Beynin Gizli Yeteneği Telepati Hakkında Her Şey

5 dk okuma süresi


3
13 Paylaşım, 3 puan

Belki de çoğumuz günlük hayatta, bilimsel verilerle açıklayamadığımız ilginç olaylar yaşarız. Bu deneyimlediğimiz olaylar, yıllarca bilim insanlarının konusu olmuştur. Telepati de bu konulardan biridir. Telepati konusunda bilim insanları hala net bir ortak noktada buluşamamış ve dolayısıyla telepati üzerine birçok farklı yorum getirmişlerdir. Beynin hala keşfedilmemiş birçok gizli yeteneği hakkında araştırma konularından birisi olan telepati hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda! Buyurun, başlayalım…

1. Telepati nedir?

Bildiğiniz gibi insan vücudunda 5 adet duyu organı bulunmaktadır. Uzaduyum adıyla da bilinen telepati, bu 5 duyu organının yardımı olmadan yapılan bilgi aktarımı olarak tanımlanır. Bu tanımı biraz daha açacak olursak telepati, “psikoloji ötesi” anlamına gelen parapsikolojinin deney alanlarından biridir. Parapsikoloji, doğaüstü deneyimlerin araştırma alanıdır diyebiliriz. Parapsikolojinin bilim dalı olup olmadığı hala tartışılsa da henüz bilim dalı olarak kabul edilmemektedir. Bunun sebebi de parapsikolojinin hala araştırma alanı olması, bilim dalı tanımına göre henüz yeterince olgunlaşmamış olduğu düşünülmesidir. Hatta bazı bilim insanlarına göre parapsikoloji “sahte bilim” olarak kabul edilmektedir.

2. Telepati gerçek midir?

Beynin Gizli Yeteneği Telepati Hakkında Her Şey

Telepatinin gerçek olup olmadığı uzun zamandır tartışma konusudur. Gerçek olduğunu düşünenler kadar gerçek olmadığını düşünen kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Aslında bu sorunun cevabı gerçekliğin bizim için ne anlam ifade ettiğine göre değişmektedir. Beynin gizli yeteneği telepati hakkında her türlü deneyler yapılmış ve her şey denenmiş olsa da bu deneyler aynı sonucu vermediği için bilimde henüz telepati, bilimsel bir gerçeklik olarak kabul edilmez. Bunun birçok sebebi vardır. Örneğin kişiler arasında telepatiye olan yetenek ve odaklanma becerisi farkı, deneyin sonuçlarının farklı olmasına sebep olabilir. Belki de günlük hayatta yaşadığınız bazı deneyimler sonucu telepatinin gerçek olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak henüz telepati için genel geçer bir gerçeklik söz konusu değildir.

3. İlk telepat Wolf Messing kimdir?

Beynin Gizli Yeteneği Telepati Hakkında Her Şey

Belki de bazılarınızın ismini ilk defa duyduğu bu adam, bazı doğaüstü becerilere sahip olduğu iddia edilen Sovyet bir telepattı. Stalin’in kendisini “tanrı” olarak gördüğü söylenen Wolf Messing, neredeyse tüm parapsikoloji uzmanları tarafından gelmiş geçmiş en yetenekli telepat olarak kabul edilir. Stalin’in kendisini 3 adet zihin testine tabi tuttuğu ve Messing’in bu 3 testi de geçtiği bilinmektedir. Hatta bu testlerden sonra Stalin’in baş danışmanı olduğu, savaş konusunda fikir paylaşımında bulunduğu söylenmektedir. II. Dünya Savaşı sonrasında Sovyet Bilimler Akademisi’nde uzun süre incelemelere tabi tutuldu. Bu incelemeler sırasında kendisi defalarca kâhin olmadığını söylese de geleceğe dair bazı tahminlerde bulundu. Yaptığı tahminler hiçbir zaman Sovyet hükümeti tarafından açıklanmadı. Günümüzde bile hala Messing’in geleceğe dair tahminlerinin ne olduğu ve nerede bulunduğu bilinmemektedir.

4. Telepati nasıl yapılır?

Beynin Gizli Yeteneği Telepati Hakkında Her Şey

Beynimiz, kimyasal reaksiyonlar yardımıyla çalışıyor. Bu kimyasal reaksiyonlar gerçekleşirken beyin çevresine enerji dalgaları yayıyor. Telepati, bu enerji dalgaları yardımıyla gerçekleştiriliyor. Telepatide, alıcı ve verici olarak 2 taraf bulunur. Verici, göndermek istediği duyguyu veya mesajı iletir, alıcı da vericinin gönderdiklerini almaya çalışır. Uzmanlara göre telepatik yeteneği bulunan kişiler var ancak telepatik yetenek üzerinde çalışarak da geliştirilebiliyor. Telepatinin nasıl yapıldığına dair bazı yaygın yöntemler vardır. Öncelikle, telepati için boşaltılmış bir zihin, dinlenmiş bir vücut ve sessiz bir ortam gerekmektedir. Hatta bu koşulları sağlamadan önce duş almanız üzerinizdeki negatif enerjiyi atmanızı sağlayacak, odaklanmanızı kolaylaştıracaktır. Ardından mesajınızı iletmek istediğiniz alıcıyı gözünüzün önünde canlandırmaya çalışın. İletmek istediğiniz mesajın olabildiğince kısa olmasına dikkat edin ve mesajınızı alıcıya iletmeye başlayın. Dilerseniz belirli aralıklarla bu yöntemi tekrar edebilirsiniz.

