Dijital Dünyanın Yeni Sporu E-Sporda En İyi Takımlar

4 dk okuma süresi


11
11 Paylaşım, 11 puan

İnternet dünyasının gelişimiyle ortaya çıkan elektronik sporlar, her geçen gün heyecanla takip edilen turnuvalara sahne olmaktadır. Rekabetin ve taktik zekasının ön planda olduğu bu alanda takımlar birbirlerine karşı yarışmaktadır. Dijital dünyanın yeni sporu e-sporda en iyi takımlar büyük yatırımlar sonucunda ortaya çıkmaktadır. Sizler için elektronik sporların en iyi takımlarını derledik. Keyifli okumalar!

1. Invictus Gaming

Dijital Dünyanın Yeni Sporu E-Sporda En İyi Takımlar

Çinli bir yatırımcı tarafından kurulan Invictus Gaming, Çin’in en başarılı e-spor takımlarından birisidir. League Of Legends oyununda kendini geliştiren ve yatırımlarını bu yönde yapan takım, emeklerinin karşılığını almıştır. Kısa sürede birçok başarı göstermiştir. İki büyük turnuvada birinciliği kazanırken iki büyük turnuvada da ikinci olma başarısı göstermiştir. Invictus Gaming günümüzde hala faaliyet göstermektedir. Yeni turnuvalara ve yeni başarılara hazırlanan Invictus, en köklü e-spor takımlarından birisidir. Dijital dünyanın hızla gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan elektronik sporlarda önemli yatırımlar yapılan takımlar arasındadır.

2. G2 Esports

G2, en bilinen e-spor takımlarından birisidir. Birçok oyunda takıma sahiptir. League Of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Hearthstone, Rocket League, Rainbow Six Siege ve iRacing oyunlarında takımı bulunan G2 Esports, 2014 yılında kurulmuştur. Çoğu alanda başarıya ulaşan Fransız takım, birçok taraftarı olan tecrübeli bir e-spor takımı haline gelmiştir. Counter Strike platformunda birçok turnuvada başarıya imza atmıştır. 2020 Blast turnuvasında oyunun dev takımı Astralis’e karşı final maçında kazanmayı başarmış ve turnuvayı kazanmıştır.

3. Red Bull OG Esports

Dijital Dünyanın Yeni Sporu E-Sporda En İyi Takımlar

Formula 1, Basketbol, Futbol gibi sporlarda yaptığı yatırımların başarıya ulaşmasından sonra elektronik spor alanında da Red Bull markasını görmekteyiz. Red Bull’un yatırımlarıyla kurulan OG, Dota 2, Supersmash Bros, Counter Strike: Global Offensive oyunlarında aktif olarak takım bulundurmaktadır. Oyuncularının farklı ülkelerden olmasından dolayı Avrupa merkezli bir takım olarak görünmektedir. 2015 yılında kurulmuştur. 2018 ve 2019 yıllarında Dota 2 platformunda The International turnuvasını kazanmışlardır. Böylece en çok bu alanda tanınmaktadırlar.

4. Team Vitality

Bir başka Fransız takımı Vitality, farklı oyunlarda başarıya ulaşan e-spor takımları arasındadır. League Of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Rainbow Six Siege, Rocket League, F1, Fortnite, Street Fighter, PUBG gibi oyunlarda takımı olan Vitality, Counter Strike: Global Offensive ve League Of Legends alanında daha çok bilinmektedir. Profesyonel e-spor organizasyonlarında birçok kez başarıya ulaşmıştır. Aktif olarak organizasyonlara katılmakta olan ve günümüzde başarılarına devam eden Team Vitality, dijital dünyanın yeni sporu e-sporda en iyi takımlar arasında yer almaktadır.

5. Fnatic

Dijital Dünyanın Yeni Sporu E-Sporda En İyi Takımlar

Fnatic, 2004 yılında Londra’da kurulmuştur. Counter Strike: Global Offensive, Dota 2 ve League Of Legends gibi birçok oyunda takım bulundurmaktadır. Birçok turnuva başarısı olan Fnatic elektronik spor takımı bu alanda en köklü kulüplerden birisidir. Sponsor desteğinde Twitch, MSI, Zowie gibi bilinen markaların da bulunduğu Fnatic, büyük yatırımlar yapılmış takımlar arasındadır. LOL takımı Almanya konumunda, Dota 2 takımı Malezya konumunda, CS GO takımı da İsveç konumunda yer alan bir takımdır. Fnatic, aktif olarak günümüzde bulunmakta, başarılarına ve turnuvalara devam etmektedir.

