En İyi Ücretsiz Video Konferans Programları

4 dk okuma süresi


11
10 Paylaşım, 11 puan

Son dönemlerde uzaktan çalışma ve evden çalışma oranının önemli ölçüde artmasıyla birlikte video konferans programları oldukça önem kazandı. Video konferans programları gerçek zamanlı işbirliğine olanak tanır, üretkenliği artırır, zamandan tasarruf sağlar ve uzaktan çalışan kişilerin kendilerini daha az izole ve daha katılımcı hissetmelerine yardımcı olur. Bizler de bu içeriğimizde video konferans programları arasından en iyi ve ücretsiz olanlarını sizler için listeledik. Keyifli okumalar dileriz!

1. Microsoft Teams

En İyi Ücretsiz Video Konferans Programları

Video konferans programları arasında en popüler olan Microsoft Teams, ücretsiz planda sunduğu özellikleriyle küçük işletmelere yardımcı olabilecek en iyi uygulamadır. Microsoft Teams kullanıcılarına, sohbetleri, toplantıları, dosyaları, görevleri ve takvimi tek bir yerde bulundurma imkanı sunuyor. Bu özelliği sayesinde uygulamalar arasında gezinmek yerine tek yerden işlerinizi yürütebilir ve insanlarla kolayca bağlantı kurabilirsiniz. Grup toplantılarında ise 100 kişi kapasiteli ve 60 dakikaya kadar sınırsız, yüksek kaliteli ses ve video ile çevrim içi görüşmeler düzenleyebilirsiniz. Bulut depolama alanı ile paylaşılan belgelere ve dosyalara da her zaman kolayca erişebilirsiniz.

2. Zoom

Zoom, video konferans görüşmeleri, sesli konferans, web seminerleri, toplantı kayıtları ve canlı sohbet için kullanılan bulut tabanlı bir video konferans platformudur. Video konferans programları arasında en iyi müşteri memnuniyetine sahip alan Zoom, video ve ses kalitesi ile ilk sırada yer alıyor. Tek bir tıkla sohbetten ya da telefon aramasından toplantıya geçiş yapma özelliğiyle hızlı kullanıma sahiptir. Zoom ücretsiz planında 40 dakikaya kadar sınırsız ve 100 katılımcıya kadar grup toplantıları düzenleyebilirsiniz. Birebir toplantılarda ise toplantı başına 30 saat süre sınırı ile sınırsız görüşmeler yapabilirsiniz. Ayrıca güçlü güvenlik ayarları ile kesintisiz görüşmeler yapmanızı sağlıyor.

3. Skype

En İyi Ücretsiz Video Konferans Programları

Hem bire bir konuşmalar hem de grup konuşmaları için tasarlanan Skype’ı, mobil cihaz ve bilgisayar üzerinden kullanabilirsiniz. Skype’ın ücretsiz planını kullanarak en fazla 50 kişinin bulunduğu gruplara ileti gönderebilir ve bu gruplarla sesli ve görüntülü çağrı yapabilirsiniz. Skype bire bir aramalarda veya grup aramalarında son derece net ses ve HD görüntülü arama özellikleri ile deneyimlerinizi paylaşmanıza ve başkalarıyla birlikte işleri tamamlamanıza yardımcı olur. Aramalarınızda görüşmeleri kaydedebilir, notlar alabilir ve konuşulan sözcükleri okumak için canlı alt yazıları kullanabilirsiniz. Uçtan uca şifreleme özelliği ile özel konuşmalarınızı gizli tutabilirsiniz.

4. Google Meet

Google Meet çoklu cihaz sohbet senkronizasyonu, saklanan sohbet geçmişi, gerçek zamanlı altyazılar, toplantı kayıt işlevi gibi birçok özellik içerir. Google Meet ile kurumsal kalitede video konferanslar oluşturabilirsiniz. Bilgisayar, telefon veya tabletten erişebilirsiniz. Tüm cihazlarla uyumludur. Ücretsiz kullanımında Google hesabı ile 100 katılımcılı video konferans programları oluşturabilir ve her bir oturumda 60 dakikaya kadar sınırsız en iyi toplantıları başlatabilirsiniz. Toplantılara katılmak için, toplantı kodunu girmek kullanmak için yeterlidir. Verilerinizin ve kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için güçlü güvenlik önlemleri sunar.

