Yapay Zekalı Marketler Geliyor


Amazon Go, dünyanın en gelişmiş alışveriş teknolojisine sahip yeni bir mağaza zinciridir. Bu markette herhangi bir kasiyer ve kasa olmaksızın yapay zeka sistemiyle alışveriş yapılıyor. Yani videodaki gördüğünüz marketi yapay zeka işletiyor diyebiliriz. 5 Aralık 2016 tarihinde kurulan bu marketi görmek ve bu deneyimi yaşamak için birçok insan, Amerika’ya ziyarete gidiyor.

Yapay zekanın işlettiği bu markete giriyor, istediğiniz ürünü raftan alıyor ve çıkıyorsunuz. Sadece al ve git, hepsi bu kadar! Herhangi bir ekstra iş yapmadan ücret kredi kartınızdan otomatik ödeniyor ve daha sonra çekilen miktarı telefonunuza gelen mesajdan öğreniyorsunuz. Yapay zeka olayı, mesleklerin ve branşların değiştiğinin kanıtıdır. Geleceğinizi ve yapmayı düşündüğünüz kariyerinizi buna göre tercih ediniz!

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
19
Beğen
Mutlu Mutlu
13
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç
dergiCE

Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim