Dünyayı Gizlice Yöneten En Güçlü Ailelerin Gizemli Hayatları

4 dk okuma süresi


14
13 Paylaşım, 14 puan

Dünya nüfusu 2020 Birleşmiş Milletler verilerine göre tam olarak 7,78 milyardır. Dünyanın içeriğinde barındırdığı bunca insanı yöneten sadece birkaç tane aile vardır. Bunu hepimiz zaman zaman duymuşuzdur. Bazen bir sohbet sırasında bazen internette gezerken karşımıza bu ailelerin isimleri karşımıza çıkar. İsimlerin herkes bir yerlerden duymuş olmasına karşın onların gerçekten kim olduklarına ya da dünyayı nasıl yönettiklerine dair edindiğimiz bilgiler oldukça kısıtlıdır. Bu yazımızda dünyayı gizlice yöneten en güçlü ailelerin yaşadığı gizemli hayatları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Keyifli okumalar!

1. Rockefeller Ailesi

Dünyayı Gizlice Yöneten En Güçlü Ailelerin Gizemli Hayatları

Rockefeller ailesi dünyayı yöneten ailelerin başında gelir ve en bilindiklerindendir. Amerikalı bir aile olan Rockefeller ailesinin çok büyük bir servete sahip olduğu tartışmasız bir gerçektir. Aile petrol, politika ve finans ile ilgilenir. John D. Rockefeller hem aile reisi hem de hanedanlığın kurucusudur. Bununla beraber hanedanlığın kurucuları içerisinde William A. Rockefeller Jr.’nin adı da geçer. Ailenin kökleri ise Rhineland Kutsal Roma’ya kadar dayanır. Bu köklü ailenin Amerika’da hatta dünyada bu kadar söz sahibi olmasının bedeli olarak evlerinde ve yanlarında onlarca korumayla dolaşmaları gerekmektedir. Aileye daha önce suikast girişiminde bulunulup ve başarısız olundu fakat aile buna karşı önlemini almaya devam ediyor.

2. Rothschild Ailesi

Rothschild ailesi dünyayı yöneten diğer bir aile. Aile Yahudi asıllı ve ortaya çıktıkları ilk yer Frankurt. Ailenin gelir kaynağı ya da uzmanlık alanı bankacılık. Rothshild ailesinin iki oluşumu var. Bunlardan Avusturya kısmı II. Francis tarafından baronluk verilmiş beş nesli oluşturuyor. Diğer kısmı ise İngiliz Ayağı. İngiliz ayağında Kraliçe Victoria’dan alınan izinle Avusturalya’da ki baronluk unvanını İngiltere’de kullanıyorlar. Aynı zamanda Rothscilhd kelimesinin Almanca’da kırmızı kalkan anlamına gelir. Ailenin bu ismi almasının sebebi olarak da Mayer Amschel Rothschild’in dedesinin dükkanında asılı olan kırmızı kalkan sebep gösterilir.

3. Morgan Ailesi

Dünyayı Gizlice Yöneten En Güçlü Ailelerin Gizemli Hayatları

Morgan ailesinin dünyayı yöneten ailelerin biri olduğu su götürmez bir gerçek olmakla beraber ailenin gizemli yaşamı elde ettiğimiz verileri kısıtlıyor. Aile Amerika’da çelik, elektrik ve demiryolu işleriyle uğraşıyor ve tabi ki dünyayı yöneten her aile gibi onlar da bankacılık yapıyor. On yedinci yüzyılda Galler’den Amerika’ya göç eden aile burada zenginleşmeye başlıyor ve zaman içerisinde paranın getirdiği güçle beraber Amerika’da hatta dünyada söz sahibi olmaya başlıyor. Üstelik sadece ekonomi de değil politikada da. Ailenin şu anda eskiye oranla güç kaybettiği düşünülmesine rağmen hala dünya yönetiminde söz sahibi olduğu bilinmekte.

4. Oppenheimer Ailesi

Oppenheimer ailesinin köklerine dair bilgiler oldukça kısıtlı. Ailenin yer altı madenleriyle zenginleştiğini bilinmektedir. Aile çok büyük altın ve elmas rezervlerine sahiptir. Hatta elması işlemede yetenekleriyle de ünlü diyebiliriz. Bunun yanında Oppenheimer ailesi dünyayı yöneten iki şey de ekonomi ve politika da söz sahibi. Fakat bu ikisiyle sınırlı kalmayan ailenin istihbarat birimleriyle çok yakın ve iç içe olduğu bilinmektedir. üstelik ailenin sadece istihbarat birimleriyle değil hepimizin adını duyduğu şeytani örgüt olan illuminatiye üye olduğu da biliniyor.

