Ekranların Sevilen Yarışması Masterchef’e Damga Vuran Yarışmacılar

4 dk okuma süresi


1
51 Paylaşım, 1 puan

Yemeğe ilgisi olanların vazgeçemediği efsane programı Masterchef, herkesi ekrana kilitliyor. Çok izlenip çok konuşulmasının yanında bir de jüri üyeleri ile de adından sıkça söz ettiriyor. Sert ama babacan tavırları ile sevilen jüri Mehmet Yalçınkaya, Somer Şef ve İtalyan Şef Danilo, yarışmacıları bir hayli zorluyor. İzleyenleri hem yemeğe hem de kaosa doyuran ekranların sevilen yarışması Masterchef’e damga vuran önde gelen yarışmacılar için top 10 listemizle karşınızdayız. Keyifli okumalar!

1. Emir

Ekranların Sevilen Yarışması Masterchef’e Damga Vuran Yarışmacılar

İzmir doğumlu olan ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü okumak için İstanbul’a gelen Emir, bölümünü bitirdikten sonra yurt dışında pek çok yerde stajlar yapmış. Florida ve Amsterdam’da yapmış olduğu stajlar kendisine çok fazla bilgi katıp yeteneğini daha fazla konuşturmasını sağlamıştır. Üstelik stajlarından bir tanesini de 2 Michelin yıldızlı restoranda yapmıştır. Kısa sürede çok fazla destekçiye ulaşan Emir yarışmaya damga vurmayı başarmıştır. Programda 4. finalist olan Masterchef’in efsane yarışmacısı, izleyenler tarafından merak edilip araştırılmıştır.

2. Celal

Yarışmanın iddialı isimlerinden olan Celal, dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Mastechef 2020’de final eleme turunda yarışmaya dahil olmuştur ve hünerleri ile izleyenlerde merak uyandırmaya başlamıştır. 1994 yılında dünyaya gelen celal Kıbrıs’tan yarışmaya katılmıştır ve aslen Antalyalıdır. Yaklaşık 6 yıldır Kıbrıs ve Antalya’da aşçılık yapmaktadır. Masterchef’in hayali olduğunu ve kalıcı olmayı düşündüğünü söyleyerek iddiasını ortaya koyan Celal, kadroya girmeye hak kazanmıştır. Son turda ise hünerlerini tamamen göstererek adını hafızlara kazımıştır.

3. Duygu

Ekranların Sevilen Yarışması Masterchef’e Damga Vuran Yarışmacılar

Masterchef 2020 yarışmacıları arasında olan Duygu, 35 yaşında ve yarışmaya Ankara’dan katılmıştır. Ankara Üniversitesi mezunu olan popüler yarışmacı, özel bir üniversitede eğitmen şef olarak görev yapmaktadır. Bunun yanı sıra profesyonel pastacılık ve ekmekçilik eğitimleri alarak bilgisine bilgi katmıştır. Ayrıca dondurma ve sorbe üzerine de çok fazla eğitimi bulunmaktadır. Yumurta ile yaptığı en iyi sunumu ile adından söz ettirerek tekniği uygulayan Duygu, ekranların sevilen yarışmasına damga vurmayı başarmıştır.

4. Tanya

2020 Materchef’in ilk kaptanı! 26 yaşında olan Tanya, öğretim görevlisidir ve yarışmaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden katılmıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü mezunudur. Tanya’nın yemek yapma serüveni ise çocukluğundan beri annesi ile birlikte Kilitya Köyü’nde bir aile işletmesinde yöresel tatlı hazırlaması ile başlamıştır. Başarılı performansı ile dikkat çeken yarışmacı, takımına ilk olarak Emir’i almıştır. Yaptığı yemekler ile büyük beğeni kazanarak tam not almayı başarmış ve yarışmada büyük ses getirmiştir.

5. Sedat

Ekranların Sevilen Yarışması Masterchef’e Damga Vuran Yarışmacılar

Yarışmanın en esprili kişiliği olan Sedat, ilk 16 yarışmacı arasından kırmızı takımda yarışmıştır. 32 yaşındaki Sedat, yarışmaya İstanbul’dan katılmıştır. Aslen Kastamonulu olan yarışmacı 13 yıldır yemek sektöründe bulunmuştur. Şu anda da bir catering şirketinde aşçılık yapmaktadır. Anadolu mutfağı ile Osmanlı mutfağına olan hakimiyetinin yanı sıra aynı zamanda Uzak Doğu mutfağına da olan ilgisi ve bilgisi ile iddialı bir duruş sergilemiştir. İlk turda yapmış olduğu Borbulan soslu levrek ile jüriden tam not almayı başarmıştır. İzleyenler tarafından da samimi davranışları ile çok sevilmeyi başarmıştır.

