Erkekler Tarafından Hoş Karşılanmayan Kadın Davranışları

5 dk okuma süresi


6
12 Paylaşım, 6 puan

Uzun süreli ve sevgi dolu bir ilişkinin sırrı birbirini tamamlayan ve iyi anlaşan kişilerin buluşmasıyla olmaktadır. İnsanlar birbirlerini ne kadar çok sevse de her davranış onlar için güzel olmayabilir hatta can sıkıcı olabilir. Huzurlu bir ilişki istiyorsanız bu davranışları asla yapmamalısınız. Bazı kadın davranışları erkekler tarafından hoş görünmez ve hoş karşılanmayan davranışlar kategorisi içerisinde yer alır. Erkekleri anlamak, kadınları anlamaktan daha kolay olduğu bir gerçektir. Bu yüzden de erkeklerin sevmediği kadın davranışlarını keşfetmek o kadar zor değildir. Kadınların hangi davranışları yapmakta ısrar etmemeleri gerektiğini bu yazıda okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar!

1. Abartılı Makyaj

Erkekler Tarafından Hoş Karşılanmayan Kadın Davranışları

Kadınlar her zaman bakımlı olmayı sevmiştir bu yüzden makyaj yapar. Makyaj yapmayı her kadın sevse de fazlası hoş gözükmemektedir. Örneğin bir buluşmaya düğüne gider gibi bir makyajla gelinmesinden hiçbir erkek hoşlanmaz. Genel olarak doğal gibi duran sade bir makyaj göze daha güzel gözükür. Boyaların yüzün her yerini kaplaması yerine ince bir fondöten sürülmüş ve çok az renklendirilmiş bir yüzle buluşmak erkeklerin hoşuna gidecektir. Yanaklara sürülen hafif pembe bir allık utanmışlığı simgelediğinden tercih edilebilir. Nude tonlarında bir ruj ile makyajı tamamlayabilirsiniz.

2. İddialı Giyim

Erkekler tarafından bakıldığında iddialı tarzda abartılı giyinmek hoş karşılanmayan kadın davranışları arasındadır. Özellikle ilk buluşmadan özenli ve güzel giyinmek önemlidir. Ancak bu aşırı iddialı, göz alıcı renklerde giyinmek demek değildir. Sade ve şık bir elbise veya içinde kendinizi rahat hissettiğiniz şık birtakım iyi bir tercih olabilir. Giyiminiz karşınızdaki insana duruşunuzu da yansıtmaktadır. Bu nedenle kendinden emin ve dik durmalısınız. Tabii eğer kalabalık ve dikkat çekici bir yere gidiliyorsa işler tam tersine dönmektedir. Bu durumda da erkekler yanlarındaki kadının göz almasını ve o ortamdaki en güzel kadın olmasını isterler. Bu durumlarda iddialı giyinmek iyi bir tercihtir.

3. Hemcins Kıskançlığı

Aslında her kadın kendisini güzel hissetmek ve mutlu olmak için süslenirler fakat bazı kadınlar için önemli olan herhangi bir ortamda en güzel olmaktır. Bu yüzden bazı kadınlar kendileri için değil de başka kadınlara güzel gözükmek için süslenirler. Böyle bir durumda ise kadınlar başka bir kadına övgüler yağdırmakta çok zorlanır. Erkekler ise övgüde bulunmaktan hiç çekinmezler. Bu durum ikili ilişkilerde kıskançlık krizine yol açabilmektedir. Erkekler her ne kadar kıskanılmaktan hoşlansalar da bu durum abartılı hale geldiğinde kıskançlık erkekleri kaçıracaktır. Her ilişkide belli bir düzeyde kıskançlık olması gerekir fakat ilişkinin sağlığı için abartılmamalıdır.

4. Maddiyat Önemi

Maddiyat ilişkilerde en çok sorunun çıktığı konu olabilir. En basitinden bir hesap ödenmesi gerekiyorsa erkek ödemelidir gibi bir algı bulunmaktadır. Hiçbir erkek bundan hoşlanmamaktadır. Kadınların da kendi ayakları üstünde duran başarılı bir insan olmalarını istemektedirler. Erkekler kendilerine ihtiyaç duyulmasından ve kadınları korumaktan hoşlanırlar fakat kadının da kendi başına ayakta durabildiğini görmek onları etkiler. Başka bir durum ise maddi olarak erkeğe bağlı olan kadınlardır. Bunlara para avcısı kadınlar denir. Erkeklerin bu tip kadınlar hakkındaki düşünceleri, kendilerini sevmedikleri ve sadece para için kendileriyle birlikte olduğu şeklindedir. Erkekler bu tip kadın davranışlarından kaçarlar.

