibaren dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Tom Hardy’nin başrolde yer aldığı bu film, büyük ses getirerek gişe rekorları kırdı. Bu film, venom adı verilen bir organizmanın taşıyıcısı olan Eddie Brock’un hikayesini konu alır. İlk filmin ardından devam serisine geçen filmin yeni sezonunda farklı isimler yer alacak. Bu doğrultuda Venom 2’de Naomie Harris, filmin kötü karakteri Shriek olarak, Michelle Williams ise Anne Weying olarak yer alacak. Andy Serkis yönetmenliğindeki bu filmin yeni halkası 24 Eylül’e gösterime girecek. İlk filmin ardından bu film dört gözle bekleniyor.

3. Korku Seansı 3: Katil Şeytan

Michael Chaves’in yönetmenliğini üstlendiği film, The Conjuring serisinin devamı niteliğinde. Bu filmde, paranormal olayları araştıran Ed ve Lorrain çiftinin karşılaştığı olaylara tanık oluruz. Çiftin içinde yer aldığı bu yeni dava öncekilerden oldukça farklıdır. Bir cinayet zanlısının, şeytani güçlerin kendisini ele geçirmesinin ardından soluğu Ed ve Lorrain çiftinde alır. Kendisine yardım etmesi için bu çiftin yanına giden cinayet zanlısıyla beraber, olaylar iyice derinleşmeye başlar. Patrick Wilson ve Vera Farmiga gibi ünlü isimlerin başrolde yer aldığı bu film, ilk yayınlanmasının ardından büyük ilgi toplamıştır. 11 Haziran’da gösterime girmesi beklenen bu film, büyük bir merakla beklenmektedir.

4. Hızlı ve Öfkeli 9

Hızlı ve Öfkeli serisinin devamı niteliğinde olan bu filmde aynı aksiyon devam ediyor. Filmde Dom Toretto ve arkadaşlarının bu sefer Dom’un kişisel geçmişinden gelen tehdite karşı mücadelesini göreceğiz. Dom Toretto küçük oğlu Brian ile birlikte gözlerden uzak sessiz bir yerde yaşam sürmek ister. Tehlikenin hâlen devam ettiğini bilen Dom, en yakınındakileri korumak için geçmişinin günahlarıyla yüzleşmek zorunda bırakılır. Torotto bu sefer, siber suçlu Cipher ile çalışan erkek kardeşi Jakob’un planını durdurmaya çalışacağını görürüz. 18 Haziran’da gösterime gireceği beklenen bu filmin izleyicileri, merakla seyirci koltuğuna oturmaya hazır!

5. Malazgirt 1071

Yönetmenlik koltuğunda Özgür Bakar ve Bilal Kalyoncu’nun yer aldığı Malazgirt 1071 filmi, Türklerin Anadolu’ya geçişini sağlayan Malazgirt savaşını konu alır. Cengiz Coşkun’un Sultan Alparslan’ı canlandırdığı bu film, Anadolu’nun kaderini büyük ölçüde değiştiren Malazgirt savaşını tüm gerçekliği ile anlatır. Savaş ve tarih konulu filmleri sevenler için izlenmesi gereken Malazgirt 1071, gerçekçi senaryosuyla izleyiciyi ekrana bağlıyor. Vildan Atasever ve Caner Kurtaran gibi ünlü isimlerin de yer aldığı Malazgirt 1071 filminin 26 Kasım gibi vizyona girmesi bekleniyor. Dikkat çeken bu tarihi yerli film, şimdiden izleyicilerin ilgisini çekmeyi başardı.

