Erkeklere Duyurulur: Kadınların Merak Edilen Burç Özellikleri

6 dk okuma süresi


7
20 Paylaşım, 7 puan

Astrolojide 12 güneş burcu olup, bu burçlar karakterimiz, iş hayatımız, kariyerimiz, ruh halimiz, sağlığımız ve hatta uğurlu sayılarımız hakkında dahi bizlere geniş bilgiler sunmaktadır. Araştırmalara göre özellikle kadınların burçları daha çok inceleyip, hayatlarıyla bağdaştırmayı sevdikleri görülmüştür. Bizde kadınların burç özellikleri nelerdir, sizler için titizlikle araştırdık. Hep birlikte listemizi incelemeye ve kadınların burç özellikleri  nelermiş, keşfetmeye hazır  mıyız?

1. Tutkulu: Koç Burcu Kadını

Kadınların Burç Özellikleri

Koç kadınının genel özellikleri son derece tutkulu, akıllı, neşeli, yaşam dolu ve sıcakkanlı olmaları göze çarpmaktadır. Etrafında birden fazla hayranı olması onları çok mutlu eder. Sosyal hayatlarında organizasyonlar yapmaya ve etrafındakileri de buna teşvik etmeye bayılan bu burç son derece hareketlidir. Vefakardır, aynı zamanda da arkadaşlarının tüm önemli anlarında yanında olmayı çok sever. aklına geleni hiç düşünmeden söyleyebilen bir yapısı vardır. Asla yumuşak başlı olmayan bu burç, kışkırtılırsa şiddet eğilimli olabilir. Aile yaşamında son derece öz verili bir anne ve ideal bir eş olabilir. Koç kadını ile birlikte olacak biri hırçınlıklarına ve bencilliklerine karşı son derece sabırlı ve anlayışlı olmalıdır.

2. Zerafet: Boğa Burcu Kadını

Boğa Burcu

Boğa burcu kadını genel özellik olarak her türlü güzellik, zarafet ve aşka düşkündür. Kendileri, çevreleri, işleri, evleri ve kısaca sahip oldukları her şeyi güzelleştirmek için uğraşırlar. Bu burcun kadını aynı zamanda kendine güvenen, inatçı kadınlardır. Bu yapıya sahip olmalarından dolayı onlara ne yapmaları gerektiğini söylemek imkansızdır. Kendilerine karışılmasından hoşlanmayan bu burç kadını etrafındaki insanların hayatlarına ve kararlarına karışmaya bayılırlar. Herkesi olduğu gibi kabul edemeyen bu burç kadını, genelde, kusur arayan kibirli kişiler olabildiği gibi etrafının hissedemediği hassas bir dünya da yaşarlar. Adeta küçük bir çocuk gibi kırılgan bir kalbe sahiptir.

3. Hırslı: İkizler Burcu Kadını

Kadınların Burç Özellikleri

İkizler kadını, birbirinden farklı kişilik özelliklerine sahiptir. Hem zihinsel hem de fiziksel açıdan sürekli hareket halinde olan bu burç sürekli yeni konulara ve kendilerini geliştirmeye ilgi duyarlar. Çok sayıda arkadaşa ve geniş bir çevreye sahip olmak isterler. Yalnız kalmayı hiç istemezler, sohbet edecekleri ve fikir alışverişinde bulunabileceği insanları çevrelerine toplar. Bulundukları ortama kolaylıkla adapte olurlar. araştırma yapmayı ve her türlü bilgi birikimi için çaba göstermeyi kendilerine ilke edinmişlerdir. Merakları hiç bitmeyen bu burç aynı zamanda çok hırslıdır. Pratik ve kıvrak zekaları sayesinde karşılarına çıkan fırsatları çok iyi şekilde yöneterek başarıya imza atarlar. Kendilerine has bir cazibeye sahip olan ikizler kadını etrafındaki kişileri sıcak sözleri, tavırları, enerji dolu yaşam sevici ile kendisine hayran bırakıp, ipleri eline alabilir.

