Cepte Bulunsun: En Popüler Telefon Uygulamaları

2 dk okuma süresi


3
10 Paylaşım, 3 puan

Gitgide hayatımızın bir parçası haline gelen herkesin kullandığı en popüler telefon uygulamaları, neredeyse sosyal hayatımızda en yakın arkadaşlarımız olmaya başladı. Bu yazımızda dergiCE olarak, 2019 yılında en popüler telefon uygulamaları neler onları derledik…

1. Bip

10 Maddede En Popüler Telefon Uygulamaları

Turkcell’in kullanıcılar için sunduğu yerli mesajlaşma uygulaması BiP, sahip olduğu servisler ve sunduğu ücretsiz internet imkanlarıyla ön plana çıkmayı başarıyor. Kur ve döviz gibi bilgilendirici kanalların yanı sıra çeşitli oyunlar da uygulamanın içerisinde yer alıyor. Geniş yelpazede uygulama içinde uygulama sunan BİP, bu yıl en popüler telefon uygulamaları arasında yerini alıyor.

2. Telegram

10 Maddede En Popüler Telefon Uygulamaları

Güvenlik meselesine daha fazla önem veren kullanıcılar için olan Telegram, sunduğu özellikler bakımından WhatsApp’a çok ciddi bir rakip. Karşı tarafa telefon numarası vermeden mesajlaşabilme ve atılan mesajı değiştirme gibi rastlanmadık özellikler sunan Telegram, masaüstü platformda da mobil cihaz bağlantısı gerektirmeden çalışmasıyla ön plana çıkıp, tercih ediliyor.

3. SoundCloud

10 Maddede En Popüler Telefon Uygulamaları

Çoğu dijital müzik uygulamasından farklı olarak bağımsız bir platform yaratan SoundCloud, radyo yayınlarının yanı sıra daha önce dinlemediğiniz, kıyıda köşede kalmış şarkıları da gün yüzüne çıkarıp, kullanıcıları ile buluşturuyor.

4. Shazam

10 Maddede En Popüler Telefon Uygulamaları

Shazam ilk etapta bir müzik tanımlama ve bulma uygulaması olarak piyasaya sürülmüştü. Sadece birkaç saniye içinde bulduğu müzik parçalarıyla birçok kullanıcının gönlünde de taht kurdu. Zaman geçtikçe gelişen ve büyüyen Shazam, Apple tarafından satın alınmasıyla büyük bir ivme kazandı ve sıçramaya geçti. Getirdiği yeniliklerle bambaşka bir müzik platformuna dönüşen uygulama bu yıl en popüler telefon uygulamaları arasına girmeyi başardı.

5. Reddit

10 Maddede En Popüler Telefon Uygulamaları

Dijital ortamda “İnternetin giriş sayfası” olarak bilinen Reddit sitesi, sosyal mecrada gördüğünüz birçok konu ve akımın çıkış noktası. Türkçe dil desteğinin olmamasından dolayı ülkemizde az takip edilen bir yer olan Reddit, dünyada en popüler telefon uygulamaları arasında listemizde yerini aldı.

6. Pinterest

10 Maddede En Popüler Telefon Uygulamaları

Beğeni kaygısı olmayan, kaliteli içerik üreten kullanıcıların bulunduğu bir fotoğraf paylaşım platformu Pinterest. Google görsellerde dahi denk gelemeyeceğiniz ilginç ve birbirinden güzel fotoğrafları karşınıza çıkarabiliyor. Bu kadar derin bir fotoğraf arşivi olan uygulamanın, dünyada birçok kişi tarafından kullanılıyor olmasına şaşmamalı.

7. Spotify

popüler uygulama

Global olarak bir numaralı müzik uygulaması olan Spotify, çevrimdışı dinleme özelliğini ilk getiren uygulama olması nedeniyle uzun zaman önce gönüllerde taht kurmayı başarmıştı. Apple Music, ülkemizde de Muud ve Fizy uygulamaları her ne kadar popüler olmuş olsalar da Spotify’ı geçmeyi başaramadılar.

8. Youtube

Youtube Türkiye

YouTube, günümüzün en aktif video paylaşım ve üretim platformu. Daimi olarak yapılan yenilikler sayesinde sosyal medya enikonu güçleşmiş olan YouTube, her konuda ilginizi çekebilecek içerikleri bünyesinde barındırıyor. Google’dan sonra en çok arama yapılan yer olan Youtube, en popüler telefon uygulamaları arasında listemizin başlarına doğru kendini gösteriyor. Ayrıca Youtube ve Youtube’a giriş hakkında daha fazla bilgi almak için içeriğimize göz atmayı unutmayın.

9. Twitter

en çok indirilenler

Facebook’un sahip olduğu üç dünya devi uygulama var. Facebook, İnstagram ve Twitter. Twitter, daha çok metin bazlı içerikleriyle Instagram ve Facebook’tan daha farklı bir kitleye hitap ediyor. Uygulama mikroblog temeliyle kurulmuş olsa da birçok insan haber alma aracı olarak Twitter’ı kullanıyor.

10. Instagram

en çok indirilenler

Sadece fotoğraf paylaşım platformu olarak kurulan Instagram, zaman içinde milyonlarca insanın kullandığı bir sosyal medya uygulamasına dönüştü. Gün geçtikçe zengin seçenek ve içerikler sunan Instagram, Facebook’un dijital dünyadaki tahtını da sallar hale geldi. Böylelikle Instagram, en popüler telefon uygulamaları arasında kendine geniş bir yer buldu.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!