6. Uğur

2018 yılındaki Masterchef’de birinci olan Uğur, 1996 yılında Çanakkale’de doğmuştur. Eğitimini Çanakkale’de tamamladıktan sonra, Akdeniz Üniversitesi’nde okumuştur. Bir dönem memleketinde ‘Uğur Chef’in Mutfağı’ adı altında bir mekan girişimde bulunmuştur. Fakat kariyerini daha fazla ilerletmek adına ülkemizin en ünlü steak restoranlarından birinde Executive Chef olarak görev almıştır. 2018 finalistlerinden Kerem ile büyük bir yarışa girerek galip gelen yarışmacı, yapmış olduğu yemeklerin ne denli güzel olduğunu da tüm Türkiye’ye kanıtlamıştır.

7. Furkan

Ekranların Sevilen Yarışması Masterchef’e Damga Vuran Yarışmacılar

Ekranların sevilen yarışması Masterchef’e damga vuran yarışmacılar arasında olan Furkan, henüz 20 yaşında olmasına rağmen 6 yıldır yemek yapmaya ilgi duyduğunu belirtmiştir. Pastacılık mesleğini yapan yarışmacı, bu mesleğin okulunu okuyarak kendini kanıtlamak istediğini belirtmiştir. 2020 Masterchef’te çok daha iddialı olduğunu dile getirerek, 2019 yılındaki yarışmada ilk turda elenmiştir. Fakat kendisini geliştirdiğini ve artık çok daha taze bilgiler ile geldiğini söyleyerek iddiasını ortaya koymuştur. İzleyenler tarafından da sevilen yarışmacı adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

8. Eray

Yaptığı yorumlar ile yarışmaya damga vuran Eray, 23 yaşındadır. Final turunu başarı ile tamamlamıştır ve yaptığı yemekler ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Yarışmacı daha öncelerde farklı bir yemek yarışmasına daha katılmıştır. Danilo’nun jüri olduğu Lezzet Akademisi isimli yarışmada da hünerlerini göstermiştir. Bolulu olan Eray, Mengen Meslek Yüksek Okulu’nda aşçılık bölümünü bitirmiştir. Ardından İstanbul ve Bodrum gibi illerde çeşitli otellerde aşçılık yapmıştır. Son olarak ise Bolu’daki bir otelde çalışmaya başlamıştır.

9. Çağla

Masterchef’in dikkat çeken isimlerinden biri olan Çapla, elenmesine rağmen yarışmaya damgasını vurmuştur. Kardeşlerini büyütürken yemek yapmayı öğrenmeye başladığını belirten yarışmacı, yemeklerinin lezzetine son derece güvendiğini belirtmiştir. 2 çocuk sahibi olan yarışmacı babasının öldürüldüğü gün yarışmaya katıldığını belirtmiştir. 31 yaşında olan Çağla, Ankara’da yaşamaktadır. Meze yaparak geçimini sağlayan yarışmacı, online olarak satış yapmaktadır ve yaptığı mezeler ise yiyenler tarafından büyük beğeni kazanmıştır.

10. Esra

Ekranların Sevilen Yarışması Masterchef’e Damga Vuran Yarışmacılar

Yarışmaya damga vuran bir diğer isim olan Esra, 41 yaşındadır ve aşçılık yapmaktadır. Çok iddialı olduğunu açık açık belirten yarışmacı, yemek yapmayı çok sevdiğini ve günün büyük bölümünü mutfakta geçirdiğini söylemiştir. Yarışmada Fransız mutfağına özgü olan bir tostu sadece 20 dakikada yaparak jürinin onayını almıştır. Bir hayli iddialı olan yarışmacı üzerinde ismi yazılı olan önlüğü almak istediğini belirterek izleyenleri ve jüriyi şaşırtmıştır. Elinin bütün hünerini göstererek jüriden tam not alan yarışmacı Masterchef’te adından söz ettirmeyi başaranlar arasına girmiştir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!