Erkeklerin İlk Buluşmada Yapmaması Gereken Hareketler

5 dk okuma süresi


7
11 Paylaşım, 7 puan

İlişkilerin temelinin atıldığı, ilk izlenimlerin oluştuğu ve çiftlerin birbirine eşlik etmek için ilk adımı attıkları ilk buluşma cinsiyet ayırt etmeksizin iki taraf için de çok büyük önem taşımaktadır. İlk buluşma kadınların da erkeklerin de karşı tarafı etkilemek için ekstra hazırlık yaptıkları buluşmalardır. Kötü geçtiği takdirde ikinci ve üçüncüsün yaşanamayacağı bu buluşmalarda herkes kendisinin en iyi halini yansıtmaya çalışsa da bazı başarısız buluşmalarda da görüldüğü gibi bu konuda herkes başarılı olamamaktadır. İlk buluşmada yapılabilecek hataları en aza indirgemek amacıyla erkeklerin ilişki için hayati önem taşıyan ilk buluşmada yapmaması gereken hareketler neler, sizler için derledik. Keyifli okumalar!

1. Kıskançlık Yapmaları

Erkeklerin İlk Buluşmada Yapmaması Gereken Hareketler

Kadınların bazıları kıskanç erkekleri severken bazıları da kıskanç erkeklerden nefret eder. Bu ayrımla beraber ilk buluşmada kıskanılmak kadınlar için aşırı bir tepki olarak nitelendirilmektedir. İlk buluşmada kıskançlık yapmak bir erkeğin kesinlikle yapmaması gereken bir harekettir çünkü ilk buluşma çiftlerin birbirlerini tanıması, daha çok ortak konulara odaklanması gereken bir zaman dilimidir. Henüz birbirini tam anlamıyla tanımayan ve alışma sürecinde olan çift için erkeğin kıskanması hoş karşılanmayacak ve buluşmayı tehlikeye atacak bir hareket olacaktır. Çok kıskanan bir erkeğin bile ilk buluşmada kıskançlığını saklaması ve kontrol etmesi gerekmektedir.

2. Ten Temasında Bulunmaları

İlk buluşma karşımızdakinden ve hislerimizden tam manasıyla emin olamadığımız bir zaman dilimidir. İlk buluşmada iki tarafta karşısındakini görmek için sabırsızlanmaktadır ve onu ilk defa görecek olmanın da heyecanını muhakkak taşımaktadır fakat bu heyecan henüz tohumu atılsa da oluşmamış duygularla karıştırılmamalı, bir süredir görüşülüyormuş gibi davranılmamalıdır. Bu konunun en hassas noktası ten temasıdır. Henüz tam tanımadığınız partnerinizin ten temasından hoşlanmama ihtimalini göz önünde bulundurmayı ihmal etmemelisiniz. Ayrıca partnerinizin sizin aldığınız elektriğinin aynısını almamış olabileceğini de unutmamalı ve ilk buluşmada ten temasından olabildiğince kaçınmalısınız.

3. Olmadığı Biri Gibi Davranmaları

Erkeklerin İlk Buluşmada Yapmaması Gereken Hareketler

Günümüzde sosyal medyadan tanışan pek çok çift vardır. Herkes için özel olan ilk buluşma partneriyle sosyal medyadan tanışmış ve onu yüz yüze hiç görmemiş insanlar için daha büyük önem arz eder. Partnerini daha önce sosyal bir çevrede görmeyen kişi onu ilk defa gözlemleme fırsatı bulmaktadır. İlk buluşmada ilk izlenimin oluşacağını bilen erkek, karşısındaki kadının hoşlanacağı ve kendisinden oldukça uzak biri gibi davranabilir. Açıkçası bu hareket ilk buluşmayı kurtarabilir fakat bir süre sonra rol yapmaktan sıkılacak ya da açık vermek zorunda kalacağından olmadığı biri gibi davranmak ilişkinin yürümesine engel olacaktır.

4. Bakımsız Olmaları

Kadınlar için ilk buluşma çok önemlidir. Günler öncesinden ne giyeceklerini düşünmeye başlarlar ve buluşma günü geldiğinde saatler önce hazırlanmaya başlarlar. Çoğu kadın ilk buluşmada saçına ve makyajına özen göstermektedir. Erkeklerin kadınlar kadar giyim konusuna önem vermedikleri açıktır. Fakat saatler öncesinden hazırlanmış olan kadının karşısında tamamen bakımsız bir erkek görmesinin ilk buluşmada negatif bir enerji yaratacağını bilmek gerekmektedir. Kadınlar erkeklerin kendileri kadar bu duruma çaba harcamayacaklarını bilmekte ve zaten bunu istememektedirler. Fakat her kadın karşısında kişisel bakımını yapmış, hoş bir parfüm sıkmış ve partneri için diğer günlere oranla biraz daha özenmiş bir erkek görmek ister.

