Bebeklerin Cinsiyetini Tahmin Etmek İçin Kullanılan İlginç Yöntemler

4 dk okuma süresi


8
14 Paylaşım, 8 puan

Anneannelerin ya da babaannelerin, “torun geliyor” heyecanıyla birlikte, bebeklerin cinsiyetini tahmin etmek için kullandığı ilginç yöntemleri ve inançları olabiliyor. Bu yöntemler mitolojik olmakla beraber, bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da nesilden nesile aktarılmaya devam ediyor. Üstelik bu tür inanışlar insanlara zarar vermediğinden birçok anne adayı bu yöntemlere kulak kabartır. Hamile kadının göbeğinin şekli, boyutu, yürüyüşü ve hatta genel anlamıyla dış görünüşü gibi bazı etkenler, bebeğin cinsiyeti hakkında yeterli ipucu veriyor olarak sayılır. Bebeklerin cinsiyetini tahmin etmek için kullanılan ilginç yöntemler listemize gelin birlikte göz atalım!

1. Çin Takvimi

Bebeklerin Cinsiyetini Tahmin Etmek İçin Kullanılan İlginç Yöntemler

Çin takvimi belki de en yaygın cinsiyet bulma metotları arasında bir numara. Erkek ve dişi kutupları sembolize eden “Yin ve Yang” iki zıt gücü belirtir. Güneş ve Ay, iki temel gücün temsilcileri olarak belirtilir. Bu güçlere ateş, su, toprak, hava, metal, tahta olmak üzere beş element daha ekleyerek Çin astrolojisinin temelleri oluşturulur. İnanışa göre, yaşınıza ve hamile kaldığınız aya baktığınız zaman, bebeğinizin kız ya da erkek olduğunu öğreniyorsunuz. İlginçtir ki doğruluk payı %70 ile %80 arasında değişiyor.

2. Yüzük Testi

Geleneklere bağlı ve meraklı birçok anne adayı yüzük testi olarak geçen bu yöntemi kullanıyor. Bu yöntemde altın bir yüzük zincire veya ipe geçiriliyor son olarak anne karnının üstünde ya da avuç içine doğru sarkıtılıyor. Yüzüğün çizdiği yönün, bebeğin cinsiyetinin habercisi olduğu düşünülür. Bu inanışa göre eğer zincir sağa ve sola doğru gidiyorsa erkek; eğer yuvarlak çiziyorsa bebeğin kız olacağının belirtisidir. Ancak araştırmacılara göre  bu yönteminde bilimsel bir kanıtı yoktur.

3. Tatlı mı Ekşi Mi?

Bebeklerin Cinsiyetini Tahmin Etmek İçin Kullanılan İlginç Yöntemler

Cinsiyet tahmini konusunda oldukça güçlü olduğuna inanılan ve çokça kullanılan bir diğer yöntem de “Anne adayı ne aşeriyor?” sorusunun cevabı. Genellikle her anne adayına sorulan ve oldukça yayın olan bu inanışa göre, hamile olan kadın tatlı yiyecekleri daha fazla aşeriyor ve yiyorsa bu durum çocuğun erkek olacağına işaret eder. Eğer anne adayı ekşi, tuzlu ve hamur işi gıdalar aşeriyor ve yiyorsa bebeğin kız olacağı düşünülür. Eee ne demişler; Ye ekşiyi çıkar Ayşe’yi, ye tatlıyı çıkar Hakkı’yı!

4. Cildiniz Size İpucu Verebilir

Uzmanlara göre hormonal dalgalanmaların fazla fazla yaşandığı hamilelik sürecinde sivilcelerinizin çıkması, cildin çeşitli bölgelerinde lekelenmeler görülmesi gayet doğal bir durum. İnanışlara göre kız annesi olacak olan kadının, hamilelik dönemi boyunca güzelleşeceği düşünülür. Yüzü parlak, dolu ve pürüzsüz olur. Fakat yüzünüzde sivilce, pütürtüler veya kuruluk gibi sorunlar hissederseniz; bu erkek bebek annesi olacağınıza işaret ettiği varsayılır.Bu yöntem de sıklıkla kullanılan yöntemlerden biridir.

