Web Tasarım Eğitimi ve Ücretsiz Programlama Dersleri

1 dk okuma süresi


8
13 Paylaşım, 8 puan

Web tasarım yapmayı öğrenmek isteyenler ya da programlama dillerine yeni başlayanlar, bu yazımıza bayılacak! Sıfırdan başlayan arkadaşlara yardımcı olmak adına en basit ve sade bir dille HTML dersleri hazırladık. Bu yazımızdan ücretsiz olarak web tasarım eğitimi ve programlama dillerini öğrenebileceksiniz.

Herkesin merak ettiği bir alandır, web tasarım… Bir web sitesi nasıl yapılır, neler yapılabilir? hepimiz merak ediyoruz değil mi? En azından bu yazımıza geldiyseniz, web tasarım eğitimi ile ilgileniyorsunuz demektir. Burada web programlama dillerine genel bir giriş yapıp, hazırladığımız ücretsiz pdf dosyalarını indirerek devam edeceksiniz. Web tasarım dilleri öncesinde, çok fazla programlama dili olduğunu baştan belirtelim. O yüzden en yaygın ve temel olan web programlama dillerine gireceğiz.

HTML – CSS – JS Dersleri

Web Tasarım Eğitimi ve Ücretsiz Programlama Dersleri

Her şeyden önce mutlaka HTML bilmeniz gerekiyor. Neden mi? HTML, Hiper Metin İşaretleme Dili demektir. Yani bilgisayar ile en temel işaretlerle anlaşma yolu diye düşünebilirsiniz. HTML Derslerine sizler için hazırladığımız makaleyi indirerek, öğrenmeye başlayabilirsiniz.

CSS site tasarımınızı görselleştirmeye yarar. JavaScript de şekiller ve efektler ile web sitenizi daha ilgi çekici hale getirir. HTML, CSS ve JS tarayıcıda yani browser’da çalışır. Bu 3 dille yazılmış bir sitenin kodları rahatlıkla görülebilir.

PHP Dersleri

Web Tasarım Programlama Dilleri

Websitelerini güvence altına almak için server (sunucu) da çalışan PHP ve ASP programlama dilleri tercih edilir. Kullanıcılar belirli bir izinle, veritabanınızdaki dosyaları okuyabilir. Sitenizin daha güvenli olması için dizene giriş izni kesinlikle gereklidir. O yüzden HTML, CSS ve JS’den sonra PHP yada ASP’de bilmeniz gerekiyor. ASP windows sunucularda, PHP ise linux sunucularında çalışır.

Son olarak yaklaşık 60 kaynaktan derlenen ve PHP’nin daha ağırlıklı anlatıldığı bir makaleyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. İçinde HTML, CSS hakkında da faydalı bilgiler yer almakta ancak ağırlıklı olarak PHP ele alınıyor. Web tasarımına yönelmek isteyenler için gayet güzel ve yararlı bir içerik… İyi çalışmalar diliyoruz!

HTML – CSS – PHP makalesini indirmek için tıklayınız.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
17
Beğen
Mutlu Mutlu
21
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
15
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?