Beklenmedik Sonlarıyla İzleyenleri Şok Eden En Korkunç Filmler

4 dk okuma süresi


0
12 Paylaşım

Sinemaseverlerin en çok tercih ettikleri film türlerinden birisi de korku filmleridir. Geçmişten günümüze listelere girip izleyenlerin dehşete düştüğü bu filmleri izlemek bir hayli cesaret işi olsa gerek! Ne kadar fazla ürpertmeyi başarsa da seyirci tarafından vazgeçilmez oluyor. Özellikle de başyapıt olarak çekilmiş olan filmler daha fazla merak uyandırıyor. Yüksek gerilim içeren bu filmlerin kan donduran sahneleri ile korkmamanız mümkün değil, bizden söylemesi! Anlık duygu değişimlerini seviyorsanız, her dakikasında kan donduran ve beklenmedik sonlarıyla da izleyenleri şok eden en korkunç filmler listemize göz atmanızı öneriyoruz.

1. Hush

Beklenmedik Sonlarıyla İzleyenleri Şok Eden En Korkunç Filmler

Merak uyandırarak sizi koltuğa bağlayan ve kan donduran bir film. Tam bir ev istilası filmi! Maskeli bir katil, eve hapsolmuş bir kurban… İkisi arasındaki hayatta kalma mücadelesini konu alan film size unutulmaz korku dolu anlar yaşatacak. Film can alıcı noktası katilin film başında maskesinin çıkarmış olması. Bu yüzden film boyunca katilin kim olduğunu bilemiyorsunuz. 80 dakika boyunca kendinizi filme teslim ederseniz, heyecanla izleyebileceğiniz bir film. Mantık sınırlarınızı dibine kadar zorlayıp detaylarla dolu harika bir kurgu ile sizi pişman etmeyecek bir film…

2. Last Shift

Kan dondurucu sonu olan enfes bir film! İzlerken sizi koltuğunuza yapıştıracak bir an bile gözünüzü filmden ayırmamanıza neden olacak derecede korku dolu… Filmde polis memuru olan Jessica, özel bir ekibin biyolojik tehlike içeren atıklarını almasının beklemektedir. Fakat bilmediği bir şey vardır. Eski bir tarikat memuru olan John ve onun iki müridi bu karakolda ölmüştür ve lanetleri halen devam etmektedir. Jessica ise bu varlıkların ne denli kötü olduğunu fark edip hayatta kalmaya çalışmaktadır. Klasik korku filmlerinden birkaç ufak detayla sıyrılmayı başarmış olan Last Shift’i kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.

3. The Descent

Beklenmedik Sonlarıyla İzleyenleri Şok Eden En Korkunç Filmler

Filmin en büyük farkı bütün karakterlerin kadın olmasıdır. Vahşileşerek ölüm kalım savaşında sadece kendilerini düşünmek zorundadırlar. Klostrofobik atmosferi ve farklı teknolojisi ile film sizi etkilemeyi başaracaktır. Filmin büyük bir mağarada geçmektedir ve yaratıklar ise korku güdünüzü harekete geçirecektir. Final kısmındaki sürpriz ile adından bahsettiren The Descent, farklı havası ile diğer korku filmlerinden kendini ayırmayı başarıyor. İzlerken nefes alamadığınızı hissetmenize neden olacak bu etkileyici hikâye ile gerilimin doruklarına ulaşacaksınız. Filmdeki yaratıklar dışında ihanet, çıkar ve hatalar izleyenleri şaşırtmayı başarıyor.

4. Martyrs

Final sahnesi sizi yüzde yüz etkilemeyi başarabilecek bir film. Her şeyi ile mükemmel olan bu film izleyenleri en sonunda sinirden çatlatacak kadar delirtmeyi başarıyor. Filmde kısa süre önce ortadan kaybolan Lucie, bir gün bir anda tekrardan ortaya çıkar. Henüz 10 yaşında olan bu küçük kız, yolda yürürken bulunuyor. Vücudunda şiddet izleri olan Lucie şoktadır ve hastaneye kaldırılır. Orada kendi yaşında Anna adlı bir kızla tanışır. Aradan 15 sen geçer ve bir gün sıradan bir ailenin kapısı çalınır. Lucie elinde tüfeği ile karşılarındadır. İşkencesini bulduğunu düşünen Lucie gözünü kırpmadan tetiği çeker. Etkisi uzun süre üzerinizde kalacak olan bu filme şans vermenizi öneriyoruz.