4. Altıncı His: Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu kadını son derece anaç bir yapıda olup misafirperverdir. Evine gelen misafirlerini çok güzel bir şekilde ağırlamak için elinden geleni yaparlar. İş yaşamını çok önemseyen bu burcun kadınları için yuvası her şeyden önce gelir. Evlerini güzelleştirip rahat hale getirmek için elinden geleni yaparlar. Altıncı hissi çok gelişmiş olduğu için çevresindekilerin isteklerini, düşüncelerini çok iyi bilir ve onları mutlu etmek için çaba harcarlar. Ayrıca giyim, kuşama çok önem verirler.

5. Bakımlı: Aslan Burcu Kadını

Kadınların Burç Özellikleri

Kadınların burç özellikleri üzerinden devam ediyoruz. Sıra aslan burcuna geldi. Aslan burcu kadınları her zaman bakımlı, zarif ve dikkatlidirler. Kendinden emin, güvenli yürüyüşleriyle, kalabalık ortamlarda hemen fark edilirler. Kendisine hükmedilmesinden, ne yapması gerektiğinin söylenmesinden hiç hoşlanmaz. Pratik ve işlevsel bir zekaya sahip Aslan kadını, karar verdiği zaman o karadan bir daha asla dönmez. İlgi odağı olmayı ve gece hayatını severler. Popüler olan yerlerde, en son moda kıyafetler giyerek boy göstermek çok hoşuna gider. Emreden bir kişiliğe sahip olduğu için istediğini yaptıracağı kukla erkekleri tercih edebilirler. İlişkide karşılıklı sadakatin, karşılıklı saygıyla eş-değer olduğunu düşünür ki, İlişkide karşılıklı saygı ve aşka çok önem verir.

6. Ürkek: Başak Burcu Kadını

Kadınların Burç Özellikleri

Başak kadını ürkek bir yapıda olduğu için karşıdan bakıldığında kibirli gibi görünebilir. Bu nedenle ona yaklaşmak çok zordur. Yardımsever, iyi yürekli, duru, sade ve kırılgandır. Duygularını içinde yaşadıkları gibi onlara karşı sabırlı olabilecek bir erkeğe ihtiyaç duyar. Evlilik kararı alabilmeleri için karşılıklı güven olmasını isterler. Evlendikten sonra ise evlerine düşkün mükemmel bir eş ve anne olurlar. Gösterişsiz, zarif ve sade olan her şeyi daha çok severler. Sanat ve edebiyat ilgi alanlarının başında gelir. Biraz inatçı bir yapıya sahip olan başak kadınları belirli kural ve prensipler çerçevesinde yaşamayı tercih ederler.

7. Flörtöz: Terazi Burcu Kadını

Terazi kadını oldukça flörtçü bir yapıya sahip olmakla birlikte çevresindekiler tarafından beğenilmek ve ilgi görmeye bayılırlar. Kuvvetli bir çekim alanına sahip Terazi kadını, her zaman bakımlı, alımlı olmaya dikkat eder. Yaşam enerjisi yüksek olduğundan bu kadınla hayat geçirmek gerçekten zevklidir. Onu seven, kısıtlamayan ve  değişken ruh hallerine sabır gösteren bir erkek mutlu edebilir. Cilveli ve zarif, bu alımlı kadının hayatı aşkı ve eşidir. Kendi hayatının güzelleştirdiği gibi çevresini de güzelleştiren çok iyi bir arkadaştır. Ortaklığı ve iş yaşamını temsil eden Terazi burcu kadınları bundan dolayı iş hayatında da çok başarılı olurlar. Sosyal bir kişilik olduklarından dolayı organizasyonlar yapmak tam onlara göre bir iştir. sevdikleri için, yönetici kadroda yer almayı tercih edebilir.

8. Sadakat: Akrep Burcu Kadını

Kadınların Burç Özellikleri

Çok duygusal ve tutku dolu olan Akrep kadınları duygularını ve iç dünyalarını herkesten gizlerler. Adeta bir sır küpüdür. Dışarıdan bakıldığında çok sert, soğuk ve temkinli olarak görünebilirler fakat onları gerçekte tanıdığınızda böyle olmadığını göreceksiniz. Oldukça kararlı ve tuttuğunu koparan bir yapısı olsa da aşık olduğu zaman tam bir kedi yavrusu gibi sempatik ve sevecen olabilir. Sezgileri çok güçlü olan akrep kadını için bir ilişkide en önem verdiği şey karşılıklı sadakattir.

9. Salaş: Yay Burcu Kadını

Kadınların Burç Özellikleri

Yay burcu kadınları tipik olarak ince ve uzun görüntüye sahiptir. Salaş bir tarzı olmasına rağmen çok çekici olabilirler. Makyaj yapmak yerine doğal olmayı tercih ederler. İdealist, dürüst ve çalışkan bir yapıya sahip olan bu kadınlar, maddi özgürlüklerini kazanıp hayatlarını kimseye bağlı kalmadan devam ettirmeyi isterler. Bazen her konuyu bildiklerini düşünüp hareket ettikleri için çevresi tarafından ukala bulunabilirler. Neşeli, hareketli, vurdumduymaz ve gerekli sorumlulukları almayı bile bu kadınla yapılan evlilik asla monoton olmaz. Çocuklarıyla arkadaş gibi olmayı tercih eder.

10. İş Kolik: Oğlak Burcu Kadını

Kadınların Burç Özellikleri

Tam bir  iş kolik olan oğlak burcu kadınları kendilerine bir hedef belirlediği zaman o hedefi mutlaka gerçekleştirirler. Sırtlarına ne kadar yük verilirse verilsin, o yükü başarıyla kadarını kaldırabilir güçtedir. Tüm zorlukları asla şikayet etmeden aşarlar . Güçlü ve bir o kadar da gururlu bu burcun kadınlarının gözlerinde adeta bir hüzün ve biraz melankoli sezilebilir. Buzlar kraliçeleri  de denecek kadar gençliklerinde sert bir ifadeye bürünürler, fakat yaşlandığında bu ifadeleri biraz daha yumuşar. Sevgi onlar için olmazsa olmazdır. İlişkide sevgiyle beraber sadakatin de olması gerektiğini düşünürler ve ilgisiz kalmayı istemezler.

11. Cömert: Kova Burcu Kadını

Kadınların Burç Özellikleri

Marifetli, akıllı ve becerikli olan kova burcu kadınları bir o kadar da sivri dilli olabilirler. Anlayışlı, cömert ve fedakar olmaları da bir diğer özelliklerindendir. Olaylar karışından pratik ve soğuk kanlı bir şekilde düşünerek  sorunların üstesinden kolaylıkla gelirler. Farklı bir karizmaya sahip olan bu güçlü kadınlar, iyi bir eğitim aldıklarında üst düzey üst düzey yönetici olabilirler. Çocuklarına  onlar sanki büyük bir bireymiş gibi davranarak onlarla arkadaş gibi olur. Çok canlı ve enerji dolu olduklarından çevresiyle sürekli etkileşim içinde olurlar.

12. Duygusal: Balık Burcu Kadını

Duygularını uçlarda yaşayan bir burç olan balık burcu kadınının duyguları çok değişkenlik gösterir. Çok mutluyken küçücük bir şeyden dolayı bir anda mahzunlaşabilir. İş yaşamında görevine severek bağlanır, çalıştığı ortamda neşe saçar. Özellikle estetikle ve sanatın her dalına ilgi duyar. Kendinin hazırladığı şeyleri, misafirlerine sunmaktan büyük zevk alır. Kendisini koruyup kollayacak bir eş ister. Sevgi dolu, düşüncelidirler. Hayal güçleri ve iç dünyaları çok gelişmiştir. İçlerinde biriktirdiklerini ağlayarak rahatlarlar.

Kadınların burç özellikleri ile ilgili en belirgin noktaları anlattık. Hepsi bu kadar!


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç