Ekranlardan Alışık Olduğumuz Şarkıcıların Memleketleri

2 dk okuma süresi


9
16 Paylaşım, 9 puan

Hemen hemen her gün ekranlardan izlediğimiz şarkıcıların nereli olduklarını hiç merak ettiniz mi? Bizde bu noktadan yola çıkarak ünlü şarkıcıların memleketleri nereleri sizler için araştırdık. Türkiye’nin en ünlü şarkıcılarının memleketlerini merak ediyorsanız, bu yazımız size göre, duyduklarınıza inanamayacaksınız. İyi okumalar diliyoruz!

1. Tarkan

Şarkıcıların Memleketleri

Tarkan, şarkıları dillere destan olmuş ve dünyaca tanınmış bir ünlüdür. Doğum yeri Almanya’nın Frankfurt yakınlarında olan Alzey kasabasında 17 Ekim 1972’de dünyaya gelmiştir. Aslen Rizeli olan Tarkan, dans hareketlerinden de anlayacağınız üzere tam bir Karadenizli.

2. Demet Akalın

Şarkıcıların Memleketleri

Demet Akalın, Atarlı giderli şarkılarıyla ülkemizde fırtınalar estiren bir şarkıcıdır. 23 Nisan 1972 yılında dünyaya gelen Akalın, Kocaeli’de doğmuştur. Demet Akalın’ın şarkılarını Kocaeli’nin her yerinde duyabilirsiniz ve şansınız varsa Kocaeli’de kendisine de rastlayabilirsiniz.

3. Soner Sarıkabadayı

Soner Sarıkabadayı, değişik tarzıyla ve farklı yorumladığı şarkılarla popüler olan bir ünlüdür. 8 Aralık 1978 tarihinde Kahramanmaraş’ta dünyaya gelmiştir. Sarıkabadayı, tam bir Kahramanmaraş bey efendisidir.

4. Bengü

Bengü,  küçük yaşlarda başladığı müzik hayatını halen sürdüren ve başarılı olan bir şarkıcıdır. 2 Nisan 1979 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. İzmir’in güzelleri meşhurdur ve Bengü güzelliğiyle tam bir İzmirlidir.

5. Mustafa Sandal

Mustafa Sandal, 90’lardan bugüne kadar birçok başarılı işe imza atan Türkiye’nin ünlü şarkıcılarındandır. 11 Ocak 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Mustafa Sandal, aslen Erzincanlıdır.

7. Funda Arar

Şarkıcıların Memleketleri

Funda Arar, güzel sesiyle kulakların pasını silen, her şarkısı favori olan ünlülerimizden biridir. 8 Nisan 1975 yılında doğan Funda Arar, Ankaralıdır.
Ankara’da sıkça konser veren Arar, hemşehrilerine sahnede çok özel dakikalar yaşatıyor.

8. Edis

Edis, genç kızların hayran olduğu ve tam bir star diyebileceğimiz bir şarkıcı. 28 Kasım 1990 yılında doğmustur. Londra’da dünyaya gelen Edis, İzmir’de büyümüştür. Her hareketiyle Avrupalı olduğunu belli eden Edis, dünya starı olmaya aday bir ünlü diyebiliriz.

8. Gülşen

Gülşen, sözleri kendisine ait olan şarkılar ve muazzam sahne performansıyla ülkemizde fazlasıyla sevilen bir sanatçıdır. 29 Mayıs 1976’da İstanbul’da doğan Gülşen, aslen Orduludur. Sahnede kıvrak danslarıyla kendisine hayran bırakan Gülşen’in enerjisinin sebeplerinden biri Karadenizli olmasıdır.

9. Murat Boz

Şarkıcıların Memleketleri

Yakışıklılığı ve sempatik tavırları ile Murat Boz, herkesin gönlüne taht kurmuş bir şarkıcıdır. 7 Mart 1980’de Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde doğmuştur. Murat Boz, doğduğu şehri çok seviyor ve sık sık gidiyor. Hatta bir reklam filmini memleketinde çekmiş ve o sıcak mahalle ortamını hayranlarına sunmuştur.

10. Hande Yener

Şarkıcıların Memleketleri

Hande Yener, marjinal kostümleri ve değişik tarzdaki şarkılarıyla adından çokça söz ettiren, başarılı bir sanatçıdır. Yener, 12 Ocak 1973 tarihinde İstanbul’da doğup, büyümüştür. Şarkıcıların memleketleri listemizde sevilen Hande Yener, İstanbullu sayılı ünlüler arasında yer alıyor. Zaman zaman İstanbul ruhunu hem kostümlerinde hem de sahnelerinde yansıtıyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
4
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak