Evde Keyifle Çalışıp Para Kazandıran Home Office İşler

4 dk okuma süresi


10
13 Paylaşım, 10 puan

Home office çalışma yöntemi, dönemin yükselişe geçen en trend çalışma ortamıdır. Kişinin evden iş yapabilmesini, tercihe göre evin bir kısmını iş ortamına uyarlayarak kendi alanını oluşturmasını sağlar. Bu yöntemi uygulayabilmek için home office yapılabilecek mesleklerden birine sahip olmak gerekir. Bazı meslekler üniversite bölümlerinden mezun olarak, bazıları da sertifika programlarıyla edinilebilir. Evde keyifle çalışıp para kazandıran home office işler listemizi home office konforunda hazırladık. Keyifli okumalar dileriz!

1. SEO Uzmanı

Evde Keyifle Çalışıp Para Kazandıran Home Office İşler

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Bu alanda teknik, yaratıcı, analitik gelişmeler planlayan, uygulayan, analiz eden kişiler “SEO Uzmanı” olarak adlandırılır. Dijital dünyaya hakim olmak ve gelişmeleri takip etmek mesleğin bir parçasıdır. Dijital pazarlama alanında uygulanabilecek metotları uygulayabilmek ilerlemede çok önemli ve gereklidir. Bilgisayar tabanlı bölümlerden mezun ve kendini geliştiren kişiler veya SEO kursu alanlar bu alanda çalışabilirler. Firmaların dijital pazarlama departmanlarında çalışılabileceği gibi freelancer olarak da iş yapılabilir. Home ofis ortamında rahatlıkla yürütülebilecek işler arasındadır.

2. Bilgi Güvenliği Analisti

Şirketlerin ve bireysel çalışan kişilerin home office yürütebileceği meslek dallarından biridir. Bilgi güvenliği analistleri, internet üzerinden müşteri edinen kişi ve şirketlerin çalıştığı bir meslektir. Mesleği icra eden kişiler, korunması ve saklanması için verilen bilgilerin muhafaza edilmesini sağlar. Siber güvenlik, bilgi teknolojileri, güvenlik ürünleri izleme ve yönetimi, veri tabanları ve SQL dilleri hakim olunması gereken yeterliliklerdendir. Üniversitelerin “Bilgi Güvenliği Teknolojisi” bölümünden mezun olmak veya bu alanda eğitim alarak sertifika edinmek gerekir.

3. Sosyal Medya Uzmanı

Evde Keyifle Çalışıp Para Kazandıran Home Office İşler

Sosyal medya uzmanları, marka ya da isim bilinirliğini artırmak adına ihtiyaç duyulan meslek dallarından biridir. Orijinal metin, resim, video ve çevrimiçi içerik oluşturmak mesleğin gerekliliklerindendir. Kitle kimliği analizi yaparak araştırmak ve kıyaslamak markanın gidişatına olan etkileşimi anlamak açısından önem taşımaktadır. Eleştiri ve yorumlara karşı hızlı dönüşler sağlanması ve kötü yorumlar için kriz yönetimi uygulanması şarttır. Sosyal medya ve interaktif pazarlama konulu sertifika programlarından eğitim alanlar, grafik tasarım uzmanları bu alanda kendine kariyer edinebilmektedir.

4. Online Öğretmenlik

Online öğretmenlik, “Uzaktan Eğitim Öğretmenliği” olarak da bilinir. Sektörde çalışma imkanı bulamayan veya işini home office olarak yapmak isteyen kişiler için yeni bir kapı anlamı taşımaktadır. Öğrenci de öğretmen de kendilerini en rahat hissettikleri yerden eğitime katıldığı için daha verimli bir eğitim imkanı sunulmaktadır. Özel ders öğretmenliği olarak da tercih edilebilmektedir. Sanal sınıf ortamında, herkesin kendi güvenli alanında gerçekleştiği için önü açık olarak nitelendirilen mesleklerden biridir. Özel ders verilecek alanlardan mezun olmak ve kuruluşlara bağlı kalmadan da dışında da ilanlar yayınlamak mesleğin icra edilmesine olanak sağlamaktadır.

5. Kişisel Finans Danışmanı

Evde Keyifle Çalışıp Para Kazandıran Home Office İşler

Kişisel finansal danışman, kişisel bazda finans alanında destek sağlayan ve yönlendiren kişilerdir. Tüm maddi konularla ilgilenmek, portföy yönetimi yapmak, finansal piyasaların analizini sunmak, bilanço analizi yapmak, banka ilişkilerinin yönetimini sağlamak, yatırım ortamlarını belirlemek gereklilikler arasındadır. Bütçe planlamaları, emeklilik planları, gelir ve giderleri belirlemek, ek iş alanında imkan sağlamak bu meslekten beklenen gereklilikler arasındadır. Müşteri ilişkilerini ve gerekli çalışmaları home office ortamında yönetebilmek mümkündür. “Finansal Planlamacı Sertifikası” sahipleri ve finans sektörde deneyim sahibi kişiler bu mesleği icra edebilmektedir.

