Yakında Oyun Severlerin Beğenisine Sunulacak Strateji Oyunları

2 dk okuma süresi


2
12 Paylaşım, 2 puan

Tabi ki çıkacak oyunları tek tek listelememiz imkansız. Ancak en azından sizlere bu yıl çıkacak olan ve heyecanla beklenen gelecek strateji oyunları neler?  5 adet paylaşmak istiyoruz. Eğer sizin önereceğiniz bir oyun varsa, aşağıya yorum yaparak bize bildirin lütfen. Listemizi en kısa sürede güncelleyerek top 10 oyunu ekleyeceğiz!

1. RimWorld

Rimworld Game

Dünya dışı bir sömürgeyi denetlediğiniz bilim kurgu dünyasında bir strateji oyunudur. RimWorld’ün öyküsü, insanlığın birçok yabancı yıldız sistemini kolonileştirdiği bir gelecekte gerçekleşir. Ancak birbirlerinden o kadar uzakta bulunurlar ki, sakinleri kimseye değil kendilerine güvenemezler. Bizim görevimiz ise, gelişimini sürdürmek ve üssümüze güvenliği sağlamak için hayatta kalan bir uzay gemisinin bir grup koloni üzerinde komutasını sağlıyoruz. Her bir koloniste kendi yeteneklerine uygun bir görev vermeliyiz.

2. Age of Empires IV

Age of Empires IV Oyunu

Gerçek zamanlı strateji oyunlarından ünlü Age of Empires 4 tam teşekküllü bir şekilde sunuldu. Bu destan, tarihinin en önemlilerinden biri olarak kabul edilir. Age of Empires IV’ün mekaniği, seleflerine sadıktır. Oyuncu, çeşitli uygarlıklardan (Avrupa, Asya ve Arap ülkeleri dahil) birinin kontrolünü ele geçirir ve bunu evrim sonrası aşamalarda yönetir. Oyun sırasında oyuncu kaynakları topluyor, yeni binalar inşa ediyor ve güçlü ordular yaratıyor.

3. Project Hospital

Project Hospital Oyunu

Proje Hastanesi, Oxymoron Games tarafından geliştirilen bir oyundur. Oyuncuların sanal bir hastaneyi yönetmesini sağlayan strateji oyunudur.

4. Anno 1800

Anno 1800 Oyunu

Anno 1800 oyunu, insanlık tarihine dayanan yüzlerce yıl öncesi yaşanan krizlere benzer, müreffeh bir metropolün kurulması için adeta bir başkan gibi stratejik adımlar atıyorsunuz. Kaynak toplamak, yeni binalar inşa etmek ve şehir altyapısının hızla gelişmesine izin vermek için karmaşık ticaret ilişkileri oluşturmak zorunda kalan bir avuç insan tarafından işgal edilmiş küçük bir yerleşim yeriyle başlıyor. Oyun sırasında, aynı zamanda yerleşimcilerin ihtiyaçlarına yönelmelisiniz ve kriz zamanlarında mal ticareti yaparak veya vergileri artırarak harcanabilecek bütçeyi uygun bir şekilde dengelemelisiniz.

5. Ancient Cities

Ancient Cities Oyna

Şehir inşaatçıları için zenginleştirilmiş gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Neolitik çağda yaşayan bir kabile lideri olarak oyuna başlıyorsunuz. Görevleriniz kabile üyeleri için yırtıcılara karşı korumak ve yeterli miktarda yiyecek elde etmektir. Zor dönemlerde, topladığınız malzemeleri akıllıca dağıtmalısınız. Örneğin, gıdalar doğal olarak zamanla çürür, azalır. Ani iklim değişiklikleri ve doğal afetler sonucunda işler karışabilir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

Sadece dergiCE yazarları sağ tıklayabilir. Emeğe saygı lütfen :)