5. Aşırı Heyecanlı Olmaları

Erkeklerin İlk Buluşmada Yapmaması Gereken Hareketler

Uzun süredir mesajlaştığınız, konuştuğunuz ya da hoşlandığınız birisiyle baş başa geçecek bir buluşma cinsiyet ayırt etmeksizin herkesi heyecanlandırmaktadır. Aslında yerinde heyecan her yerde olduğu gibi burada da güzel ve gereklidir. Partnerini kendisi gibi tatlı bir heyecanla görmek kadını mutlu eder. Bu süreçte en önemli şey heyecanın dozudur. Kadınlar ufak tatlı heyecanları ve utangaçlıkları sevseler bile karşısındakinin ne yapacağını bilemeyecek kadar heyecanlanmasını istemezler. Çok fazla heyecan tehlikelidir ve partnerinizle olan ilişkinizi negatif yönde etkiler. İlk buluşmada kadınlar heyecandan eli ayağı titreyen bir erkek görmek istememektedirler.

6. Göz Temasından Kaçınmaları

İlk buluşmada en önemli şey partnerinizle iletişiminiz olacaktır. Aranızdaki elektriğin oluşmasında en büyük etken olan iletişim aynı zamanda ilk buluşmanın süresini ve ne kadar iyi geçtiğini belirleyecek de en önemli etkendir. Partnerinizle iletişim kurarken konuya önem verdiğiniz kadar göz temasına da önem vermeyi unutmamalısınız çünkü göz teması iletişimin en önemli ögesidir. Göz temasın karşınızdaki önemsediğinizi belirtirken aynı zamanda bunun özel bir buluşma olduğunu partnerinize hissettirmenize olanak sağlamaktadır. İlk buluşmada erkeklerin göz temasından kaçınması asla yapmaması gereken hareketler listesine girmektedir.

7. Hesabı Ödemeyi Teklif Etmemeleri

Erkeklerin İlk Buluşmada Yapmaması Gereken Hareketler

Sadece ilk buluşma için değil genel olarak kadın erkek ilişkilerinde hesap konusu gerek arkadaş ortamında edilen muhabbetlerde gerekse sosyal medyada bolca konuşulan ve dikkat çekilen bir konudur. Konu ilk buluşma olduğunda bu durum daha da önem kazanmaktadır. Kadın için ilk buluşmada erkeğin hesabı ödemeyi teklif etmesi ya da erkeğin hesabı ödemesi mutlak bir gerekliliktir. Kadınlar kendisiyle buluşmak isteyen bir erkekten muhakkak incelik beklemektedirler. İlk buluşmada bir erkeğin hesabı ödemeye yeltenmemesi kadınlar için çok büyük bir kabalık olarak algılanmaktadır. Bu sebeple erkeklerin ilk buluşmada hesabı ödemesi önerilmektedir.

8. Suskun Pısırık Ya Da Aşırı Özgüvenli Olmaları

Bize karşımızdakini daha iyi tanıma fırsatı veren ilk buluşmada uzun süre aklımızda kalacak olan ilk izlenimlerimiz oluşmaktadır. Elbette herkesin bir karakteri vardır fakat ilk buluşmada ölçülü davranmak oldukça önemlidir. Kadınlar ilk buluşmada karşılarında konu açamayacak ya da buluşmanın bütün seyrini kendisine bırakacak bir erkek görmek istemezler. Aynı zamanda aşırı özgüvenli, sürekli olarak kendisinden bahseden ve kendisinden bahsederken içerisine bolca övgü serpiştiren, karşısındaki kadını dinlemeyi ikinci plana atan bir erkek de görmek istemezler. Erkeklerin ilk buluşmada özgüvenlik ve pısırıklık arasındaki dozu çok iyi dengelemesi gerekmektedir.

9. Aşırı Vaat Vermemeleri

İlk buluşma ileride yaşanabilecek güzel anıların ve uzun birlikteliklerinin temelini atabileceği gibi buluşmak için bir araya gelen iki kişinin birbirini bir daha asla görmek istememesine de sebep olur. Kadının sürekli olarak gelecekten bahsetmeyi sevdiği gibi bir yanılgıya sahip olan erkeklerin ana, kendisine ya da geleceğe dönük aşırı vaatte bulunmaları düşündükleri gibi kadınları etkilemeyecektir. Özellikle kendisinden bahsederken partnerine kendini sevdirmek için aşırı vaatlerde bulunan bir erkek ileride kadının yaşayacağı hayal kırıklığını telafi edememektedir. Bu yüzden ilk buluşmada aşırı vaatte bulunmak erkeklerin uzak durması hatta hiç yapmaması gereken hareketler arasındadır.

10. Bacakları Açık Oturmaları

Erkeklerin İlk Buluşmada Yapmaması Gereken Hareketler

Partnerimizle ilk buluşmada yakaladığımız elektrik ilişkide uzun bir süre boyunca devam edecektir. Partnerimizle iletişimizi oluştururken söylediklerimiz kadar yaptıklarımız da etkilidir. Özellikle beden dilimizin partnerimiz üzerinde etkisinin büyük olacağını unutmamak gerekir. Yaratılış olarak da erkeklerden daha ayrıntıcı olan kadınlar özellikle buluştukları erkeğin nasıl oturduğuna, nasıl hareket ettiğine dikkat eder. Bu noktada en itici ve affedilmez olanı bacakları açarak oturmaktır. İlk buluşmada hala yarı yabancı olduğunuz partnerlerinin yanında bacaklarını açarak oturmak erkeklerin asla yapmaması gereken hareketler başlığına girer.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!