6. Cloud9

Cloud9, 2013 yılında kurulmuş bir takımdır. Tecrübeli bir takım olarak gösterilen Cloud9, günümüzde öyle olamasa da bir zamanlar tüm kategorilerde en iyi takım olma başarısını göstermiştir. Fortnite, Counter Strike: Global Offensive, PUBG Mobile, Overwatch, Rainbow Six Siege, Halo, Hearthstone gibi oyunlarda takım bulundurmaktadır. Elektronik spor tarihinin köklü takımları arasında yer alan Cloud9, bazı kategorilerde eski günlerini arasa da günümüzde hala varlığını sürdürmektedir. 2020 yılında bazı kategorilerde yaptığı transferlerle yeni bir yapılanmaya gitmiştir. Türk CS GO oyuncusu woxic ‘Özgür Eker’ bu takımda oynamaktadır.

7. Astralis

Dijital Dünyanın Yeni Sporu E-Sporda En İyi Takımlar

Danimarkalı bir e-spor takımıdır. Counter-Strike: Global Offensive oyunundaki başarılarıyla tanınmaktadırlar. LOL ve FIFA alanında da takım bulunduran Astralis, CS GO oyununun hükümdarları lakabıyla bilinmektedirler. Bu alanda birçok turnuva kazanmıştır. Geliştirdikleri kendine has taktiklerle tüm e-spor izleyicilerinin beğenisini toplamış bir takımdır. Danimarkalı bir takım olmasına rağmen dünyanın her yerinden yoğun şekilde taraftarı bulunan Astralis, dijital dünyanın yeni sporu e-sporda en iyi ve en köklü takımlar arasında bulunmaktadır. Astralis, günümüzde hala faaliyetlerine devam etmektedir.

8. Team Liquid

Team Liquid, 2000 yılında kurulan profesyonel e-spor takımıdır. Hollanda merkezli bir takım olan Team Liquid, kurulduğu yıldan ve tecrübelerinden dolayı köklü elektronik spor takımlarındandır. Counter Strike: Global Offensive, League Of Legends, Street Fighter, Super Smash Bros, Apex Legends, Fortnite, PUBG, Rainbow Six Siege gibi oyunlarda profesyonel olarak yer almakta ve başarılar kazanmaktadır. LOL platformunda dört büyük turnuva şampiyonluğu bulunmaktadır. Günümüzde hala birçok oyunda turnuvalara katılmakta ve ödüller kazanmakta olan bir takımdır.

9. Evil Geniuses

Evil Geniuses, Amerikan merkezli profesyonel bir e-spor takımıdır. 1999 yılında kurulan tecrübeli bir takımdır. Call Of Duty, Counter Strike: Global Offensive, Dota 2, League Of Legends, Super Smash Bros, Rocket League gibi oyunlarda takım bulundurmaktadır. Türk asılı Amerikan oyuncu ‘tarik’ Evil Geniuses CS GO takımında yer almaktadır. Evil Geniuses 2015 yılında Dota 2 oyunundaki en büyük turnuva olan The International turnuvasını kazanmıştır. Günümüzde hala aktif olarak turnuvalarda yer almaktadırlar. Evil Geniuses, dijital dünyanın yeni sporu e-sporda en iyi takımlar arasında yer almaktadır.

10. Faze Clan

Dijital Dünyanın Yeni Sporu E-Sporda En İyi Takımlar

Amerika merkezli bir e-spor takımıdır. Faze Clan, 2010 yılında kurulmuştur. Call Of Duty, Counter Strike: Global Offensive, Valorant, FIFA, Rainbow Six Siege, Fortnite gibi platformlarda takım bulundurmaktadır. Her geçen yıl Faze Clan için büyük yatırımcılar devreye girmekte ve büyük yatırımlar yapılmaktadır. Yapılan yatırımlarla orantılı büyüklükte başarılara ulaşamasa da Faze Clan istikrarlı bir çizgide ilerlemeye devam ediyor. Birçok turnuva başarısına imza atmış bir takım olan Faze Clan, dünyanın her yerinden taraftarları olan bir takımdır. Faze Clan, günümüzde aktif bir takım olarak elektronik spor alanında bulunmaktadır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!