Birlikte Çalışma Ortamı Sağlayan Co-Working Merkezleri

5 dk okuma süresi


6
12 Paylaşım, 6 puan

İş dünyası son yıllarda büyük değişimler yaşıyor. Her geçen gün bağımsız çalışanların (freelancerların) artması ile bu değişim katlanarak devam ediyor. Bağımsız çalışanların ise en büyük problemleri arasında çalışma ortamı ve network bulunuyor. İşte co-working merkezleri bilgi, fikir ve ofis ekipmanlarının paylaşılması amacıyla hazırlanmış birlikte çalışma ortamı sağlayan ortak alanlardır. Bu alanlar, bağımsız çalışanlar için yenilikçi ve yaratıcı bir çözüm sunarak imdada yetişiyor. Türkiye’nin en kapsamlı co-working merkezleri…

1. İnogarden (Denizli)

Birlikte Çalışma Ortamı Sağlayan Co-Working Merkezleri

İnogarden, toplumsal fayda ile döngüsel ekonomiye katkı sağlayan girişimleri ve bu alanda çalışan girişimcileri bir araya getiren bir inovasyon merkezidir. Başta Denizli ilinin kalkınmasını amaçlarken, aynı zamanda paydaşlarına network sağlayarak yerelden globale açılan markalar çıkarmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda İnorgarden bünyesine katılanlar için birbirinden farklı eğitimler, garden talks ve atölyeler düzenleyerek gelişimlerini desteklemektedir. Eğer sosyal ve inovatif bir girişiminiz varsa size özel ofisler, toplantı ve eğitim salonu, yeşil perde stüdyosu gibi imkanlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca sürdürülebilir bir projeye sahipseniz, fizibilite çalışması veya pazar analizi yaptırmanız da mümkün.

2. Kolektif House (İstanbul)

Kolektif House, İstanbul’un birden fazla lokasyonunda yeni nesil çalışma deneyimi sunan bir merkezdir. İş fikrinizi gerçekleştirmek için verimliliği ve üyeler arasında etkileşimi artıran mekanlarda gereken altyapıyı sizlere sunuyor. İhtiyaçlarınıza göre ofisler kiralayabileceğiniz kolektif house, network açısından da katkıda bulunuyor. Çalışma alanlarında, 7/24 kullanım, yüksek hızlı internet, ortak bahçe, günlük temizlik, mutfak alanı, çay kahve atıştırmalıklar ve daha birçok fırsat bir arada. Ayrıca bir kurumsal şirket sahibiyseniz, hibrit ofis çözümleri sundukları gibi önceki ofisinizi çalışanların kendilerini ait hissedeceği ilham veren bir yer haline getirerek yeniden tasarlayabiliyorlar.

3. Workhaus (İstanbul)

Birlikte Çalışma Ortamı Sağlayan Co-Working Merkezleri

Workhaus tüm alt yapısı ile konfora düşkün olanlar için hazırlanmış bir ofis kompleksidir. İhtiyacınıza göre co-working / ortak çalışma masaları, hazır ofisler, toplantı odaları sizleri bekliyor. Hayat sadece çalışmaktan ibaret değil, dinlenmeniz ve sosyalleşmeniz için de alanlar gereklidir. Terasta çay ve atıştırmalık alarak diğer üyelerle sosyalleşebilir ya da güzel bir kahve eşliğinde güncel dergileri karıştırabilirsiniz. Eğer dinamik bir komünitenin parçası olmak istiyorsanız ve kendinizi kapalı bir yerde sınırlamak istemiyorsanız co-working / ortak çalışma masaları sizin için harika birer fırsata dönüşebilir. Seçtiğiniz masaya oturup, laptopunuz ile birlikte çalışmanın tadına varabilirsiniz.

4. Ancowork (Ankara)

Co-working ortak çalışma alanları, kreatif sektörlerde çalışanlar için adeta biçilmiş birer kaftandır. Bir taraftan hemen gelip çalışmaya başlayabileceğiniz bir ortam sağlarken, diğer taraftan da ortak bir yaşam alanı sunar. Farklı disiplinlerden, bambaşka hayallerin, hedeflerin peşinde koşan, yaratıcı beyinlerle dolu bir ortam sağlar. Ortak çalışmanın yarattığı sinerji ile yepyeni fikirler doğar. Müşterilerinizi ve birlikte çalıştığınız diğer misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz bir ortam da sunar. Adres gösterme imkanı verir ve size daha profesyonel bir kimlik kazandırır. Ayrıca dinlenme alanında atıştırmalık, çay ve kahve ikramları ile işinize ara verip, moladan sonra yeniden odaklanabilirsiniz.

5. CoZone (Ankara)

Birlikte Çalışma Ortamı Sağlayan Co-Working Merkezleri

Küçük bir iş fikrinin, farklı kaynaklardan beslenip büyüyerek tüm dünyada büyük değişimlere sahip olabildiği günümüzde yeni nesil işlere, paylaşımlı ortamlara ve iş birliklerine uygun ortak çalışma alanlarına ihtiyaç var. CoZone Ankara’da bu alanda çalışmalar yapan girişimcilere, uluslararası şirketlere, bağımsız çalışanlara hedeflerine ulaşmaları için fırsatlar sağlıyor. Bu çatı altında yaratılan sinerjiyle dünyanın her köşesinde kesintisiz iş birliği yapmak ve sınırları kaldırmak isteyenler için gerekli teknolojik altyapıyı üyelerine sunuyor. ODTÜ teknokent avantajı ile işinizi farklı bir yere taşımak ve tüm avantajlardan faydalanmak için bu inovasyon merkezini tercih edebilirsiniz.

