Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

4 dk okuma süresi


3
11 Paylaşım, 3 puan

dergiCE olarak hazırladığımız, erkeklerin seks hayatında yaptığı 10 hata listesi, ilişkilerde yaşanan sorunların çiftler arasında konuşulmasına bir adım olabilir. Bir erkeğin, bir kadınla birlikte olması oldukça normal karşılanırken, kadınların cinsel hayatlarının konuşamaması bazı problemlere sebep olabiliyor. Partnerine ve çevresine bu sorunlardan bahsedemeyen kadın mutsuz bir birliktelik yaşıyor, partnerine de yansıyor. Her zaman erkekler hatalıdır denilmez ancak kadınların duygusal açıdan eksik hissettiği durumların anlaşılması için bu yazıya göz atmalısınız.

1. Aceleci Tavırlar

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Cinsel birleşmenin basite indirgenip hemen bitmesini istiyor olabilirsiniz. Ancak karşılıklı gerçekleştirilen ve haz almanın temel olduğu bu aktivitede aceleye her zaman yer yok. Bir an önce yapılması gereken bir görevmiş gibi hareket etmeniz kadını incitip, vazgeçirebilir. Vazgeçmese bile doruk noktasına ulaşamayacağı bir birliktelik kadını mutlu etmez. Aceleci tavırlarınız kadına kendisiyle uzun saatler geçirmek istemediğiniz mesajını verir. Bu durumda maalesef aynı kadınla uzun süreli bir birliktelik yaşamanız oldukça zor. En iyisi vakit geçirmekten hoşlandığınız bir kadınla birlikte olmanız…

2. Ön Sevişmeyi Kısa Tutmak

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Cinsel birleşmeyi daha duygusal ve bir bütün olarak algılayan kadınlara nazaran sonuç odaklı düşünen erkekler ön sevişmenin önemini anlamamış görünüyorlar. Ön sevişmede çiftler duygusal olarak yakınlaşırlar ve cinsel birliktelik için iki taraf da biyolojik olarak hazır hale gelir. Bu aşamanın kısa tutulması iki taraf için de sanki bir görevi yerine getiriyormuş hissiyatına sebep olabilir. Yapılmak ve bitirilmek zorunda olunan görev ne kadar kısa sürerse o kadar iyidir düşüncesi cinsel yaşamdan kadınları soğutan sebeplerden bir tanesi.

3. Prezervatif Kullanmak İstememek

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Büyülü bir gecenin en yüksek noktasında belki de o anı bölmek işinize gelmiyor olabilir ancak istenmeyen bir durumun önüne geçmek için en sağlıklı ve pratik yol korunmak. O güzel geçen geceden sonra, kadını da kendizi de zor durumlara maruz bırakmak istemiyorsanız korunmak zorundasınız. Belki de ‘aramıza bir şeyin girmesini istemiyorum’ cümlesi üşengeç ve aceleci olmanızdan kaynaklanıyordur. Korunma yöntemlerinden en basit güvenilir olan prezervatifi hayatınıza dahil etmediğiniz durumlarda kadın ilaç kullanmak durumunda kalıyor.

4. Dikkatin Çabuk Dağılması

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Her şey çok güzel giderken telefonun çalması, müziğin bitmesi ya da başka bir şeyin dikkatinizi dağıtmasına izin vermeyin. İnsanlık halidir, dikkatiniz dağılsa bile bunun üstesinden romantik bir şekilde gelebilirsiniz. O sırada çalan telefona cevap vermeyi deneyebilirsiniz. Seksin bölünmesi kötü gibi görünse de çiftlerin birbirleriyle geçirdiği vakit uzar. Böylece geceniz daha uzun sürebilir. Hayatın akışı içindeki tıkırtı ve seslerin sizi rahatsız edeceği düşüncesini aşmanın yollarını arayabilirsiniz.

