Web Tasarım ve Ücretsiz Eğitim

1 dk okuma süresi


8
11 Paylaşım, 8 puan
Web Tasarım ve Ücretsiz Eğitim
Web Tasarım ve Ücretsiz Eğitim

Web tasarım yapmayı öğrenmek isteyenler yada programlama dillerine yeni başlayanlar, bu yazımıza bayılacak! Sıfırdan başlayan arkadaşlara yardımcı olmak için en basit ve sade bir dille HTML dersleri hazırladık. HTML programlama dilini ücretsiz olarak öğrenebileceksiniz.

Herkesin merak ettiği bir alandır, web tasarım… Bir web sitesi nasıl yapılır, neler yapılabilir? hepimiz merak ediyoruz değil mi? Burada uzun uzun ders vermeyeceğim. Ancak web programlama dillerine genel bir giriş yapıp, hazırladığımız ücretsiz pdf dosyalarını indirerek devam edeceksiniz. Web tasarım dilleri öncesinde, çok fazla programlama dili olduğunu belirtelim. O yüzden en yaygın ve temel olan web programlama dillerine deyineceğiz.

Web Tasarım Dilleri Nedir?

Web Tasarım Programlama Dilleri

Her şeyden önce HTML bilmeniz gerekiyor. Neden mi? HTML, Hiper Metin İşaretleme Dili demektir. Yani bilgisayar ile en temel işaretlerle anlaşma yolu gibi düşünebilirsiniz. HTML Derslerine sizler için hazırladığımız makaleyi indirerek, öğrenmeye başlayabilirsiniz.

CSS görselleştirmenize yarar. JavaScript de şekiller ile web sitenizi ilgi çekici hale getirir. HTML, CSS ve JS tarayıcıda (browser) çalışır. Bu yüzden sitenizin kodları rahatlıkla görülebilir.

PHP ve ASP ise server (sunucu) da çalışır. Bu da belirli bir izinle olur, sitenizin daha güvenli olması için gerekli bir yoldur. O yüzden HTML, CSS ve JS’den sonra PHP yada ASP’de bilmeniz gerekiyor. ASP windows sunucularda, PHP ise linux sunucularda çalışır.

Son olarak yaklaşık 60 kaynaktan derlenen ve PHP’nin daha ağırlıklı anlatıldığı bir makaleyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. İçinde HTML, CSS hakkında da faydalı bilgiler yer almakta. Web tasarımına yönelmek isteyenler için gayet güzel ve yararlı bir makale… İyi dersler, iyi çalışmalar!

HTML – CSS – PHP makalesini indirmek için tıklayınız.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
17
Beğen
Mutlu Mutlu
21
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
15
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

Sadece dergiCE yazarları sağ tıklayabilir, emeğe saygı lütfen :)