6. Patron Bebek 2: Aile Şirketi

Animasyon sevenler için izlenen filmler arasında yer alan Patron Bebek, izleyenleri eğlendiren bir yapımdır. Patron Bebek ‘in devamı olan bu filmde Tim ve kardeşi Ted’in zamanla birbirinden uzaklaştığını görürüz. Ted evlenip bir çocuk babası olarak hayatına devam ederken kardeşi Ted, bir koruma fonu Ceo’su olmuştur. Tim’in çocuğu Tabitha ise Amcası Ted ‘in yolundan gider. Böylece gittiği okulda sınıf birincisi olur. Bebek Tina ise Tabitha’ nın gittiği okulun karanlık sırlarını öğrenir. Bunun üzerine sırları açığa çıkarmak üzere, ayrı kalan Ted ve Tim tekrar bir araya gelir. 17 Eylül’de vizyona girecek Patron Bebek 2 filmini de merakla bekliyoruz!

7. Arınma Gecesi: Sonsuza Dek

Gerilim-korku kategorisinde ilk sıralarda yer alan film, 12 saat boyunca tüm suçların serbest olduğu zaman yaşanan olayları konu alır. İlk gösterime 2013 yılında giren bu filmin beşinci halkasında Ana de la Reguera, Gregory Zaragoza gibi isimler yer almaktadır. Arınma Gecesi’nin The Forever Purge (Sonsuza Dek) adlı sezonunda, iki ailenin maskeli çeteye karşı direnişini anlatır. Arınma gecesinde maskeliler Adela-Juan çiftini ve Tucker ailesini hedef alır. Kargaşa içerisinde olan ülkede bu iki aile bir araya gelip onları geri püskürtmeye çalışacaktır. Oldukça etkileyici ve kasvetli bu filmin yeni sezonu 2 Temmuz’da çıkacağı bilinmektedir. Biz de merakla bekliyor olacağız!

8. Gerçek Kahraman

Aksiyon ve komedi ağırlıklı bu film sıradan bir banka memuru olan Guy etrafında dönmektedir. Açık dünya oyunu olan Free City’de bir arka plan karakteri olduğunu fark eden Guy adlı bir karakteri görürüz. Bunun ardından hayatı bambaşka bir duruma dönüşen Guy, onun kendi hikayesinin kahramanı olmaya iter. Acımasız bir açık dünyada yer alan ana karakterimizin hikayesine tanık oluruz. Guy, sınırları olmayan bu dünyada hayatta kalmak ve diğerlerini kurtarmak için zorlu mücadeleye adım atar. Gerçek Kahraman filminin yönetmen koltuğunda Shawn Levy yer almaktadır. Merakla beklenen bu filmin vizyona gireceği tarih 13 Ağustos gibi görünüyor.

9. Escape Room 2

Ölümcül Labirent filminin devamı olan Escape Room 2, büyük bir heyecanla beklenmekte. Yönetmen koltuğunda yine Adam Robitel’i gördüğümüz 2019 yapımlı bu filmin ilk serisinde kaçış odasında olan gençlerin hikayesini gördük. Kendilerini bir oyunun içerisinde bulan gençler, aslında bunun sandıkları gibi bir oyun olmadıklarını öğrenmiş olurlar. Odadan kurtulmaya çaba harcayan gençlerin karşı karşıya kaldıkları şey adeta yürekleri ağza getirdi. Bu serinin devamı olan Escape Room 2’nin vizyona 7 Ocak 2022’de gireceği bekleniyor. Escape Room filminin devam serisinin konusu tam olarak bilinmiyor ve vizyona girene kadar bu durum gizemini korumaya devam edecek.

10. Run

Çarpıcı fragmanlarıyla dikkat çeken filmler arasında yer alan Run, gösterime girmeden önce tüm ilgiyi üstünde toplamıştır. Filmde Run adında bir genç kız, her şeyden ve herkesten uzak bir şekilde yetiştirilmektedir. Dört duvar arasında hayatını geçiren genç kız, eğitimini de annesinden alır. Bu hayattaki tek dayanağının annesi olduğunu düşünen genç kız, bir süre sonra onun sır sakladığını anlar. Annesinin sırlarını öğrenmek için harekete geçen Run, korkunç gerçeklerle karşılaşacaktır. 25 Haziran’da gösterime girecek Run filminin yönetmeni ‘Kayıp Aranıyor’ filmi ile tanıdığımız Aneesh Chaganty’dir. Şimdiden keyifli izlemeler!

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!