6. Withco (İzmir)

Withco, 3500 m2’lik bir alanda 3 katlı bir binada 80 hazır ofisi bulunan bir co-working merkezidir. Üyelerine hazır ofis, sanal ofis, withcolic dijital üyelik (günlük giriş hizmetleri) gibi çözümler ile toplantı odaları ve etkinlik alanları sunmaktadır. Birlikte çalışma ortamı sağlayan ve ergonomik ofisler tasarlayan Withco, ortak çalışma konseptiyle tek çatı altında bu alanları bir araya getirebilen co-working merkezleri arasındadır. 07.00 – 00.00 saatleri arasında üyelerine yüksek hızda internet, hibrit çalışma alanları, network imkanı, dünya çalışma stiline göre özelleştirilmiş tasarımlarda kiralık ofisler sağlamaktadır. Ayrıca merkezde çözüme açık bir yönetim ve destek saha ekipleri bulunmaktadır.

7. Workinton (İstanbul)

Birlikte Çalışma Ortamı Sağlayan Co-Working Merkezleri

Workinton’da tam donanımlı dilediğiniz çalışma masasını seçebilir, farklı sektörlerden profesyoneller ile aynı ortamda, pek çok iş birliği fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu esnek çalışma ortamında, isterseniz 1 saat, isterseniz tüm gün seçeceğiniz bir masada çalışmaya başlayabilirsiniz. Workinton 2022 yılı itibariyle İstanbul merkezli olup, aynı zamanda Ankara, Bursa, İzmir, Mersin ve Katar olmak üzere toplamda 16 şubeye sahip. Verimli ve iyi çalışmayı deneyimlemek için ihtiyacınıza en uygun merkezde çalışabilirsiniz. Ayrıca yeni iş modelleri keşfedip uygulamaya koyma, girişimcilik temelli projeleri hayata geçirme ve sosyal fayda sağlama gibi alanlarda kendini geliştirmek isteyenlere destek vermektedir.

8. Lokal Cowork (Muğla)

Lokal Cowork, bilginin paylaşılarak çoğaldığını ve yerelle bütünleşince kalıcı olduğunu düşünen kozmopolit bir topluluktur. Yoğun bilgi birikiminin büyük şehir sınırlarını aşarak genişlemesini hedeflemektedir. Aynı mekanı paylaşan farklı iş kollarının oluşturacağı bilgi havuzunu yerelle buluşturarak fikir alışverişi yapmasını amaçlar. Lokal Cowork, Fethiye’de doğa ile iç içe çalışmayı seven ve ortak fikir üretmek isteyenler için güzel bir ortam sunuyor. Bir yandan çalışma hayatınızı paylaşarak devam ettirirken diğer yandan deniz, orman ve tarihle buluşmanız mümkün. Birlikte çalışmanın, üretmenin ve paylaşmanın oluşturduğu değerler dışarıdan katılımcıların dahil olmasıyla daha geniş kitlelere erişiyor.

9. Work C (Antalya)

Antalya’da konumlanan Work C, özellikle dekorasyonu, kendine has sanat eserleri ve sosyal alanları ile oldukça dikkat çekiyor. Açık ve kapalı ofisler, toplantı odası, etkinlik alanı, telefon odası ve sosyal alanlar mevcut. Hayallerinizin peşinden koşarken; size ve ekibinize network, yüksek hızlı internet, sınırsız çay kahve gibi bir çok imkanı sağlayabilecek yeni nesil ofis. Benzer sektörlerdeki başarılı insanları aynı çatı altında toplayarak işbirliklerinin artması ve kendi içinde hızla büyüyen bir network ağı yaratmalarını hedeflemektedir. Ayrıca girişimcilere özel yatırımcı / fon bağlantıları, muhasebe, avukatlık ve ajanslar gibi pek çok alanda destek vermektedir.

10. Go Ofis (Adana)

Birlikte Çalışma Ortamı Sağlayan Co-Working Merkezleri

Farklı tecrübelerin bir araya gelmesiyle kurulan yeni bağlantılar, yapılan fikir alışverişleri, beyin fırtınaları ve büyüyen sosyal çevre; yeni nesil paylaşımlı ortak çalışma alanlarından doğabilir. Go ofis, ulusal ve global markalar ile freelance çalışanlar için eğitimler, seminerler ve start-up etkinlikleri düzenliyor. Go ofis için birlikte öğrenen, gelişen ve üretenlere yönelik ortak çalışma ve yaşam alanı diyebiliriz. İhtiyacınıza göre ölçeklenebilen, esnek duvarlara sahip yaratıcı bir ofiste çalışabilirsiniz. Hazır ofislerin yanında kişisel masa, sosyal masa ve sanal ofis hizmet de veriyor. Maksimum iş verimi ile minimum masraf yaparak co-working merkezlerinde yeni fırsatlar yakabilirsiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
9
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!