5. Telepati türleri nelerdir?

Parapsikoloji ile ilgilenen uzmanlar telepatiyi bazı türlere ayırmışlardır. Bunlardan ilki, Gecikmeli Telepati’dir. Gecikmeli telepatide, mesajın gönderilmesiyle alınması arasında belirli bir süre geçmekte yani alıcı mesajı geç almaktadır. Diğer bir telepati türü, Prekognitiv Telepati’dir. Prekognitiv Telepati, bir kişinin zihninin gelecekteki durumu hakkında bilgi edinmektir. Heyecansal Telepati ise, uzaktan etkileme olarak da tanımlanan, bir kişinin yaptıklarına, hissettiklerine ilişkin duyum aktarımıdır. Son olarak Yüksek Şuur Telepatisi, önemli bilgiler ve ortak bilgelik için yüksek şuur haline geçme olarak tanımlanabilir. Gördüğümüz gibi telepatinin birçok çeşidi var. Ve bu çeşitler henüz keşfedilmiş olanlar. Belki de gelecekte yeni telepati türleri keşfedilir ve telepati türlerinin sayısı artar.

6. Telepatinin zararları nelerdir?

Beynin Gizli Yeteneği Telepati Hakkında Her Şey

Telepatinin bilinen, yaygın bir zararı bulunmasa da bu konuda da farklı fikirler ortaya atılmaktadır. Bu fikirlerden birine göre örneğin, telepati yeteneğinin başka birine zarar verme amacıyla kullanılması verici için sakıncalı olabilir. Bu göndermek istediği kötü amaca sahip yoğun enerji etkisel olarak vericiye geri dönebilir ve enerji düşüklüğüne sebep olabilir. Diğer bir zararlı olabilecek durum ise, internet ortamında karşılaştığınız, belki de size umut vaat eden bazı paylaşımlardır. Örneğin, olmasını istediğiniz bir durumu size telepati yöntemi ile oldurabileceğinizi garantilediğini iddia eden çok fazla paylaşım görebilirsiniz. Bu paylaşımlara umut bağlayarak kendinizi bu duruma çok fazla kaptırıp sosyal hayatınızdan uzaklaşabilir, gerçekleşmeyince derin bir üzüntü yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla her konuda olduğu gibi telepati konusunda da derin bir araştırma yapmadan umut bağlamamanızı tavsiye ediyoruz.

7. Telepati kimler arasında yapılır?

Telepati için en az 2 birey gerekmektedir. 3 numaralı maddede bahsettiğimiz gibi, alıcı ve verici olarak 2 taraf bulunuyor. Telepatinin kimler arasında yapılabileceği hakkında kesin bir kural bulunmuyor. Beyin dalgalarınızın mesajı yollayabileceği neredeyse herkes ile telepati yapabilirsiniz. Ancak bazı çalışmalar, kan bağı yakınlığı bulunan kişilerde daha kolay telepati kurulabileceğini göstermiştir. Örneğin aynı anne karnını paylaşan ikizler veya anne ve çocuk arasında telepati kurma birbirini yalnızca tanıyan 2 kişiye göre çok daha kolaydır. Ayrıca aynı evi paylaştığınız, her gününüzü beraber geçirdiğiniz ev arkadaşınız da bu gruba dahil olabilir. Telepatiye uzaklık engel olmasa da, daha çok beyin dalgası paylaştığınız kişiyle denemeniz sonucunda başarılı olma olasılığınız oldukça yüksektir.

8. Telepati ve müzik arasındaki bağ nedir?

Telepati ve müzik ile ilgili bilinen kesin bir bağlantı bulunmasa da bazı müziklerin dolaylı olarak telepatiyi kolaylaştırabileceği düşünülüyor. Arama motorlarına “telepatiği müziği” yazdığınızda önünüze birçok seçenek çıkacaktır. Meditasyonda da kullanılan bu müzikler yardımıyla zihninizi daha kolay boşaltabilir, daha hızlı gevşeyebilirsiniz. Telepati üzerine deney yapmak istediğinizde fonda hoşunuza giden, sizi sakinleştirdiğini düşündüğünüz bir müzik çalıyor olması deneyinizi daha kolay gerçekleştirmenizi sağlayabilir. Fonda ne olursa olsun müzik çalıyor olması dikkatinizi dağıtıyorsa bu önerimizi dikkate almayınız, sessiz bir ortam tercih ediniz. Unutmayın, önemli olan ne kadar çok yoğunlaşabildiğiniz!

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
7
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!