5. The Invitation

Beklenmedik Sonlarıyla İzleyenleri Şok Eden En Korkunç Filmler

Beklenmedik sonlarıyla izleyenleri şok eden en korkunç filmler hangisi derseniz, en iyi psikolojik gerilim filmlerden olan The Invitation’a şans verin diyoruz. Filmin vermeye çalıştığı düşünce; erteleme, söyle ve rahatla. İtiraf edersen rahatlayacaksın! Filmin başından sonuna doğru yavaş yavaş ilmek ilmek tırmanan gerginlik süper bir finalle son buluyor. Eleştirmenlerden tam not almayı başaran bu efsane korku filmi sizin de hafızanıza yer edecek. Filmde he oyuncu neredeyse başrol oyuncusu! Will ve David arasındaki çekişmeyi gerçekmişçesine yaşayarak izleyeceksiniz.

6. Bone Tomahawk

Bone Tomahawk izledikten sonra, birçok sahnesinin aklınızda kaldığına tanık olacaksınız. Size gerçeği sorgulatacak, ürkütücü ve sorgulatıcı ve hatta kafa kurcalayan bir film. Korku ve Western karışımı olan bu filmi konusu, küçük bir kasabanın sakinleri insan eti yiyen ilkel bir grup insan tarafından esir alınır. Film başlarda biraz yavaş ilerliyor gibi gözükse de sonlara doğru olan korku sahneleri ile adeta tokat etkisi yaratıyor. Ölüm sahnelerinin aşırı gerçekçiliği ile kanınızı dondurmayı başarıyor. İzleyenlerden ve eleştirmenlerden tam not alarak listemize giren bu filmi şiddetle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

7. The Conjuring

Beklenmedik Sonlarıyla İzleyenleri Şok Eden En Korkunç Filmler

Filmin en büyük artısı gerçek bir hikayeden esinlenilmiş olmasıdır. Film doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmak için çabalayan dünyaca ünlü bir çift olan Ed ve Lorriane Warren’ın karşılaştıkları ürkütücü bir vakayı ele almaktadır. Ed ve Lorriane bir gün Perron ailesinden bir telefon aldıklarında henüz hayatlarının en korkutucu görevlerine atıldıklarının farkında değillerdir. Perron ailesinin gözlerden uzak olan çiftlik evleri karanlık bir varlık tarafından kuşatılmıştır. Kabusa dönmüş olan bu hayatı çözmeye çalışan Warren çifti ise nasıl bir şeytani varlık ile karşı karşıya olduklarını henüz bilmiyorlardır. Kesinlikle sizi derinden etkileyecek bir film…

8. Candyman

Seri katil filmleri sevenleri buraya alalım. Tabi buna bir de korku dolu anları ekleyin! Chicago’da yaşanan bir şehir efsanesini konu almaktadır. Filmdeki rivayete göre ayna karşısında adını 5 kez söyleyen görünen Candyman’in ortaya çıkması pek de iyi olaylara yol açamamaktadır. Bir üniversite yerel efsaneler üzerine tez çalışması yürüten bir gencin eski bir batıl inanç haline gelmiş olan Candyman’i araştırmak istemesini konu alan film, korku dolu sahneleri ile sizi etkilemeyi başaracaktır. Yasaklı ismi ayna karşısında 5 kez telaffuz eden genç, başına gelenlerin hiç de düşündüğü gibi olmadığını görecektir.

9. You’re Next

Gerilim ve korku dolu dakikalara hazır olun. Çünkü Katliam Gecesi sizlere bunu doyasıya yaşatacak! Katillerden oluşan maskeli bir çete Davison ailesinin evini basarlar ve onlar ise tam da toplantı anındadırlar. Kaçacak bir yerleri olmayan kurbanlar ise büyük bir tuzağa düşmüş olurlar. Fakat bilmedikleri bir şey vardır. O da ailenin istenmeyen misafiri hepsinden çok daha yetenekli bir katil olduğunu kanıtlayıncaya kadar. Hikâyenin nereden nereye gideceğini izlerken asla tahmin edemeyeceğiniz bu filmi izlerken çok şaşıracaksınız.

10. The House Of The Devil

Beklenmedik Sonlarıyla İzleyenleri Şok Eden En Korkunç Filmler

Şeytani güçleri konu alan korku filmleri seviyorsanız tam size göre olan bu film 80’li yıllarda geçen bir hikâyeyi konu alıyor. Üniversite öğrencisi olan Samantha, öğrenci yurdundan çıkıp yeni bir ev arayışına girer. Bunun için paraya ihtiyaç duyar ve biryanda da yeni bir iş arayışına girer. Bulduğu iş ise bebek bakıcılığıdır. Bunun için Ulman ailesinin evine gider fakat bakıcılığını yapacağı kişinin bir bebek değil de Mr. Ulman’ın annesi olduğunu öğrenir. Bir şeylerin yolunda gitmediğini düşünen Samantha’yı esrarengiz ve gerilim dolu dakikalar beklerken, sizi de korku dolu dakikalar bekliyor olacak.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!