5. Alışveriş Çılgınlığı

Erkekler Tarafından Hoş Karşılanmayan Kadın Davranışları

Çoğu kadın bir alışveriş merkezine gidip orada saatler geçirmek ister. Her indirim haberine koşarak giden kadınlar vardır. Alışveriş sırasında beraber olduğu erkek arkadaşlarının da yanlarında onlarla birlikte gezmelerini isterler. Erkekler ise bu tip mağazalarda gezmekten hoşlanmazlar. İndirim zamanlarında mağazanın kapısında erkeklerden oluşan kalabalığı sıklıkla görürüz. Kadınlar içeride pantolonlarına ayakkabı bakarken erkekler dışarıda dakikalar saymaktadır. Bilimsel olarak da kanıtlanmış olan takıntılı alışveriş çılgınlığı bazı insanlarda psikolojik bir rahatsızlık olabiliyor. Eğer erkek arkadaşınızla bu konuda sürekli tartışıyorsanız bir doktora danışmak gerekebilir.

6. Dedikodu Yapmak

Dedikodu yapmak yani birinin arkasından konuşmak kötü bir davranıştır fakat ister istemez çoğu kişi dedikodu yapar. Çoğu kadınında çok sevdiği bu davranış erkeklerin itici bulduğu bir davranıştır. Kadınlar gördüğü ve konuştuğu her kişi hakkında dedikodu yapabilirler. Bir kafede otururken yan masada oturan birinin ne giydiği, saç tipi hakkında yapılan konuşma kimsenin hoşuna gitmeyecektir. Kısacası erkekler başkalarının saçını, makyajını, giysisini süzüp, eleştiren kadınlardan hoşlanmazlar. Bu davranış kadının kurnaz ve sinsi görünmesine neden olur. Erkek bu davranıştan sonra kadın hakkındaki düşüncelerini yeniden gözden geçirir.

7. Aşırı Parfüm Sıkmak

Erkekler Tarafından Hoş Karşılanmayan Kadın Davranışları

Güzel kokmak çok önemlidir fakat güzel kokmak demek bu uğurda bir şişe parfümü boca etmek demek değildir. Ne kadar pahalı veya ne kadar güzel kokan bir parfüm olsa bile aşırı kullanımı tiksinç bir hal alır. Giyimi ve güzelliği tamamlayan güzel kokudur yani parfümdür. Araştırmalara göre ise erkeklerin çoğu vanilya kokusundan hoşlanmaktadır. Papatya kokusu ise kişiyi etkisi altına alan sakinleştiren, rahatlatan bir kokudur. Erkekler iç huzuru papatya kokusunda bulur. Çikolata kokusu onlar için abartılı gelir. Erkekler kendilerini daha şirin, sevimli gösteren kokular yani meyveli gibi olan kokuları tercih etmezler. Onun yerine çekici ve şehvetli kokuları severler. Aşırı ve ağır kokular erkekleri geri itmektedir.

8. Aşırı Kavgacı Olmak

Kavgalar ilişkinin tuzu biberidir dense de bu aşırıya kaçmamalıdır. Uzayan bitmeyen tartışmalar ilişkinin bitmesine neden olmaktadır. Kavganın yanı sıra genellikle kadınların yaptığı bir trip atma olayı vardır. İmalı bakışlar, kısa cevaplar, atarlı tavırlar yaparak erkeklere trip atarlar. Bu davranışlar erkekte, kadından soğumaya neden olur. Yapılan araştırma sonuçlarında görüldüğü üzere erkekler eve geldikleri zaman huzursuzluk istemezler. Ayrıca kavga etmenin kötü bir davranış olmasının yanında herkesin yanında kavga etmek rahatsız edicidir. Kolay sinirlenen kadın bir adım geridedir. Gün içerisinde ters giden olayların acısını erkekten çıkarmamak gerekir.

9. Çocuk Gibi Davranmak

Bazı kadınlar çocuk gibi davranarak rahat hisseder fakat kadınların kendilerinin sevimli gözüktüklerini zannederek bir bebek gibi konuşmaları, davranmaları erkeklerin hoşlanmadığı bir davranıştır. Bebek olunan günlerin geride kaldığını düşünen erkekler karşılarında artık olgunluğunu gösteren kadınlardan hoşlanırlar. Yanlarında çocuk gibi davranan bir kadın yerine ayaklarının üzerinde dimdik duran bir kadını tercih edecektirler. Bu tip kadınların kendilerini daha güçlü hissettireceğini düşünürler. Girdikleri ortamda dikkatleri iyi anlamda üzerine çeken bir kadınla beraber olmak her erkeğin hayalidir.

10. İlgi Bağımlısı Olmak

Erkekler Tarafından Hoş Karşılanmayan Kadın Davranışları

Erkekler ilgiden hoşlanırlar fakat üzerine çok düşülmesinden hiç hoşlanmazlar. İlişkide sürekli bir ilginin olması gerekmektedir fakat bu her an yanında olup onunla vakit geçirmek değildir. Kadınların sürekli bir hediye, çiçek beklemeleri her yere beraber gitmek istemeleri erkeklerin yanından ayrılmamaları erkekler tarafından hoş görülmez. Bir ilişkide her iki partnerin de kendine ait özel zamanları olmalıdır. Sevgilisiyle ayrı geçirmek istediği, yalnız kalmak istediği zamanlar olmalıdır. Bu sayede ilişki daha sağlıklı olur. Erkekler tarafından hoş karşılanmayan bu aşırı bağımlı kadın davranışları ilişkiyi olumsuz etkiler.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!