Dünyada Belki Adını Bile Duymadığınız En Pahalı Markalar

4 dk okuma süresi


22
12 Paylaşım, 22 puan

Pahalı markalar kimi zaman kalitesi, kimi zaman az kişide olma hissi kimi zaman da popülerliğiyle zenginlerin tercihidir. Tamamen geliri yüksek kesimlere hitap eden bu markalar, onları yakın markajlarına alarak tüketicilerini zaman zaman dudak uçuklatan etiketlerle ve hesaplarla karşı karşıya bırakır. Ürünlerine sahip olamayan halkın büyük çoğunluğu da bir şekilde ürünlere kulak aşinasıdır. Ancak bir de çoğu kişi tarafından bilinmeyip astronomik fiyatlarla sunulan markalar vardır. Dünyada belki adını bile duymadığınız en pahalı markalar hakkındaki yazımıza gelin beraber göz atalım. Keyifli okumalar!

1. Oscar de la Renta

Dünyada Belki Adını Bile Duymadığınız En Pahalı Markalar

Tıpkı Dior, Gucci, Prada, Louis Vuitton gibi lüks bir giyim markasıdır Oscar de la Renta. Kendi ismini taşıyan markasıyla marka kurucusu Oscar de la Renta, Dominik asıllı bir İspanyol-Amerikalı ve tahmin edilebileceği üzere moda tasarımcısıdır. Moda ve giyim sektöründe büyük bir paya sahip olan marka, birçok dünya starının da kırmızı halı, konser, davet ve galalarda sıklıkla tercih ettiği ürünlere sahiptir. Yelpazesinde gelinlikten gece kıyafetine, parfümden ayakkabı çanta ve güneş gözlüğüne kadar birçok ürünü bulundurur. Marka zarif, asil ve farklı duruşuyla tüketicileri tarafından beğeni toplamaktadır.

2. Lürssen

Lürssen, bir mega yat markasıdır. Babası gibi tekne yapımcısı olmak isteyen ve bu yönde eğitim alan Alman Friedrich Lürssen, 1875 yılında Almanya Bremen yakınlarında kendi tekne yapımı atölyesini kurar. Zamanla boynuz kulağı geçer ve babasından ilham alarak ürettiği teknelere büyük bir özen, dikkat çekici tasarımlar ve hassas işçilik ekler. 1886 yılında dünyanın ilk motorlu yatını yapan ve şu an dördüncü nesil tarafından yönetilen marka, 2019 yılı resmi kaynaklarına göre; dünyada bilinen en büyük mega yatın ve dünyanın en büyük on yatından beşinin üretimini yapma ayrıcalığına sahiptir.

3. Bugatti

Dünyada Belki Adını Bile Duymadığınız En Pahalı Markalar

Bugatti, İtalyan asıllı lüks spor araba markasıdır. İtalyan otomobil tasarımcısın Ettore Bugatti 1909 tarihinde, yüksek performans sahibi arabalar üretmek amacıyla şirketi Fransa’da kurar. Devam eden yıllar içerisinde dünyanın en prestijli ve hızlı arabalarını üretmeyi başarır ancak İkinci Dünya Savaşı’nın başlamasıyla yaşanan maddi sorunlar Ettore Bugatti’nin oğlunun ölümü gibi sebeplerle firma iflas eder. Doksanlı yılların sonlarına doğru Volkswagen, firmanın isim hakkını alır yeniden üretime geçilir. Volkswagen kontrolünde, seri üretim halinde dünyanın en güçlü ve en pahalı otomobilleri üretilir.

4. F.P. Journe

François-Paul Journe 1999 yılında Cenevre’de, kendi adını taşıyan ve yüksek kalitede saat üretimi yaptığı F.P. Journe markasını yaratmıştır. Aynı zamanda zaman ölçme bilimi uzmanı olan Journe, yaşayan en başarılı saat yapımcısı olarak kabul görür. Journe tasarımlarında klasik görünümü tercih etmekle kalmamış, çağdaş tasarım alanında da yeteneği ve bilgisini yansıtmayı başarmıştır. Farklı zevklerden birçok kişiye hitap eden tasarımları ve mekanizmalarıyla F.P. Journe markasının yüzde yirmisi, 2018 yılında açıklanmayan bir ücret karşılığında Chanel markası tarafından satın alınmıştır.

5. Harry Winston

Dünyada Belki Adını Bile Duymadığınız En Pahalı Markalar

Dünyada belki adını bile duymadığınız en pahalı markalar arasında kabul edilen ve mücevher sektöründe olan Harry Winston da kurucusunun adını taşıyan bir başka markadır. 1932 yılında New York’ta başlar markanın hikayesi ve hala zarafet konusunda dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Winston, tasarladığı takılarda sadece en kaliteli ve nadide bulunan taşları kullanır. Usta bir işçilik ve büyük bir özenle tasarlanan takılar dünyaca ünlü birçok zenginin favorileri arasında bulunur. Görkem, ihtişam ve zarafetin buluştuğu takılarıyla Winston, 1932’den beri sektörünün zirvesinde kalabilmiştir.

6. Koenigsegg

İsviçreli bir iş insanı olan Christian von Koenigsegg, yüksek performans araçlar üretmek amacıyla 1994 yılında İsveç’te markayı kurar. Yıllarca süren araştırma ve testler sonucunda 2002 yılında ilk otomobilleri olan CC8S’i piyasaya sürerler. Araç en güçlü üretim motoru dalında Guinness Dünya Rekoru’nun sahibi olur. Beraberinde ürettikleri diğer araçlarla da marka, başka birçok ulusal ve uluslar arası başarıya imzasını atar. Firma tarafından tamamen el işçiliğiyle yılda yalnızca 18 adet araç üretimi yapılır. Marka beğenilen tasarımları ve yüksek performans araçlarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

7. Mary Kay

Dünyada Belki Adını Bile Duymadığınız En Pahalı Markalar

Kozmetik sektöründe olan ve dünyada belki adını bile duymadığınız en pahalı markalar arasında yerini alan bir diğer marka Mary Kay’dir. Amerikalı girişimci Mary Kay 1963 yılında kendi ismiyle şirketi kurar. Küçük bir atılımla çıktığı yolda yıllar içerisinde sektörün devleri arasına girmeyi başarır. Müşterilerine sunduğu, yüksek titizlik ve özenle hazırlanmış kozmetik ürünleriyle şu anki başarılı konuma ulaşır. Marka bünyesinde bulunan çalışanlar güzellik danışmanları olarak nitelendiriliyor ve markayı temsil eden bu çalışanlar, en kaliteli ve güvenilir hizmeti vermek adına çeşitli eğitimlerden geçiriliyorlar.

8. Sublimotion

Restoran sektöründe hizmet veren Sublimotion, İspanya Batı İbiza’da yer almaktadır. Hard Rock Hotel’de 2014 yılında açılan restoran, yine 2014 yılında “En İyi Yenilikçi Yiyecek ve İçecek” ödülüne layık görülür. 2015 yılında kişi başı iki bin dolarlık ortalama fiyatıyla dünyanın en pahalı restoranı olarak kabul edilmiştir. 20 tadım seçeneği ve aşçı, illüzyonist, sunum elemanları gibi toplamda 25 personeli ile Sublimotion; aynı anda maksimum 12 müşteriyi ağırlayabilmektedir. “Haute Mutfağı” anlayışını benimseyen restoran, müşterilerinin zevk ve tercihlerine göre istedikleri atmosfere dönüşebilmektedir.

9. Mikimoto

Bir mücevher markası olan Mikimoto, Kokichi Mikimoto tarafından 1893 yılında kurulur. Kurucu Mikimoto aynı zamanda kültürleme yoluyla inci üretimini ilk keşfeden kişidir ve bunu tasarımlarında kullanarak markayı büyütmeyi başarır. Marka dünyada çok nadir olan Titan ve pembe dış yüzeye sahip incileri ve en değerli okyanus beyaz incilerini tasarımlarında kullanır. Her bir incinin tek ve değerli olması nedeniyle ürünler benzersiz niteliktedir. Markanın dünyanın en değerli incilerini odağına koyar ve sade bir şıklığı benimser. Basit ama bir o kadar şık tasarımlarla incinin zarafetini tamamlamışlardır.

10. Concha Y Toro

Dünyada Belki Adını Bile Duymadığınız En Pahalı Markalar

Latin Amerika’nın en büyük şarap markalarından olan Concha Y Toro, sektörün lideri olarak kabul edilir. Aynı zamanda dünyanın en büyük on şarap şirketinden biridir. Melchor de Santiago Concha Y Toro ve eşi Emiliana Subercaseaux tarafından 1883’te Şili Santiago’da kurulur. Concha Y Toro şaraplarını dünyada 140 farklı ülkeye ihraç etmekte olup, faaliyete geçtiği yıllardan bu yana en yüksek kalitede şaraplar üretmeyi hedeflemiştir. Yıllardır titizlikle ve kaliteli içeriklerle ürettikleri şaraplarla Concha Y Toro, dünyada belki adını bile duymadığınız en pahalı markalar arasında yerine ilk sıralardan almıştır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!