BluTV’nin Elinden Çıkmış İzlemeye Doyamayacağınız En Güzel Yapımlar

5 dk okuma süresi


11
14 Paylaşım, 11 puan

Kişilerin uzunca bakışmalarının yer aldığı, sürekli aynı konuları işleyen, sanatsal içerikten yoksun televizyon kurguları izleyicileri oldukça bıktırmıştır. Bıktırmaktan daha kötü olansa evin içine hapsolmuş kitleyi kendilerine alıştırmaları olmuştur. BluTV, Türk dizi kültüründe çok önemli bir adım atarak ilk profesyonel internet dizisi olan Masum’la çıkış yapmış ve bizlere keyifle izleyeceğimiz can alıcı yapımlar sunmuştur. Mükemmel kurgularıyla adından sıkça bahsettiren BluTV, gereksiz yere izleyicilerin vaktini çalmayan, RTÜK dayatmalarından uzak olan yapımlarıyla kendilerini sevdirmiştir. BluTV’nin elinden kaliteyle çıkmış, izlemeye asla doyamayacağınız en güzel yapımlar listesi işte karşınızda! Şimdiden iyi seyirler dileriz!

1. Masum

BluTV'nin Elinden Çıkmış İzlemeye Doyamayacağınız En Güzel Yapımlar

Masum, sıra dışı konusu ve efsane kadrosuyla BluTV’nin ilk yapımı olmakla birlikte aynı zamanda, Türkiye’nin internet dizisi serüveninin de ilk profesyonel yapımları arasında yer almaktadır. Suç ve gizem konulu bu dizi, sekiz bölümden oluşup bir çırpıda bitirilebilse de izleyenler etkisinden uzunca bir süre çıkamıyor. Kurgusu asla tahmin edilebilir olmamakla beraber bizleri sürekli ters köşelerle şaşırtıyor. Hiç kimse, bu hayatta göründüğü kadar masum değildir, elbette ki halının altına süpürülenler bir gün ortaya çıkacaktır. Unutulmuş köşelerinizdeki suçlarınızı anımsayarak masumiyetinizi sorgulamaya hazır olun.

2. Behzat Ç.

Behzat Ç. televizyon ekranlarında yarattığı etkiyi, internet üzerinde de sürdürmeye devam ediyor. Dördüncü sezonuna, BluTV’nin özel yapımı olarak adım atan dizi, bizleri tekrardan hüznün koynuna, umudun kıyısına bırakıyor. Baş karakterin içsel buhranının derinlemesine işlendiği sezonda, karakterin histerik hallerine de maruz kalıyoruz. Özellikle karakterin, psikanalistle olan sanrı sahneleri izleyenlerde sarsıntılı bir etki bırakacak. Sevdiklerimiz bir hayalet olarak tekrardan karşımıza çıksa, boğazımıza mı takılır tüm kelimeler yoksa anlatamadıklarımız çıkar mı gün yüzüne? Gelin Behzat Ç. neler yaşamış birlikte görelim.

3. Alef

BluTV'nin Elinden Çıkmış İzlemeye Doyamayacağınız En Güzel Yapımlar

İstanbul Boğazı’nda bulunan ceset daha soğumadan devam eden türlü cinayetlerin sırrının işlendiği dizi, Kemal ve Settar adlı iki dedektifin maceralarını konu alıyor. Öğretim görevlisi Yaşar’ın bu ikilinin arasına katılmasıyla kurgudaki hikaye akışı oldukça temiz ilerleyerek merak duygusu dakikalar geçtikçe kat ve kat artıyor. Yapımın farklılığı ve cinayetlerin ardından ortaya çıkarılan sırların Osmanlı ve İslam tarihinden izler taşınması, diziyi bilindik polisiye yapımlarından başka farklı bir noktaya taşıyor. Akıllarda cevaplanamayacak izler bırakır sırlar. Biz de sizler için listemizin bu maddesine çözülmeyi bekleyen Alef adında bir sır bıraktık.

4. Sıfır Bir

Sıfır Bir, Adana’nın Hürriyet Mahallesi’nde, hayat savaşının içerisindeki insanların yaşamını, gerçekliğin penceresinden anlatmıştır. Başarılı çekimleri, dizi müzikleri, kurgusu ve çarpıcı karakterleriyle kendisini sevdirmiş olan yapım, sosyal medyada adından çokça bahsettirmiştir. Dizi aynı zamanda, Türkiye’deki yoksul kesimin nasıl suça itildiğinin, toplumun aksayan yönlerinin sosyokültürel bir eleştirisidir. Savaşın ve suçun bu kesimlerde kaçınılmaz olduğunu vurgulayan kurgu, aynı zamanda yoldaşlığı da işlemektedir. Gerçekliğe vurulan ayna dünyaya atılmış en sert tokattır! Haydi gelin, ücra bir mahallenin hikayesine sizler de tanık olun.