5. Karın Şekli

Bebeklerin Cinsiyetini Tahmin Etmek İçin Kullanılan İlginç Yöntemler

Bebeklerin cinsiyetini tahmin etmek için kullanılan ilginç yöntemler arasında hamile kadının karın şekline bakmak da var. Kız ve erkek bebeğe göre farklılık gösterdiği düşünülen anne adayının karın şekli, size cinsiyet için ipucu verebilir. Geleneksel verilere ve inanışlara göre daha yuvarlak ve yayvan bir karnınız varsa bebeğinizin kız olacağı, daha sivri ve top gibi bir karnınız varsa da bebeğinizin erkek olacağı düşünülür. Üstelik bu yöntem sayesinde çoğu zaman doğru sonuçlar elde edilmiştir.

6. Makas – Bıçak Testi

Geleneksel ve uygulaması keyifli bir diğer test ise “Bıçak mı makas mı?” testi. Diğerlerinden farkı anne adayının çevresi tarafından habersiz bir şekilde yapılması. Bu testi yapmak isteyen kişiler, anne adayının haberi olmadan bir minderin altına bıçak diğer minderin altına ise makas koyar. Eğer anne adayı altında makas olan mindere oturursa adayın, kız bebek sahibi olacağı, altında bıçak olan mindere oturursa erkek bebek sahibi olacağı düşünülür. Eğlenceli değil mi? Anne adayına yavaş oturmasını söylemekte fayda var.

7. Arpa Mı Buğday Mı?

Bebeklerin Cinsiyetini Tahmin Etmek İçin Kullanılan İlginç Yöntemler

Antik Mısır’a kadar uzanan tarihiyle sizi bir hayli şaşırtacak olan bir yöntem var. Rivayete göre, Antik Mısır döneminde hamile olan kadınlardan, birkaç gün boyunca idrarlarını buğday ve arpa üzerine yapmaları talep ediliyormuş. Takip eden günlerde buğdayın filizlenmesi kız çocuğa, arpanın filizlenmesi ise erkek çocuğa yorulurmuş. Bu durumda daha da enteresan bir bilgi var: Daha sonra yapılan araştırmalar ile hamile kadınların idrarlarının gerçekten de buğday ve arpa tohumlarında filizlenmeye yol açtığı gözlemlenmiş. Hormonların aşkına!

8. Kilo Dağılımı

Bebeklerin Cinsiyetini Tahmin Etmek İçin Kullanılan İlginç Yöntemler

Kilo almak, sağlıklı bir hamilelik yolunda ilerlerken en olağan durumlardan biridir. Ancak halk arasındaki söylentilere ve inanışlara göre kilo dağılımı da bebek cinsiyeti hakkında ipucu veriyor. Tıp tarihinde henüz bir kanıtı bulunamasa da eğer hamile olan kadın, kalça ve basen bölgesinden kilo alıyorsa bebeğin kız olacağına, sadece göbek bölgesinden kilo alıyorsa da bebeğin erkek olduğuna inanılmakta. Üstelik tesadüf müdür bilinmez ama bu inanış birçok anne adayına doğru sonuçlar vermiş.

9. Rüya Tabirleri

Bebeğinizin cinsiyetinin ne olduğunu merak ediyor ve bunu düşünüyorsanız, rüyanızda erkek veya kız bebek görmeniz çok olası. Ninelerimizin anlattıklarına göre eğer rüyanızda bir erkek bebeğiniz olduğunu gördüyseniz, tam tersine bir kız bebeğinizin olacağına işaret ettiği. Bu durumun tam tersi de geçerlidir. Ayrıca anlatılanlara göre, benzer rüyalar gören aile üyeleri için de bu durum geçerlidir. Bilinçaltımız bize bir şeyler anlatmak istiyor fakat her zaman rüyaların tersi çıkmak zorunda değil.

10. Bebeğin Kalp Atış Hızı

Bebeklerin Cinsiyetini Tahmin Etmek İçin Kullanılan İlginç Yöntemler

Bebeklerin cinsiyetini tahmin etmek için kullanılan ilginç yöntemler listemizin son maddesinde bebeğin kalp atış hızının verileri bulunuyor. Bu inanışa göre ise bebeğinizin kalp atışı hızı çok önemli. Bu inanışa göre eğer bebeğinizin kalbi dakikada 140 ve üzeri bir değerde atıyorsa bebeğinizin kız olacağı düşünülmekte. Şayet bu yöntemi denemek isterseniz, rutin doktor kontrollerinizde, doktorunuzdan bebeğinizin kalp atış grafiğini isteyebilirsiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!