Bir Kadının Sizi Sevip Sevmediğini Anlamanın 10 Yolu

5 dk okuma süresi


87
12 Paylaşım, 87 puan

Birinin sizi sevip sevmediğini anlamak, bazen düşündüğümüzden daha zor olabilir. İster karmaşık sinyaller alıyor olun ister çok net tepkiler; kafanız karmakarışık olabilir. Böyle bir durumda asıl yapmanız gereken karşı tarafın belirli davranışlarını gözlemlemektir. Bir kadının sizi sevip sevmediğini anlamanın 10 yolu, size gerekli ipuçlarını verecektir. İşte dikkat etmeniz gereken püf noktaları, keyifli okumalar!

1. Soru Soruyorsa

Bir Kadının Sizi Sevip Sevmediğini Anlamanın 10 Yolu

Size bir sürü soru soruyorsa, bu iyiye işaret demektir. Sizi sevmeyen biri, sizin özelliklerinizi keşfetmek için sizi soru yağmuruna tutmak istemez. Eğer bir kadın sizin hakkınızda bir şeyleri bilmek istiyorsa ve sorular soruyorsa size ilgisi olabilir. Bu, sizi daha yakından ve daha iyi tanımak istiyor demektir. Karşı tarafın size bu şekilde sorduğu sorulara dürüstçe yanıtlamaya çalışın. Aynı şekilde size sorduğu soruları kendisi de yanıtlayıp, kendi hakkında size bilgiler veriyorsa size kendi hayatını anlatmaktan çekinmiyordur. Bu da iyiye işarettir çünkü eğer bir kadın sizi seviyorsa, size kişisel hayatı hakkında bir şeyler anlatmaktan çekinmeyecektir.

2. Gelecek Planlarına Sizi Dahil Ediyorsa

Bu apaçık bir şekilde bir kadının sizi sevdiğine işaret eder. Eğer bir kadın iki hafta ya da bir ay sonraki bir etkinlikten bahsediyorsa ve bu etkinliğe sizi de dahil ediyorsa bu en büyük ipucudur. Bu demektir ki, yakın gelecekte bile olsa sizi o gelecekte yanında sizi görmek istiyor. Küçük büyük fark etmeksizin sizinle program yapmak istemesinden, ya da çoktan yapılmış bir programa sizi dahil etmeye çalışmasından bunu anlayabilirsiniz. Bir daha plan yapılırken, karşınızdaki kişinin cümlelerine dikkat edin. “Bu film çıktığında beraber gitmeliyiz” ya da “Arkadaşımın doğum gününe benimle gelmeni çok isterim” tarzı cümleler sizi de yanında istediği anlamına gelir ki, bu size ilgisi olduğunu gösterir.

3. Konuşmak İçin Bahane Yaratıyorsa

Bir Kadının Sizi Sevip Sevmediğini Anlamanın 10 Yolu

Sizinle konuşmak için bahane yaratıyorsa, ya da bunun için zaman ayırmaya çalışıyorsa size ilgisi olabilir. Belki de ortada hiçbir neden olmadan size mesaj atıyor ve öylesine bir konu açarak konuşmayı devam ettirmeye çalışıyordur. Ya da belki de sizin hoşunuza gidecek bir şeyin fotoğrafını size yollayıp bunun ona sizi hatırlattığını söylüyordur. Her ne bahane ile olursa olsun, eğer bir kız sizinle bir konuşma ortamı yaratmak için bahaneler üretiyorsa, size ilgisi olabilir. Sosyal medyada sizinle “arkadaş” olabilir, her gün sizinle yüz yüze konuşabilir veya rastgele mesaj gönderebilir. Bütün bunlar, karşı tarafın ilgisinin sizde olduğunun ve sizi daha fazla tanımak istediğinin bir işaretidir.

4. Vücut Dili Onu Ele Veriyorsa

Beraber olduğunuz zamanlarda, karşınızdaki insanın vücut diline bakın. Genel olarak eğer bir kadın sizden hoşlanıyorsa size, diğerlerine durduğundan çok daha yakın durur. Yüzü ve vücudu size tamamen dönük olabilir. Hatta etrafınızda kendini rahat hissediyorsa daha rahat bir vücut diline sahip olur. Omuzları daha gevşek durabilir ya da kollarını çapraz tutmak yerine rahat bırakabilir. Eğer çekingen ya da gerginse, daha kapalı bir vücut diline sahip olabilir. Kollarını ortada kavuşturabilir ya da ilgisiz olduğunu belirten hareketler yapabilir. Tabii ki herkesin kişiliği farklıdır, bu yüzden vücut dilinin bu şekilde olmaması sizden hoşlanmadığının bir işareti olmayabilir.

5. Göz Teması Kuruyorsa

Bir Kadının Sizi Sevip Sevmediğini Anlamanın 10 Yolu

Bir kadının sizi sevip sevmediğini anlamanın 10 yolu arasında en çok dikkat edilmesi gereken maddelerden biri göz temasıdır. Eğer bir kadın sizden hoşlanıyorsa, bakışları size odaklı olacaktır. Eğer çaktırmadan size bakmaya çalışıyorsa ya da ara sıra sizi gözleriyle kontrol ediyorsa, gözlerini sizden alamıyor olabilir! Eğer ona baktığınızda, onun çoktan size bakıyor olduğunu yakalarsanız bu iyiye işaret demektir. Siz ona baktığınızda ve gözleriniz temas ettiğinde, durumu garip bir hale getirmemek için gözlerini kaçırabilir ya da başka bir yere bakabilir. Bu sizi umutsuzluğa düşürmesin, belki de duygularını açık bir şekilde göstermeye hazır olmadığı için gözlerini kaçırıyordur.