6. Grafik Tasarımcı

Çalışma alanı oldukça geniş bir ağa sahip olan meslek gruplarındandır. Tasarımın istenilen mesaja sahip olmasını sağlamak, eskizler oluşturarak fikre ve onaya sunmak, tüketicilerin gözünden çalışmalar oluşturabilmek vb. konularda danışmanlık yapmak sorumluluklar arasındadır. Üniversitelerin dört yıllık “Grafik” bölümlerini tercih ederek bu çalışma imkanına sahip olunabilir. Grafik tasarımı içeren sektörlerde home office çalışma imkanı mümkündür. Medya sektörünün birçok kolunda gereklilikleri vardır. Freelance olarak da ek iş imkanı edinilebilir.

7. Yazılım Uzmanlığı

Evde Keyifle Çalışıp Para Kazandıran Home Office İşler

Yazılım uzmanları yazılım sistemlerinin tasarımı, devamlılığı ve güncelliği konusunda yetkinlik kazanmış kişilerdir. Bilgisayar programı ve yazılımların kodlarını kullanarak ürün geliştirirler. Yazılımla ilgili kullanıcı ihtiyaçlarını tespit etmek, sistem ihtiyaçlarını belirlemek, uygulama kodlarını yazmak ve düzeltmek, yazılımları test etmek gibi sorumluluklara sahiplerdir. Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği veya bilişim programlarından eğitim almış kişiler home office çalışarak mesleği yerine getirebilirler. Özel kurum ya da kamu kuruluşlarındaki kurslardan faydalanarak da sertifika edinmek mümkündür.

8. Video Editörü

Evde keyifle çalışıp para kazandıran home office işler arasında en bilinen mesleklerden birisidir. Video editörü, home office ortamında çalışabilen, videonun ham görüntülerininden en iyi çekimleri seçen, yerleştiren, grafik, ses ve özel efektlerle projeyi tamamlayan kişidir. Sahneleri birleştirmek, gerekli olmayan bölümleri çıkartmak, videonun istenen amaca hizmet ettiğinden emin olmak ve buna göre düzenlemek gibi gereklilikler vardır. Güzel sanatlar ya da iletişim fakültelerinden mezun olmak, dijital programlar konusunda kendini geliştirmek sektördeki rekabet açısından önemlidir. Mesleğin gereklilikleri üzerine kurslar almak ve kendini geliştirmeye açık olmak gerekir.

9. Çevirmenlik

Çevirmenler, geçmişten bugüne aynı dili konuşmayanlar arasında köprü oluşturmaktadır. Teknolojinin gelişmesi sayesinde sözlü ve yazılı çeviri insanüstü bir seviyeye getirilmeye çalışılsa da, profesyonel bir çevirmenin yerini tutamamaktadır. Freelance çevirmenler, evinden veya kendi ofislerinden işlerini yürütebilmektedirler. İş yükünü kişinin kendisi belirlediği için kazanç oranı değişmektedir. Kazanç oranı, alınan iş yüküne göre değişebilmektedir. Bilinen diller üzerinden yeni bir kariyer fırsatı yakalayabilir, online tercüme platformlarında bu alanda varlık gösterilebilmektedir.

10. E-Ticaret Sorumlusu

Evde Keyifle Çalışıp Para Kazandıran Home Office İşler

Evde keyifle çalışıp para kazandıran home office işler arasında yer alan e-ticaret sorumlusu, bilgisayar ve web sitesi konusunda bilgili, e-ticaret sitelerinin kontrolünü sağlayabilecek yetkinliğe sahip kişiler için kullanılan ünvandır. Kişi, çalışmakta olduğu firmanın elektronik ticaret yapabilmesini sağlayabilmeli, firmanın vizyonunu yansıtabilmelidir. Yazılım program sistemleri kurabilmek, istikrarlı ve hızlı satış sistemi oluşturabilmek, kargo ve lojistik takibi görevleri arasındadır. Üniversitelerin “Pazarlama ve E-Ticaret” bölümlerinden mezun olunması gerekir. Kurslar aracılığıyla e-ticaret eğitimi alınarak da bu meslek icra edilebilir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
15
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
11
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!