Umut Daima Vardır


Umut vardır
Umut vardır

Yaşıyorsak umut daima vardır. Çiçeklere, yeşil dünyaya bakıldığında Yaradanın hikmetine büyük bir hayranlık duymamak elde değil. Kuru topraktan ayrı bir canlılar dünyasının yeşermesi imkansız.. Ama ALLAH dilerse herşey oluverir (kün fe yekûn). Kuru bir asma ağacından yemyeşil ve birçok derde deva üzüm gibi bir meyve çıkıyor.. Şaşırmamak elde değil!

Yüce Yaradan bir ayeti kerime de diyor ki; “Eğer Siz Peygambere yardımcı olmazsanız, Allah vaktiyle ona yardım ettiği gibi yine yardım eder. Hani kafirler onu Mekke’den çıkardıklarında, iki kişiden biri olarak mağarada iken arkadaşına: “Hiç tasalanma, zira Allah bizimle beraberdir.” diyordu. Derken Allah onun üzerine sekinetini, huzur ve güven duygusunu indirdi ve onu, görmediğiniz ordularla destekledi. Kafirlerin davasını alçalttı. Allah’ın dini ise zaten yücedir. Çünkü Allah azizdir, hakimdir (mutlak galiptir, tam hüküm ve hikmet sahibidir).” (TEVBE Suresi / 40)

Bir ara sadece toprakla dolu olan boş saksıya su verdiğim için alay konusu olmuştum. Vazgeçmedim! Kuru dallarda rengarenk çiçekler açtıran Rabb, senin hikmetin ve kudretin karşısında hayretlere düşüyorum. İşte en güzel örnek kuruyan çiçeğim ve boş saksıdan dolup taşan rengarenk manzara… Demek ki umut daima var, umudumuzu kaybetmemeliyiz. Sizde vazgeçmeyin! Tıpkı boş saksıya su verir gibi umut dolu inancımızla sulamalıyız. Er ya da geç o umutlar yeşerecektir.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
datesseee
Hayat akarken, durağan kalmayan öğrenmeye aç, öğreten değil örnek insan olmayı amaç edinen, sanatı yaşayarak seven, bütünün parçası olduğunu unutmayan bir kul. dergiCE’de farklı konularda içerik paylaşmaya devam etmekteyim...

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim