Yaşlanmayı Geciktirmek Mümkün mü?

1 dk okuma süresi


4
9 Paylaşım, 4 puan

Güzel ve bakımlı görünüp, hem zinde hem de enerjik bir yaşam sürmek herkesin hayalidir. Yaşlanmak doğal bir süreçtir ve her ne kadar engellemek mümkün görünmese de, doğru besinlerle sağlıklı bir beslenme programına uymak ve birkaç küçük yaşam tarzı değişikliği ile genç, aynı zamanda zinde kalmak mümkün olabilir.

Sabah uyandığınızda güne yorgun mu başlıyorsunuz? Gün içerisinde zaman zaman durduk yere enerjiniz düşüyor, kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz? Yaşam tarzınızda yapacağınız küçük ama faydalı değişiklikler sayesinde bütün bir gün boyunca enerjik ve zinde hissedebilirsiniz.

Uygulanması Oldukça Basit Birkaç İpucu

Sıcak suda 2-3 dakika demlediğiniz poşet yeşil çayı ılımaya bırakın. Ilıdıktan sonra içine birkaç damla limon ve biraz da taze nane ekleyin. Bunu içerek güne başlayın ve gün boyu kendinizi zinde hissetmeniz mümkün olacak. Ya da bir bardak ılık suya bir dilim limon sıkıp içmek de sizi zinde tutacaktır.

Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu unutmamalı ve her gün bir yumurta tüketmelisiniz.

Gün içerisinde öğün atlamak kan şekerinin düşmesine, dolayısıyla vücudun enerji ihtiyacının karşılanmamasına sebep olacaktır. Unutulmamalıdır ki aç kalan vücut bunu bir tehlike olarak algılayıp kan şekerini en kolay yükselten besin olan, şekerli gıdalara yönelmeye sebep olabilir.

Gün içerisinde yemeğinizin üzerine 1 bardak taze limon suyuyla karıştırılmış maden suyu içmek de vücudunuzun mineral ihtiyacını dengede tutabilir.

Yaşlı ya da yorgun görünmenin önüne geçmek, toksinlerden arınmak, yaşam kalitesini artırmak, daha enerjik ve zinde hissetmek için bireysel olarak planlanmış herhangi bir egzersiz programı, yaşlanmayı geciktirme sürecinde olmazsa olmaz bir basamaktır.

Düzenli uyku… Uykusuzluk probleminiz varsa ya da daha kaliteli bir uyku uyuyabilmek için bitki çaylarından destek alabilirsiniz.

En önemlisi ise su… Vücut ihtiyacınızı karşılayacak yeteri miktarda su içmek de gün boyunca hem enerjik hissetmenizi  hem de zinde kalmanızı sağlayacak. Ayrıca yeterli miktarda su içmek, parlak ve genç görünümlü cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

Sadece dergiCE yazarları sağ tıklayabilir. Emeğe saygı lütfen :)