Çok Şaşıracaksınız: Ünlülerin Eski Meslekleri

3 dk okuma süresi


2
16 Paylaşım, 2 puan

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte artık birçok ünlünün gündelik hayatında neler yaptığını yakından takip edebiliyoruz. Onların neleri sevdiğini, kimleri takip ettiğini görebiliyoruz. Birçok yetenekli ünlünün bugün geldiği konumlara nasıl geldiğini merak edip, onlara imreniyoruz belki de. Milyonlarca kişi tarafından izlenilmenin, dinlenilmenin nasıl bir şey olduğunu hayal etmeye çalışıyoruz. Onlar zorlu yollardan geçtiler ve bugünkü noktalara gelebilmek için çok uğraştılar. İddia ediyoruz ki çok şaşıracaksınız, işte ünlülerin tahmin edemeyeceğiniz eski meslekleri!

1. Mabel Matiz

Çok Şaşıracaksınız: Ünlülerin Eski Meslekleri

Bugün şarkılarıyla ve sesiyle birçok insanı kendine hayran bırakan Mabel Matiz aslında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesini bitirmiş. Bir süre mesleğini yapan Matiz daha sonra müzik sevdası ağır basınca işini bırakmış. Myspace sayfasından anonim olarak müziklerini yayınlayan Mabel Matiz, şarkılarına ilgi artınca kendini müzik piyasasının içinde bulmuş.

2. Madonna

Sesiyle müziğiyle herkesi büyüleyen Madonna müziğe yönelmeden önce geçimi sağlamak için Dunkin Donuts’da garsonluk yaparken müşterilerin üzerine şeker sıçrattığı için kovulmuş. Ünlü olmadan önce çok zorlu yollardan geçen Madonna, bir dönem kasiyer olarak da çalışmış.

3. Nejat İşler

Çok Şaşıracaksınız: Ünlülerin Eski Meslekleri

Oyunculuğuyla ve karizmasıyla insanları kendine âşık eden Nejat İşler, üniversiteye giremeyince parti organizatörlüğüne soyunmuş ancak işler umduğu gibi gitmemiş. Bu girişim sonucunda borca giren İşler, borçlarını kapatabilmek için tişört, dergi ve plak satmış. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar bölümüne başvurmuş ve kazanmış. Okuduğu dönemde oyunculuk kariyerine de başlayan İşler, bir süre daha işportacılığa devam etmiş.

4. Jennifer Lopez

Oyunculuğuyla, sesiyle gösteri dünyasında hayranlık uyandıran usta sanatçı, ünlü olmadan önce bir hukuk bürosunda sekreter olarak çalışmış.

5. Şener Şen

Çok Şaşıracaksınız: Ünlülerin Eski Meslekleri

Yeşilçam’ın başarılı oyuncusu Şener Şen, oyuncu olmadan önce geçimini işportacılık, fabrika işçiliği, pazarlamacılık yaparak sağlamış. Canlandırdığı rollerin temelinde yaptığı işlerin de etkisi olduğunu söyleyen Şen, bugün başarılı birçok filme de imzasını atmıştır.

6. Natalie Portman

14 yaşındayken rol aldığı Leon: The Professional filmiyle ünlenen Oscar ödüllü başarılı oyuncu, Harvard Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş. Mezun olduktan sonra Kolombiya Üniversitesinde terör ve terörizmle ilgili dersler vermiş.

7. Al Pacino

Çok Şaşıracaksınız: Ünlülerin Eski Meslekleri

Altın küre, BAFTA, Oscar gibi birçok ödüle sahip Al Pacino, bir zamanlar geçimini sağlamak için sinemalarda yer göstericiliği yapmış.

8. Canan Ergüder

Behzat Ç.’de idealist savcı Esra rolüyle bizleri, kendine âşık eden ünlü oyuncu, bir zamanlar Amerika’da garsonluk yapmış. Türkiye’ye dönmeyi düşünmeyen başarılı oyuncu Bıçak Sırtı adlı dizide rol teklifi alınca ülkeye geçici olarak döndü. Daha sonra Binbir Gece adlı diziden rol teklifi alan Ergüder, Amerika’ya dönmekten vazgeçip Türkiye’ye yerleşti ve oyunculuk kariyerine başladı.

9. Brad Pitt

Çok Şaşıracaksınız: Ünlülerin Eski Meslekleri

Geçtiğimiz günlerde Oscar ödülü alan başarılı ve karizmatik oyuncu, bir dönem geçimini sağlamak için limuzin şoförlüğünden animatörlüğe kadar birçok işte çalışmış.

10. Candan Erçetin

Şarkılarıyla, besteleriyle ve muazzam sesiyle herkesi kendine hayran bırakan Candan Erçetin aslen arkeolog ’tur. Bir süre Galatasaray Lisesi’nde müzik öğretmenliği de yapmıştır.

11. Elvis Presley

Çok Şaşıracaksınız: Ünlülerin Eski Meslekleri

Dünya çapında Rock’n Roll’un Kralı olarak da bilinen Presley, çok zorlu bir çocukluk geçirmiş. Okurken sürekli akranları tarafından akran zorbalığına maruz kalan Elvis Presley okuldan mezun olduktan sonra kamyon şoförlüğü yapmış. Blues ve caz müziğiyle tanıştıktan sonra müzik kaydı yapmak için birçok kapıyı zorlayan Presley, ilk kaydını başarıyla tamamladıktan sonra listelere girip uzun süre listelerde kalmıştır.

12. Yıldız Tilbe

Şarkılarıyla ve sesiyle bizleri kendine hayran bırakan ünlü sanatçı özel hayatında birçok zorlu sınavdan geçmiştir. Yıldız Tilbe geçimini sağlamak için bebek bakıcılığından pazarlamacılığa kadar birçok işte çalışmıştır. Daha sonra yolları Sezen Aksu ile kesişen Tilbe, müzik kariyeri için önemli bir adım atmıştır.

13. Armağan Çağlayan

Çok Şaşıracaksınız: Ünlülerin Eski Meslekleri

Çok şaşıracaksınız demiştik, ünlülerin eski meslekleri listemizin son maddesinde yer alan isim Armağan Çağlayan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiş, yüksek lisans ve doktora eğitimini de aynı üniversitede tamamlamıştır. Kocaeli’nde avukatlık stajını yarıda bırakıp İstanbul’a gelmiş ve MedYapım’da hazırlık elemanı olarak çalışmaya başlamıştır. Kısa sürede kendini kanıtlayan Çağlayan, genel müdür yardımcılığına kadar yükselmiştir. Birçok başarılı yapıma imzasını atan Çağlayan, geçtiğimiz günlerde cübbesini tekrar giyme kararı almıştır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
4
İlginç

Yorum bırak