5. Google Duo

En İyi Ücretsiz Video Konferans Programları

Google Duo, en kaliteli görüntülü arama programlarından biridir. Ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Daha az veri ile kullanır. Görüşmek istemediğiniz kişilere ait telefon numaralarını engelleme imkanı sunar. Grup aramalarınız 32 kişi ile sınırlıdır. Google Duo ile arama yaptığınızda numaranız karşı tarafta kayıtlıysa canlı videonuz arama esnasında gösterilebilir. Bilgisayar, Android telefonlar, iPhone’lar, iPad’ler ve tabletlerde çalışır. Grup görüşmelerine katılmak için toplantı bağlantısına tıklamanız yeterlidir. Arka plan bulanıklaştırma ile kendinizi öne çıkarabilir ve gerçekçi efektleri ile video konferanslarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

6. Free Conference Call

Free Conference Call, görüntü tabanlı bir çevrim içi toplantı uygulamasıdır. Ücretsiz planında 1000 katılımcıya kadar yüksek çözünürlüklü ses ve video konferans görüşmeleri düzenleyebilirsiniz. Ekran paylaşımı ve dosya paylaşımı gibi özellikleri de kullanıcılarına sunmaktadır. Takvim ve e-posta ile entegre edilebilir. Uygulama hesabı internet üzerinden kolayca açılabilir ve hizmetler gerektirmeden 7/24 kullanılabilirsiniz. Konferansları kayıt edebilir ve daha sonra dinleyebilirsiniz. Güçlü güvenlik önlemlerine sahip bu platform uluslararası konferans ile ülke içinde veya ülkeler arası bağlantı kurabilmenizi sağlıyor.

7. Jitsi Meet

En İyi Ücretsiz Video Konferans Programları

2020 yılında aylık 20 milyon kullanıcıyı aşan Jitsi Meet, hesap gerektirmeden kullanabileceğiniz tamamen şifrelenmiş, açık kaynaklı bir video konferans yazılımıdır. Yeni başlayanlar için en iyi, en güvenli ücretsiz video konferans programlarından biridir. Ses, arama, kayıt ve eş zamanlı yayın gibi özelliklere sahiptir. Katılımcı sayısı veya konferans görüşmelerinin süresi konusunda sınırlama yoktur. Tek seferde 100 katılımcıya kadar sınırsız toplantı erişimine izin verir. Birden fazla katılımcı aynı anda ekran paylaşımında bulunabilir. Android, iOS ve Web’den erişebilirsiniz. Yüksek kaliteli ses ve video konferanslar yapabilmenizi sağlar.

8. Cisco Webex

Cisco Webex kullanımı basit ve güvenlidir. Webex, grupların birbirleriyle toplantı yapmasına, mesajlaşmasına, sesli ve görüntülü aramalarına olanak sağlayan bulut tabanlı bir servistir. Ücretsiz planında 100 kişi kapasiteli ve en fazla 50 dakika sürecek yüksek kaliteli toplantılar düzenleyebilirsiniz. Gelişmiş gürültü giderme ve konuşma geliştirme özelliği ile dikkat dağıtıcı unsurları azaltır. İnteraktif beyaz tahta, kişisel oda gibi özellikleri de ücretsiz olarak sunar. Video konferanslar sırasında toplantıları kaydedebilir ve toplantı sırasında katılımcılar ekran paylaşımında bulunabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar veya telefondan programa erişim sağlayabilirsiniz.

9. StarLeaf

StarLeaf, hızlı ve kolay bağlantı kurmanızı sağlayan mesajlaşma, toplantı ve arama platformudur. Güvenli ve yüksek kaliteli video konferans olanağı sağlar. Akıllı telefonlarda, tabletlerde ve bilgisayarlarda kullanılabilir. StarLeaf ücretsiz planında grup toplantıları 20 kişi kapasiteli ve 45 dakika sınırı ile gerçekleşmektedir. Bire bir toplantılarda süre ve grup sınırlaması yoktur. Tüm cihazlarla uyumludur. StarLeaf kesintisiz Outlook ve Google takvim entegrasyonu sağlar. Öne çıkan özelliklerinden biri ise toplantı organizatörlerinin oturumlarına kimlerin aktif olarak katılabileceğini ve kimlerin izleyiciler arasında kalacağını seçebilmektedir. Güçlü güvenlik sertifikası ile mesajlarınızı ve aramalarınızı en yüksek bilgi güvenliği standartlarıyla korur.

10. UberConference

En İyi Ücretsiz Video Konferans Programları

UberConference, en basit ücretsiz video konferans uygulamalarından biridir. Ücretsiz kullanımda en fazla 10 katılımcıyla bağlantı kurmanızı ve 45 dakika süreli görüşme yapmanızı sağlar. Birebir görüşmelerde sınırsızdır. Bu programın en etkileyici özelliklerinden biri, PIN numarası olmadan video konferans yapabilmenizdir. Katılımcılar konferans görüşmelerine doğrudan tarayıcıdan katılabilir ve bu özellik uluslararası toplantılar için kullanışlıdır. Tüm cihazlarda ekran paylaşımı, çoklu video düzeni ve destek sunmaktadır. Yüksek kaliteli ses ve video konferanslar yapabilirsiniz. Google ve Outlook takvim ile de entegre edilebilir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
16
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!