6. Size Rahatça Dokunuyorsa

İnsanların genellikle sevdikleri kişiye dokundukları bilinmektedir. Davranış analisti Jack Schafer’e göre, kadınlar konuştukları kişinin koluna hafifçe dokunabilir, bu da onun sizden hoşlandığını gösterebilir. Eğer size bir şey anlatırken omzunuza ya da elinize dokunmaktan kendini alamıyorsa, size ilgisi olabilir. Eğer bir kadının sizden hoşlanıp hoşlanmadığını test etmek isterseniz, ona hafifçe dokunabilirsiniz. Çabucak geri çekilirse, o zaman rahat değildir. Eğer diğer insanlarla temas etmekten çekinmiyorsa ve siz ona temas ettiğinizde geri çekiliyorsa, bu iyiye işaret değildir. Fakat dokunuşunuza karşılık veriyorsa, sizin yanınızda rahat olduğunun bir göstergesidir.

7. Hareketlerinizi Kopyalıyorsa

Bir Kadının Sizi Sevip Sevmediğini Anlamanın 10 Yolu

Eğer yaptığınız hareketleri, sıkça kullandığınız kelimeleri ya da kalıpları kullanmaya başlamışsa ve gün geçtikçe yaptıkları size kendinizi hatırlatıyorsa şanslısınız. Genellikle çok sık vakit geçirdiğimiz insanların birtakım özelliklerini kendimizde buluruz. Kullandığı kelimeleri kullanır, yaptıkları şeyleri yaparız. Bu, farkında bile olmadan bilinçaltımızın yaptığı bir şey olarak görülebilir. Fakat bir kadının sizi seviyor olabileceğinin en büyük kanıtı sizin hareketlerinizi ayna gibi tekrarlamasıdır. Konuşurken el hareketleri, sizinkine benziyorsa ya da siz yavaş konuşurken hızını aniden düşürüp kendisi de yavaş konuşuyorsa belki de size ilgisi vardır.

8. Size Yakınlaşıyorsa

Eğer bir kadın sizinle konuşurken eğiliyorsa, söylediklerine ilgi duyduğunu söylemeye çalışıyordur. Bir grup insanla beraberseniz ve buna rağmen özellikle sizin söylediklerinize ilgiliyse, bu iyiye işaret demektir. Başını size doğru çevirmesi ya da yakın temasta bulunması hem bu kadar yakınlaşmaktan çekinmediğini hem de sohbetin içinde olduğunu size gösterir. Bir kadının sizi sevip sevmediğini anlamanın 10 yolu arasında belki de en önemlilerden biri budur. Karşınızdaki kişinin size yaklaşmaktan çekinmediğini fark etmeniz çok önemli. Çünkü size ilgisi olmayan biri, size yakın olmak için hiçbir çaba sarf etmeyecektir.

9. Arkadaşlarına Sizi Anlatıyorsa

Bir Kadının Sizi Sevip Sevmediğini Anlamanın 10 Yolu

Kadınlar, sevdikleri insan hakkında kız arkadaşlarıyla sohbet etmeyi severler. Eğer arkadaşlarına sizden bahsediyorsa, size ilgisi olabilir. Bunu bilmek diğer maddelerden daha zor olabilir. Eğer onun herhangi bir arkadaşını tanımıyorsanız bunu kesin olarak bilemeyebilirsiniz. Fakat eğer bir şekilde kulağınıza gelirse ve bir kadının arkadaşlarına sizi anlattığını duyarsanız, sizi seviyor olma ihtimali çok yüksektir. Arkadaşlarına sizden bahsedip bahsetmediğini anlamanın da bir yolu var tabii ki. Eğer beraber otururken “Geçen gün arkadaşıma seninle izlediğimiz filmi anlatıyordum” gibi cümleler kuruyorsa, arkadaşlarına beraber geçirdiğiniz vakti anlatıyor demektir.

10. Kolayca Konuşuyorsanız

Bir Kadının Sizi Sevip Sevmediğini Anlamanın 10 Yolu

Eğer beraber rahatça konuşuyorsanız ve konu konuyu açıyorsa iyi bir yoldasınız! Genel olarak hiçbirimiz, sevmediğimiz insanlarla uzun uzun konuşmayız. Sevdiğimiz insanlarla ise konuşmaya başladığımız anda konuşmanın asla bitmesini istemeyiz. Eğer bir kadın sizinle rahat ve zahmetsiz bir şekilde konuşuyorsa, size ilgisi olabilir. İki saatlik buluşmanız bir anda altı saate dönmüşse ya da beş dakikalık bir aramada bir anda saatlerce konuşuyor olduğunuzu fark ettiyseniz aradığınız işareti buldunuz. Zamanın nasıl geçip gittiğini ikinizde anlamıyorsanız ve saatlerce konuşmuş olmanıza rağmen sizinle hala konuşmak istiyorsa, daha fazla düşünmeyin bile!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
5
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!