5. Bartu Ben

BluTV'nin Elinden Çıkmış İzlemeye Doyamayacağınız En Güzel Yapımlar

Yetenekli oyuncu Bartu Küçükçağlayan üzerinden, bir ünlünün en gerçekçi hislerinin anlatıldığı dizi, alışılmışın dışında fakat oldukça doğal yaşatılmış bir yapımdır. Zamanında bol reytingli dizilerde ün kazanmış Bartu, hayatında farklılıktan zevk alan bir oyuncu olarak artık bu tür dizilerde oynamaktan bezmiştir. Çoğu insanın ölene dek bulamadığı bir sorudur, aslında kim olduğu… Bartu da hayatını dizilerde oynamadan kazanabilmek için çıkacağı yolculukta yakaladığı ip uçlarıyla aslında kim olup ne istediğini bulmaya çalışacaktır. Yalnızca renkli bir ekran kadar tanıyabildiğimiz oyuncuların gerçekçi hislerini bilmek isterseniz doğru yerdesiniz.

6. Bozkır

Polisiye, dram konulu bir dizi olan Bozkır; harikulade düşünülmüş senaryosuyla son derecede kaliteli bir yapımdır. Kurguda yerellik ustaca işlenmiş, çekimler ve oyunculuklarla izleyiciye, sanatsal bir şölen yaşatılmıştır. Yılların tecrübesini üzerinde taşıyan baş komiser Seyfi ve henüz çırak polis imajıyla Nuri Palmir, gizemli bir çocuk cinayetinin peşine düşmüştür. İkilinin birbirlerini tamamlayıcı halleri kurgudaki esrarı daha da çekici kılmaktadır. Cinayetin işlendiği yer hatıraların kaybolduğu, katilin var olduğu yerdir. Sizler de muhteşem bir kurgunun sırlarının peşine düşmek isterseniz, Bozkır’ın kulağınıza fısıldayacağı şeyler var.

7. 7Yüz

BluTV'nin Elinden Çıkmış İzlemeye Doyamayacağınız En Güzel Yapımlar

Dram, Komedi ve Romantik türlü bir yapım olan 7Yüz, BluTV’nin elinden çıkmış izlemeye doyamayacağınız en güzel yapımlar arasında yerini alıyor. Yedi farklı öyküden oluşan dizi, karakterleri türlü olaylarla en karamsar yönlerini keşfetmeye zorluyor. Yedi farklı hikayede de insanların işledikleri büyük günahlarla yüzleşmeleri konu alınıyor. Dehşete sürükleyecek bir anlatımla izleyiciyi ekran başına kilitleyen dizi, hikayelerin işlendiği paralelliğin kalitesiyle isminden söz ettiriyor. Günahlarıyla yüzleşirken ne kadar da acınası görünür insanoğlu. Bu kurgu sizlere, insanın acınası görüntüsünün yedi halini izletecek!

8. Aynen Aynen

Dizi, kadın-erkek ilişkisinin eğlenceli bir şekilde anlatıldığı, izleyenlere oldukça keyifli anlar yaşatan tatlı bir kurgudur. Son yaşadığı ilişkiden kalan acılarıyla tanıdığımız Nil, yeni ev arkadaşı Deniz’le tanışmasıyla kendisini yepyeni bir aşkın koynuna bırakıyor. Kurgu süresince Nil ve Deniz’in yalanlarıyla birlikte gerçek düşüncelerinin arasındaki tezatlığın izleyiciye sunulması, kurgunun en can alıcı ve keyif veren noktası oluyor. Karşı cinsin, hakkınızdaki gerçek düşünceleri ne olabilir? Ağızdan çıkanla zihinden geçen arasında ne denli büyük bir farklılık olabilir? Tüm sorularınızın cevabına belki de bu yapımda ulaşacaksınız.

9. Çalınmış Hayatlar

Özgecan Aslan, Münevver Karabulut ve Sarai Sierra’nın acımasızca katledilmelerini drama ve belgesel bir anlatımla ele alınmış bir kurgudur. Dizi, yaşanılanlar acımasızlıkların tüm insanlığa hatırlatılmasının, hayallerin ölüşünün darbesidir. Söz konusu darbe bu yapım sayesinde salt gerçekliğiyle izleyiciye sunuluyor. Gerçek görüntülerin gösterildiği, tanıkların konuşturulduğu bu yapım, hiç duymadığınız ayrıntılarla birlikte çalınmış hayatları sizlere sunuyor. Rahatsız olmak istemiyorsanız, bir sonraki maddemize geçmekte özgürsünüz. Yine de belirtmek isteriz ki anlayabilmek için rahatsız olmalısınız. İzleyebilmek yalnızca cesaret edebilme meselesidir…

10.Sahipli

BluTV'nin Elinden Çıkmış İzlemeye Doyamayacağınız En Güzel Yapımlar

Üstünde, Musallat ve Siccin korku filmleriyle tanıdığımız Alper Mestçi’nin imzası olan kurgu, Türklerin çıkartmış olduğu ilk korku dizisidir. Hayattaki acılara direnerek yaşayan Büşra ve Selim’in aşkının etrafında gerçekleşen tuhaf olaylar, dizinin konusunu oluşturmaktadır. Büşra ve Selim yakınlaştıkça lanetli bir aşkın kapısı gıcırtılarla açılmaya devam ediyor. Her türlü ceremeyi çekerek ayakta kalan alan aşk, ardından onu kovalayan lanetle de boy ölçülebilecek güçte midir? BluTV’nin elinden çıkmış izlemeye doyamayacağınız en güzel yapımlar listemizde son sırada bulunan dizi, izlerken tüylerinizi havaya kaldıracak, korkudan yanınızdakine sarılmanıza sebep olacaktır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!