5. Önemsemez Tavırlar

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Erkeklerin seks hayatında yaptığı 10 hata arasında belki de en önemlisi, önemsizce tavırlar sergilemeleri. Kadının tek meziyeti birlikte olmakmış gibi hareket etmeyin. Bu durum maalesef ki ilişkide alacağınız hazzı azaltan ilk sebep. Oldu bittiye getirilen ilişkiler kadınların kendisini değersiz hissetmesine neden oluyor ve cinsel ilişkide aktif durumunu oldukça etkiliyor. Öpücükler, sarılmalar, tensel temas bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Kendizi de partnerinizi de bu durumdan mahrum bırakmamalısınız.

6. Hızlı Tüketim

İlişkilerin çok daha hızlandığı, ‘one day stand’ adlandırmasının yaşandığı zamanlardayız. Her kesimden insanların değil de gece hayatının yoğun yaşandığı yerlerde sıklıkla yaşanan tek gecelik ilişkiler, cinsel birlikteliği özel olmaktan çıkarıp istenildiği zaman yapılacak bir meşgaleye çeviriyor. Siz ne kadar hızlı olursanız ilişkiniz de o kadar çabuk tükeniyor. Bu tüketim genç yaştaki bireyleri rahatsız etmese de yaş ilerledikçe büyük pişmanlıklara ve psikolojik hastalıklara sebep olabiliyor. Çünkü tek gecelik ilişkilerde duygulardan ziyade dış görünüş ön planda tutuluyor.

7. Sadece Seks Odaklı Düşünce

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Birbirine dair fikri olmayan iki insanın yalnızca cinsel birliktelik için bir araya gelmesi, eğer ikisinin de kararıysa saygı duymaktan başka seçeneğimiz yok. Ama sonrasında neden iletişim kuramadığını düşünen erkek varsa, cevap burda gizli. Konuşmak, paylaşmak, birbirine dair fikir ve bilgi sahibi olmaya yönelik süreçler devamında ilişkiyi getiriyor. Hem ilişki yaşamaktan kaçınıp hem de seks yapmak istiyorsanız çok eşliliğin getireceği durumları da yaşamak zorunda kalacaksınız.

8. Sorunları Konuşmaktan Kaçınmak

Her şey, her zaman sorunsuz ilerlemeyebiliyor. Hele ki söz konusu seks ise. Bunların çözümü konuşmakla başlıyor. Çözülmeyeceğini düşünüp, bunu konuşmaktan kaçmak işleri çok daha kötü hale getiriyor. Sizin için sorun varsa partneriniz için de sorun var demektir. Rencide etmeden, eleştirmeden size rahatsızlık veren konuyu partnerinizle paylaşmalısınız. Aynı şekilde hoşunuza giden hareket ve tavırları da. Başka türlü sorunlar nasıl atlatılabilir ki. Konuşmaktan çekinmeyin.

9. Kadının Ne İstediğini Önemsememe

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Sizin zevk aldığınız noktalar kadar kadınların da var. Belki daha fazlası! Bunu birlikte keşfetmek ve keyif almak varken kadının isteklerini göz ardı edip devamında sorunsuz ve dorukta bir cinsel keyif almayı beklemeyin. Seks sırasında içgüdülerinize kulak verin, çekingen olmamaya çalışın ve odak noktanız zevk almak olsun. Tek taraflı zevk almak söz konusu olamayacağı için partnerinizle olan iletişiminiz bu noktada çok önemli. Sonuçta sevişmek tarafları olan bir eylem ve tarafların isteklerine önem verilmesi gerekiyor. Bencil tavırlar ilişkiye katkı sağlamıyor, kısa ve problemli sürmesine sebep oluyor.

10. Bencilce Davranma

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Erkeklerin seks hayatında yaptığı 10 hata listemizin son maddesi; bencillik. Kadının isteklerinin göz ardı edildiği ve yalnızca kendi zevk noktalarına odaklanılan cinsel yaşamda mutluluk uzaklardan göz kırpıyor. Karşılıklı iki tarafın da keyif alması bu olayın kilit noktası. Kendi istek ve mutluluğunu ön plana çıkarıp buna göre davranan erkekler, bencil davranışlar gösterdiğini kabullenmeli ve bu durumu değiştirmek için yapıcı adımlar atmalısınız. Kadınların seks hayatında yaptığı 10 hata listemizi de keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!