Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

3 dk okuma süresi


2
11 Paylaşım, 2 puan

dergiCE olarak hazırladığımız, erkeklerin seks hayatında yaptığı 10 hata listesi, ilişkilerde yaşanan sorunların önüne geçebilir. Bir erkeğin, bir kadınla birlikte olması oldukça normal karşılanırken, kadınların bunu hiç yapmıyormuş gibi davranmak zorunda kaldığı zamanlarda, maalesef ki tüm cinsel üstünlük erkekteymiş gibi görünüyor. Hal böyle olunca mutsuz birliktelikler, kendini aşağılanmış hisseden ve bu konuda destek bile alamayan kadın sayısı çoğalıyor.

1. Aceleci Tavırlar

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Cinsel birleşmenin basite indirgenip hemen bitmesini istiyor olabilirsiniz. Ancak karşılıklı gerçekleştirilen ve haz almanın temel olduğu bu aktivitede aceleye her zaman yer yok. Bir an önce yapılması gereken bir görevmiş gibi hareket etmeniz kadını incitip, vazgeçirebilir.

2.Ön Sevişmeyi Kısa Tutmak

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Cinsel birleşmeyi daha duygusal ve bir bütün olarak algılayan kadınlara nazaran sonuç odaklı düşünen erkekler ön sevişmenin önemini anlamamış görünüyorlar. Ön sevişmede çiftler duysusal olarak yakınlaşırlar ve cinsel birliktelik için iki taraf da biyolojik olarak hazır hale gelir. Ön sevişmeyi ne kadar uzatırsanız o kadar keyifli ve haz dolu bir cinsel hayatınız olur.

3. Prezervatif Kullanmak İstememek

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Büyülü bir gecenin en yüksek noktasında belki de o anı bölmek işinize gelmiyor olabilir ancak istenmeyen bir durumun önüne geçmek için en sağlıklı ve pratik yol korunmak. O güzel geçen geceden sonra, kadını da kendizi de zor durumlara maruz bırakmak istemiyorsanız korunmak zorundasınız. Belki de ‘aramıza bir şeyin girmesini istemiyorum’ cümlesi üşengeç ve aceleci olmanızdan kaynaklanıyordur.

4.Dikkatin Çabuk Dağılması

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Her şey çok güzel giderken telefonun çalması, müziğin bitmesi ya da başka bir şeyin dikkatinizi dağıtmasına izin vermeyin. İnsanlık halidir, dikkatiniz dağılsa bile bunun üstesinden romantik bir şekilde gelebilirsiniz.

5. Önemsemez Tavırlar

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Erkeklerin seks hayatında yaptığı 10 hata arasında belki de en önemlisi, önemsizce tavırlar sergilemeleri. Kadının tek meziyeti birlikte olmakmış gibi hareket etmeyin. Bu durum maalesef ki ilişkide alacağınız hazzı azaltan ilk sebep. Oldu bittiye getirilen ilişkiler kadınların kendisini değersiz hissetmesine ve cinsel ilişkide aktif durumunu oldukça etkiliyor. Kısaca ne verirseniz onu alırsınız.

6. Hızlı Tüketim

İlişkilerin çok daha hızlandığı, ‘one day stand’ adlandırmasının yaşandığı zamanlardayız. Her kesimden insanların değil de gece hayatının yoğun yaşandığı yerlerde sıklıkla yaşanan tek gecelik ilişkiler, cinsel birlikteliği özel olmaktan çıkarıp istenildiği zaman yapılacak bir meşgaleye çeviriyor. Siz ne kadar hızlı olursanız ilişkiniz de o kadar çabuk tükeniyor. Seçim sizin.

7. Sadece Seks Odaklı Düşünce

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Birbirine dair fikri olmayan iki insanın yalnızca cinsel birliktelik için bir araya gelmesi, eğer ikisinin de kararıysa saygı duymaktan başka seçeneğimiz yok. Ama sonrasında neden iletişim kuramadığını düşünen erkek varsa, cevap burda gizli. Konuşmak, paylaşmak, birbirine dair fikir ve bilgi sahibi olmaya yönelik süreçler devamında ilişkiyi getiriyor. Hem ilişki yaşamaktan kaçınıp hem de seks yapmak istiyorsanız çok eşliliğin getireceği durumları da yaşamak zorunda kalacaksınız.

8. Sorunları Konuşmaktan Kaçınmak

Her şey, her zaman sorunsuz ilerlemeyebiliyor. Hele ki söz konusu seks ise. Bunların çözümü konuşmakla başlıyor. Çözülmeyeceğini düşünüp, bunu konuşmaktan kaçmak işleri çok daha kötü hale getiriyor. Sizin için sorun varsa partneriniz için de sorun var demektir. Konuşmaktan çekinmeyin.

9. Kadının Ne İstediğini Önemsememe

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Sizin zevk aldığınız noktalar kadar kadınların da var. Belki daha fazlası! Bunu birlikte keşfetmek ve keyif almak varken kadının isteklerini göz ardı edip devamında sorunsuz ve dorukta bir cinsel keyif almayı beklemeyin.

10. Bencilce Davranma

Erkeklerin Seks Hayatında Yaptığı 10 Hata

Erkeklerin seks hayatında yaptığı 10 hata listemizin son maddesi; bencillik. Kadının isteklerinin göz ardı edildiği ve yalnızca kendi zevk noktalarına odaklanılan cinsel yaşamda mutluluk uzaklardan göz kırpıyor. Karşılıklı iki tarafın da keyif alması bu olayın kilit noktası. Kendi istek ve mutluluğunu ön plana çıkarıp buna göre davranan erkekler, bencil davranışlar gösterdiğini kabullenmeli ve bu durumu değiştirmek için yapıcı adımlar atmalısınız. Kadınların seks hayatında yaptığı 10 hata listemizi de keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?