5. Du Pont Ailesi

Dünyayı Gizlice Yöneten En Güçlü Ailelerin Gizemli Hayatları

Asıl anavatanları Fransa olan Du Pont ailesi de dünyayı yönetmek için Amerika’ya gelen ve aile oluşumlarını orada devam ettiren isimlerden. Du Pont ailesi barutçuluk ve kimyasalcılıkla ünlü. Hatta barut ve patlayıcı üreten tek aile. Bu yüzden özellikle savaş sırasında aileye duyulan şüphesiz bir ihtiyaç var. Amerika’da her evde onlara ait bir kimyasal olduğuna dair söylentiler de var. Aile sadece kimyasal değil pek çok şeyin üretimini de yapıyor. Hatta bunlar arasında uyuşturucu ve uyuşturucu ticareti olduğu da söyleniyor. Du Pont ailesi de hayırseverliği sebebiyle siyasette ve servetleri sebebiyle de ekonomide söz sahibi.

6. Baruch Ailesi

Baruch ailesi dünyayı yöneten aileler listesinde en az bilgi bulunan ailelerdendir. Bu aile hakkında bulunan kısıtlı bilgiye rağmen bu listede adı geçen pek çok aileden daha güçlü ve söz sahibi olduğu söyleniyor. Baruch ailesi her zaman hükümetle iç içe olmuştur ve hükümetin içinde yer almıştır. Baruch ailesinin dünya hükümetini yaratan aile olduğunu savunur. Soğuk savaş kelimesini kullanan ilk kişinin bu aileden olması da bunu destekler niteliktedir. Hatta Baruch ailesinin atom bombasının icadını kontrol altında tutukları söylentiler arasındadır. Baruch ailesinin bütün bunlara rağmen az duyulmuş bir isim olmasının hükümetin de onları korumasıyla ilgili olduğu düşünülmektedir.

7. Warburg Ailesi

Dünyayı Gizlice Yöneten En Güçlü Ailelerin Gizemli Hayatları

Warburg ailesi aslen Yahudili asıllıdır. Aile Alman Yahudi ve Venedik Yahudi olmak üzere iki koldan gelmektedir. Fakat bazı kaynaklar Warburg ailesinin İspanya’dan kaçarak Almanya’ya geçtiğini ve soy isimlerini değiştirdiğini söylemektedirler. Ailenin para kaynağı finans olmakla beraber biyokimya hukuk ve daha pek çok alanda da bulunmaktadırlar. Fakat Warburg ailesinin dünyayı gizlice yöneten en güçlü ailelerin gizemli hayatları listesine girmesindeki en önemli etken; Rothschild ailesi. Warburgailesi Rothschild ailesi ile iletişimini güçlüm tutarak finans piyasasına giriş yapmış ve orada güçlenmiştir.

8. Collins Ailesi

Collins ailesi İngiltere’den gelen bir ailedir. Aile henüz güç kazanmamışken büyücülük ile suçlanmıştır. Daha sonra üye olmanın bir hayli zor olduğu ve prestij gerektirdiği cehennem ateşi örgütüne üye olmuşlardır. Bu örgütün satanist bir örgüt olduğu bilinmektedir. Collins ailesinin satanist inanışı insanlığa yaymak ve insanları köleleştirmek istediği de bilinenler arasındadır. Collins ailesi aynı zamanda bir illuminati üyesidir. Hatta ailenin sadece üye olmakla kalmayıp illuminati örgütü için tüm organizasyonlarını kendilerinin yürüttüğü de söylenmektedir. Bu organizasyonlarda pek çok soylu ve söz sahibi kişinin bulunmasının yanı sıra insanların sunulduğu satanist ayinleri de barındırmaktadır.

9. Kennedy Ailesi

Kennedy ailesi de dünyayı gizlice yöneten en güçlü ailelerden birisidir ve onların da hayatları en az diğerleri kadar gizemli. Kennedy ailesi Katolik bir ailedir. Kennedy ailesinin İrlanda’dan geldiği de bilinmektedir. İrlanda’dan sonra bir süre İngiltere de güçlenen ve daha sonra Amerika’ya da gelen aile hala İngiltere’de etkin halde bulunmaktadır. Aile özellikle kamuda ve siyasette yer almaktadır. Her zaman aileden en az bir kişinin hükümette yer aldığı da bilinenler arasındadır. Kennedy ailesi siyasette açıkça rol alan ve siyasete yön veren bir ailedir. Bu yönüyle de pek çok siyesi karar da söz sahibidir.

10. Astor Ailesi

Dünyayı Gizlice Yöneten En Güçlü Ailelerin Gizemli Hayatları

Astor ailesi de listemizdeki isimlerden biraz daha bilindik olanı. Astor ailesi Almanya kökenli bir ailedir. Almanya’dan Amerika’ya gelen aile Uluslararası ilişkiler Kraliyet Kurumunu kurmuştur. Kurum resmiyette bir hayır kurumu olarak geçer fakat işleyişi farklıdır. Astor ailesi uluslararası ilişkiler kraliyet kurumunu kurarak zengin aileler ve hükümet arasında aracı bir role bürünür ve ailelerin isteklerini hükümet politikasıyla dengelemeye çalışır. Astor ailesinin uyuşturucu işinde olduğu bilinir aynı zamanda bu aile CIA ve MOSSAD gibi istihbarat servislerinden de büyük destek görür.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!