Doğa Yürüyüşüne Çıkmadan Yanınıza Alabileceğiniz 10 Eşya

2 dk okuma süresi


4
23 Paylaşım, 4 puan

Betonlarla çevrili hayatımızda tüm sorumluluklardan uzaklaşmak istediğimiz zamanlar vardır. Çıkıp dolaşmak bile kafamızı toplamamıza yardımcı olur. Hatta bazen tatillerde günlerce doğanın büyüsünden ayrılmak istemeyiz. Doğa ile vakit geçirmeyi seven insanlar için dergiCE olarak, doğa yürüyüşüne çıkmadan yanınıza alabileceğiniz 10 eşya listesini derledik.

1. Sırt Çantası

Doğa Yürüyüşüne Çıkmadan Yanınıza Alabileceğiniz Eşya

Öncelikle tüm eşyalarmızı koyabilmek için tahmin edildiği üzere bir sırt çantasına ihtiyacımız olacak. Bunun için su geçirmez sırt çantaları idealdir. Fakat her şeyi kolayca taşıyabilmemiz adına gereğinden fazla eşya almamaya özen göstermeliyiz.

2. Su

Doğa Yürüyüşüne Çıkmadan Yanınıza Alabileceğiniz Eşya

Gidilecek yerlerdeki su kaynaklarının miktarı ve zaman geçireceğimiz süreyi hesaba katarak yanımızda yeterli miktarda su bulundurmalıyız. Eğer sıcak havada yürüyüşe çıkacaksak çok hızlı susayacağız demektir. Bulunduğumuz bölgede su kaynağı olacaksa su temizleyici tabletler de kullanışlı olacaktır. Özetle yaşam kaynağımız su, doğa yürüyüşüne çıkmadan yanınıza alacağınız 10 eşya arasında en önemlisi.

3. Yiyecek

Doğa Yürüyüşüne Çıkmadan Yanınıza Alabileceğiniz Eşya

Yürüyüş yapmak demek çok enerji harcamak demektir. Bunun için hem besleyici hem de kolay taşınabilir, hafif yiyecekler alalım. Planladığımız süreden bir gün fazla yetecek kadar yiyecek almamız faydalı olacaktır. Kuruyemiş, meyve, fındık, granola bar gibi atıştırmalıklar idealdir.

4. Kıyafet

Doğa Yürüyüşüne Çıkmadan Yanınıza Alabileceğiniz Eşya

Gideceğimiz yerdeki en kötü hava koşullarını düşünerek ekstra kıyafet seçmeliyiz. Bere, çorap, yağmur ihtimaline karşı yağmurluk bunlara örnektir.

5. Harita & Pusula

Doğa Yürüyüşüne Çıkmadan Yanınıza Alabileceğiniz Eşya

Tabii ki artık cep telefonları, akıllı saatler bu işi görüyor. Fakat teknolojik aletlerin bizi yarı yolda bırakma ihtimalini göz ardı etmiyoruz. Islanmaması için bir dosya veya çantanın içine harita ve kullanmayı bildiğimizden emin olduğumuz pusulayı yanımızda olsun.

6. İlk Yardım Malzemesi

Doğa Yürüyüşüne Çıkmadan Yanınıza Alabileceğiniz Eşya

Beklenmeyen durumlar için ilk yardım malzemeleri çok fayda sağlayacaktır. Satılan ilk yardım kitlerinden alabilir ya da kendimiz birkaç malzemeden oluşturabiliriz. Özellikle yara bandı, aspirin, antiseptik, bandaj gibi malzemeler olabilir. Hayat kurtaran özelliğiyle ilk yardım çantası, doğa yürüyüşüne çıkmadan yanınıza alacağınız 10 eşya arasında.

7. Kesici Alet

Büyük ve fazla sayıda kesici bulundurmasak bile çok işlevli bir çakı bulundurmamız iyi olacaktır. Bunun yanı sıra iğne, iplik gibi küçük ama kurtarıcı aletler işimizi kolaylaştırır.

8. El Feneri

Olmazsa olmazlardan biri de el feneri ya da kafa lambasıdır. Özellikle havanın erken karardığı kış mevsiminde ihtiyacımız olacaktır. Tabii pillerin ömrünü düşünerek fazladan pil de almalıyız.

9. Ateş

Planlarımız arasında ateş yakmak olmasa bile buna ne zaman ihtiyacımız olacağını bilemeyiz. En azından yanımızda bir kibrit bulundurmakta fayda var.

10. Koruyucu Eşyalar

Doğa yürüyüşüne çıkmadan yanınıza alabileceğiniz 10 eşya listemizden sonuncusu bizi koruyacak eşyalar. Kamp yapacağımız durumlardan ziyade sadece yürüyüş amaçlı yola çıkmış olabiliriz. Bu durumlarda hesapta olmayan yağmur ve rüzgara karşı acil durum battaniyesi, tente veya gölgelik bulundurulması bizim için önemlidir. Eğer kamp yapma niyetiniz varsa fakat bir türlü gideceğiniz yeri bulamıyorsanız, kamp yerleri yazımıza mutlaka göz atın.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!